OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 19. kolo 3. – 4.5. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

LOĎ LUBSKÉ REZERVY ZŮSTÁVÁ U DNA

Náročný týden mají za sebou účastníci okresního přeboru.Po čtvrteční prvomájové dohrávce odloženého posledního podzimního kola je čekali utkání v pořadí již 19.kola. Sedm kol před koncem je vyjasněno na čele tabulky kde již Svéradice vedou o deset bodů a předpokládat, že by si  lídr tabulky nechal ujít s takovým náskokem postup je již více utopií než realitou.

Daleko dramatičtější je situace na konci tabulky. Při předpokladu hrozby sestupu Železné Rudy z 1.B třídy bude boj o dvě sestupová místa ještě značně zajímavý.  Pouhé dva jarní body získané lubskou rezervou znamenaly pro tento tým hluboký pokles v tabulce až na její samotné dno. V derby ve Vrhavči snad jedinou radost pro béčko Startu  byla Turnerova překrásná branka, která sice otevřela skóre tohoto duelu ale potřebné body nepřinesla. Po podzimu téměř odepisované Žihobce ziskem jedenácti bodů obrátily bodové manko proti Startu Luby B z mínus pěti na plus čtyři body!  Přesto tyto dva kluby budou mít se záchranou největší starosti. Žihobce čeká těžký los kdy jedou v příštím kole do Horažďovic a následně je na jejich hřišti prověří Svéradice a pak v Sušici domácí  rezerva . Za vodou není ani na jaře paběrkující Měčín ani přes vítězné derby s Duklou Janovice exúčastník 1.B třídy TJ Bezděkov. Teplotně příjemných dní jsme si letos ještě příliš na jaře neužily, ale přesto v boji o sestup je již hodně horko. Z ostatních výsledků 19.kola zaujal výsledek Dešenice – Horažďovice B. Aktéři tohoto zápasu se pravděpodobně nechali inspirovat právě probíhajícím í hokejovým MS v Kanadě o čemž hovoří konečný hokejový výsledek  5:4 ve prospěch Startu.

H. M. Boží  - Sušice B 2: 1 ( 1: 0)

R. Bernard

Za slušného počasí se hrálo na HMB dlouho očekávané derby, které přilákalo utěšenou diváckou kulisu. Horáci šli do zápasu v optimální sestavě, až na účast Romana Hody, jež nesměl nastoupit na přání vedení Sušického týmu a sledoval zápas z postranní lajny. Domácí zaskočili favorita již ve 4.

minutě, když přímý volný kop z cca 22 m přesně trefil Jaroslav Karásek prudkou ranou k levé tyči soupeřovi branky - 1 : 0. Tato situace evidentně příjemně překvapila i domácí fandy, jelikož většina přítomných očekávala, že přímý kop bude zahrávat J. Brabec a J. Karásek míč pouze přeskočí. Hosté byli očividně zaskočeni, a tak domácí využívali své chytrosti a často se dostávali k ohrožení sušické branky. Soupeř měl také v I. poločase několik nebezpečných ataků, ale výborně si počínal zkušený brankář R. Horejš a vše před svojí brankou jistě zlikvidoval. Domácí mohli navýšit scóre zápasu v 1.

dějství hned třikrát v podobě vyložených brankových šancí, když krásnou akci zakončoval z voleje Z. Hoffmann do břevna, po té L. Bernard při uvolnění v šestnáctce soupeře trefil dobře připraveného brankáře a po rohovém kopu jen těsně minul pravou část branky hlavičkující J. Karásek. Hosté měli ideální šanci srovnat z přísně odpískané penalty, Kotrba se ovšem mýlil a netrefil domácí branku.

Do II. poločasu nastoupili aktivně opět domácí a hned v 1. minutě se pískala po zákroku na Z. Hoffmanna penalta. V dresu domácích je na tyto situace určen dosud neomylný J. Brabec, jenž potvrdil svou 100% úspěšnost a ve 46.minutě domácí vedli již 2 : 0. Po této brance se již domácí netlačili tak často před hostující branku a trpělivě hráli proti silnému soupěři ze zajištěné obrany. Ovšem v 72. minutě se opřel do balónu z cca 20 m sušický útočník a parádně trefil růžek domácí branky - 2 : 1. Od této chvíle hosté vycítili šanci na nějaký bod a na Horách bylo k vidění drama až do konce.Domácí tým několikrát opět podržel jejich brankář, a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Lažánka vypukla na Horách radost ze zaslouženého vítězství. Tímto bodovým úspěchem se horáci vyhoupli opět na 8. místo tabulky a budou doufat, že z prázdnou neodjedou ani z Hrádku, příští sobotu.

Branky: 4. Karásek Jiří,  46. Brabec Jiří(PK)  - 72. Mráz Martin;

Rozhodčí: Lažánek K.; ŽK: 2:2 . Diváků :  120.

Žihobce -  Měčín 5: 0 ( 2: 0)

Luboš Peleška

Opět divácky zajímavé utkání. Domácí si během 1.poločasu vytvořili mírnou převahu a několik šancí. Skóre otevřel V.Staněk. Po odvráceném rohu nůžkami nechytatelně trefil k pravé tyči. Gól do šatny přidal K.Harant, po předchozí sólové akci M.Lembergera, který na sebe nejprve nalákal obrátce hostů a pak přihrál zcela volnému Harantovi, který se nemýlil.Úvodní dvacetiminutovka druhého poločasu patřila hostům, kteří si vytvořili velkou herní převahu, brankovou šanci si však nedokázali vytvořit. Do kolen je definitivně dostala druhá branka V.Staňka, jehož prudkou střelu hostující brankař neudržel a proklouzla mu za jeho záda.

Branky : 38. a 65. Staněk Václav ,44.  Harant Karel , 75. a 80. Nemrava Oldřich (75' a 80')

Rozhodčí: Abraham; ŽK: 1:3 Diváků :  80.

Dešenice  -  Horažďovice B 5: 4 ( 3: 2)

I před  střelecký koncert  autora čtyř branek hostujícího hráče Pavlíka  body zůstaly v Dešenicích. Domácí ve vyrovnaném utkání našli odpověď na střeleckou aktivitu kanonýra hostů  hattrickem Bartůnka  a dvě branky připojil nejlepší střelec soutěže Michal Poupa  .

Branky: 11.,26. a  76. Bartůněk Miloš , 40. a 63. Poupa Michal  -  23., 36., 59. 89. Pavlík Jiří .

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:3 . Diváků :  90.

V. Hydčice  - Svéradice 0: 3 ( 0: 2)

Hosté byli aktivnější což potvrdili přísně nařízenou penaltou, a po 10.min vstřelením druhého gólu. Ve druhém poločase byli opět aktivnější, ale vyložené šance si již nevypracovali. Výsledek odpovídá umístění obou soupeřů v tabulce.

Branky: 27.Sova (PK), 38. Šrámek, 82. Soukup

Rozhodčí: Pressl; ŽK: 0:2 . Diváků :  40.

Nezamyslice  - Hrádek 2: 2 ( 0: 1)

Branky:48. a 75.  Kopačka Josef  - 34. Moravec Jiří, 50. Holeček Radek;

Rozhodčí: Simbartl; ŽK: 1:4 Diváků :  60 .

Vrhaveč  -  Luby B 3: 1 ( 1: 1)

V 18.minutě potěšil oko fotbalového fanouška hostující Turner který vyslal  z 25 metrů  dělovku na branku domácích a míč skončil v jejím horním růžku. Tato výstavní branka  byla jediným světlým okamžikem posledního týmu tabulky. Domácí dvěma góly střelecky disponovaného Minaříka skóre otočili jejich  vítězství jistili v době kdy dohrávali  bez vyloučeného Vejskala(2x ŽK)   v samotném závěru Václavem  Hrachem.

Branky: 26. a 72. Minařík Michal , 90.  Hrach Václav – 18. Turner Václav;

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 5:2; ČK: 1:0( Vejskal Tomáš) . Diváků :  50 .

Bezděkov  - Janovice 3: 2 ( 1: 1)

Místní derby se šťastným koncem pro domácí. Dukla se ujala vedení ve 20.minutě  brankou hokejového dorosteneckého přeborníka mladíkem Partikem Petruškou. Remírový stav první půle zajistil vyrovnáním Valečka   a  Bohatý dvěma góly po přestávce poslal Bezděkov do dvoubrankového vedení.V Dramatickém závěru za hosty dal po závaru před domácí svatyní  opět Petruška , ale důležité tři body domácí již uhájili.

Branky: Bohatý Martin 2, Valečka Václav - Petruška Patrik 2;

Rozhodčí: Hájek; ŽK: 2:2 . Diváků 80.

Tabulka po 19. kole

1. Svéradice          19  16   0   3   51: 15    48  ( 21)

2. Nezamyslice        19  12   2   5   52: 27    38  (  8)

3. Vrhaveč            19  10   6   3   33: 18    36  (  6)

4. Dešenice           19  11   2   6   60: 46    35  (  5)

5. V. Hydčice         19   8   5   6   38: 33    29  ( -1)

6. Janovice           19   8   3   8   22: 31    27  (  0)

7. Sušice B           19   8   2   9   34: 30    26  (  2)

8. H. M.  Boží        19   6   5   8   28: 45    23  ( -7)

9. Horažďovice B      19   7   1  11   30: 40    22  ( -5)

10. Hrádek             19   5   6   8   27: 33    21  ( -9)

11. Bezděkov           19   6   3  10   26: 41    21  ( -9)

12. Měčín              19   5   5   9   32: 40    20  ( -7)

13. Žihobce            19   5   2  12   31: 43    17  (-13)

14. Luby B             19   3   4  12   18: 40    13  (-14)

POLEDNÍK ROZESMUTNĚL LÍDRA TABULKY

Nejpřekvapivější výsledek 19.kola III.třídy se zrodil v Mochtíně. Bojovností oplývající o záchranu hrající hosté z Velhartic si ze hřiště lídra tabulky odváží zásluhou hattricku Pavla Poledníka tři cenné body. Střelecky se dařilo také Michalu Frousovi který v dresu Týnce čtyřikrát skóroval do sítě hostující hradešické rezervy.

Nečekaně hodně toho již na jaře stihl Petr Čapik z týmu Sokola Myslív. Tento hráč v prvním jarním kole v Kvaseticích byl vyloučen  a dostal od disciplinární komise čtyř zápasové stop. Sotva si tento trest odpykal  po utkání vloženého kola hrané 1.května nastoupil v tomto kole v Měcholupech. V tomto duelu stačil dát v 65.minutě  znamenala pro Myslív zisk bodu aby se po té opět předčasně poroučel z důvodu vyloučení předčasně pod sprchy!  Zkrátka čipera  který stačí mnoho ,nicméně na hřišti  je tento třiadvacetiletý mladík  soudě podle vyloučení  v Kvaseticích  hráčem  který disponuje přílišným temperamentem…

Mochtín B -  Velhartice 2: 3 ( 1: 2) .

Domácí pokračují v posledních zápasech v nevýrazných výkonech . Jejich výkon zejména v prvním poločase byl tristní. Hosté si za velkou bojovnost  překvapivý zisk tří bodů plně zasloužili.

Branky: 26. Nový Luboš, 40. Babka Tomáš – 27.,38. a 72.  Poledník Pavel .

Rozhodčí: Petrželka F. ŽK 3:3 .Diváků 100

Týnec  - Hradešice B 6: 0 ( 4: 0)

S přehledem  řízené s utkání  rozhodčím Pastyříkem probíhalo za režie domácích fotbalistů  pod taktovkou jejich kanonýra a autora čtyř branek Michala Frouse.

Branky: Frous Michal 4, Mužík Radek 2;

Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 1:3 . Diváků 70

Měcholupy  - Myslív 1: 1 ( 1: 0)

V prvním vyrovnaném poločase se ujali domácí vedení. PO změně stran měli více ze hry hosté s jedinou šancí která skončila v v soupeřově síti.  Daleko více brankových  příležitostí měli domácí kteří se stále trápí s účinnější koncovkou.

Branky: 31. Virus Ladislav – 65. Čapík Petr;

Rozhodčí: Husník; ŽK 3:3. ČK: 1:1(Kroupa Luboš - Čapík Petr) Diváků 40.

Neznašovy  - Strážov B 1: 0 ( 0: 0)

O výsledku vyrovnaného zápasu rozhodl deset minut před koncem domácí Mareš, který vrátil vyražený míč brankářem  hostů zpět za jeho záda.

Branky: 80. Mareš Michal

Rozhodčí: Bureš Jiří; ŽK: 0:1 . Diváků 20.

Kolinec - Malý Bor 1 : 1 (0 : 1)

Jiří Vich

Tvrdě hrané utkání, o remíze domácích rozhodla v poslední minutě ruka v pokutovém území a následné penalta

Branky: 90.Joza – 11. Chodl

Rozhodčí : Cihlář. ČK 0:1 (Šašek Stanislav). Diváků 150.

Nalžovské Hory – Kvasetice 1 : 2 (0 : 2)

Favorizovaní hosté získali v závěru prvního poločasu dvoubrankový náskok. Domácím se v 52.minutě po centru Racka Podlešákem podařilo vsítit kontaktní branku. V 75.minutě úmyslným hraním rukou zmařil hostům skórovat Racek . Ten uviděl červenou kartu , ale nařízenou penaltu bravurně domácí brankář Stulík  hostům zlikvidoval. Domácí chyběli oba útočníci Štěch a  A.Jedlička a ti jim chyběli v koncovce , aby se jim podařilo zachránit alespoň cenný bod.

Branky : 52. Podlešák – 30. Ballý Pavel , 36. Hanzlík Josef.

Rozhodčí: Kolář. ŽK 0:1. ČK 1:0 (74. Racek).Diváků 40.

Hrádek B – Veřechov  2 : 1 (2 : 1)

Vyrovnané utkání které domácí absolvovali s Kutilem Liborem v brance a konečně dokázali dotáhnout do vítězného konce.

Branky : Vinický ,Jánský - Želízka Jan

Rozhodčí : Michal Balák´. Diváků 60. ŽK 4:3