OKRESNÍ PŘEBOR, III. TŘÍDA - muži - dohrávka 13.kola - 1.5. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

NA KONCI TABULKY PŘITUHUJE

Dohrávané 13.kolo  zdramatizovalo situaci na konci tabulky. Bodové rozdíly mezi týmy které jsou ohroženy sestupem se snížily a tím se rozšířil o okruh potencionálních kandidátů na sestup do III.třídy.

Horažďovice B  - Janovice 3: 0 ( 1: 0)

Hosté nastoupili pouze s deseti hráči a tomu také odpovídal průběh hry kdy se většinou museli bránit. Domácí o svém vítězství definitivně rozhodli až dvěma góly Pavlíka  vstřelené  v  závěru  utkání.

Branky:  3. Janouškovec Jiří; 80. a 86. Pavlík Jiří ,

Rozhodčí: Habada; ŽK: 2:2 , diváků 40

FK Svéradice - Start VD Luby B 3:0 (0:0)

Od úvodních minut se hrál pro oko diváka nezáživný fotbal. Domácí se mohli dostat snadno do vedení již po deseti minutách, když hostující obránce zahrál v pokutovém území rukou, ale nařízený pokutový kop L.Soukup neproměnil. Pak převzali iniciativu hosté a jejich mladí hráči vydatně zaměstnávali domácí obranu. Při domácích stálo i štěstí, když Luby dvakrát trefily konstrukci branky. Nakonec se do přestávky mohli z branky radovat domácí, když Sova krásně vysunul Šrámka, kterého však skvěle vychytal brankář Kodeš. První minuty druhého poločasu opět patřili hostům, ale utkání zlomila první branka, kterou vstřelili domácí po rohovém kopu, který hlavou zakončil Vonášek. Od tohoto momentu byli domácí aktivnější a dočkali se i gólové pojistky, když dorážku Šrámka chytil brankář Kodeš až za brankovou čarou. Zbytek utkání se pak již jen dohrával v poklidném tempu. Domácí pozorně bránili a v samotném utkání potvrdili své vítězství třetí brankou, když akci Petříka zakončoval Prokopec do odkryté branky.

Rozhodčí: Petrželka František, ŽK: 3:2, Diváků: 100

Branky: 51.Vonášek Jan, 71.Šrámek Karel, 90.Prokopec Zdeněk

V. Hydčice -  Nezamyslice 1: 2 ( 0: 1)

Kotrba

V první minutě se ujali vedení hosté po chybě domácí obrany. Další vývoj utkání byl vyrovnaný, ale domácí nedokázali proměnit vyložené šance, a proto rozhodli po brejku hosté v 71. min. brankou na 2:0 o výhře. Domácí dokázali volným přímým kopem v 84. min. snížit na 2:1, ale vyrovnat se jim již nepodařilo.

Branky: 84. Petrus Martin - 1. Musil Ondřej, 71. Vinický Radek

Rozhodčí : Javorský, diváků 50. , ŽK 1:2

Dešenice  - Vrhaveč 2: 2 ( 1: 2)

V souboji o medailové umístění domácí zachraňovali bod osm minut před koncem z pokutového kopu.

Branky:  39. a 82. (PK)- 30. Lorenc Libor, 18. Potužník Jan;

Rozhodčí: Pastyřík, diváků 80

Žihobce  - Bezděkov 1: 1 ( 0: 0)

Luboš Peleška

Hned od začátku bylo vidět, že jde v tomhle utkání o hodně. Hrálo se velmi bojovně a tvrdě o čemž svědčí i množství ž.k. na obou stranách.Branek se diváci dočkali až ve druhém poločase, kdy si na přetažený centr z leva naběhl domácí J.Šimáček a střelou po zemi do protipohybu brankaře otevřel skóre.Domácí pak měli i další možnosti ke skórování, ale další gól už nedokázali přidat. Naopak se dočkali hosté čtvrt hodiny před koncem, kdy přímý kop z kopačky L.Hořejšího skončil angličanem v šibenici domácí svatyně.Oba soupeři se tak rozešli spravedlivou dělbou bodů.

Branky:  47. Šimáček Jaroslav – 75. Hořejší Luděk;

Rozhodčí: Brůha;  ŽK 3:4, ČK: 0:1 - Svoboda Zbyněk , diváků 60.

Hrádek  - Sušice B 0: 1 ( 0: 1)

V neúplné sestavě odjelo sušické béčko k derby do Hrádku.Po vyrovnané hře se střelecké štěstí přiklonilo na jejich stranu a proto si odvezlo již podruhé za sebou z cizího hřiště všechny body.

Sestava Sušice:Vávra-Kysilka T.,Marek L.,Blažek ml.,Šimeček-Mráz,Kotrba,Potužák,Šlajs-Blažek st.(70.Holý),Novák

Branky: 40.  Novák Jakub;

Rozhodčí: Bureš J., Lehečka, Petržilka; ŽK: 2:0;  , diváků 100

Hory M. Boží – Měčín  4 : 3 (3 : 1) (předehráno 11.8.2007)

Bernard Radek

Velmi pěkné utkání nováčka v soutěži a favorita z Měčína v sobotní předehrávce 13 kola. Ovšem na trávníku to nebylo znát a domácí překvapili svého soupeře, jelikož ve 25. minutě vedli po třech pěkných hlavičkách po standardních situacích 3 : 0. První branku vsítil P.Halas po nádherném centru od J. Brabce z poloviny hřiště 1 : 0. Za chvilku se prosadil tentýž hráč opět nádhernou hlavičkou po rohovém kopu M.Chmelíka. P. Halas mohl zkompletovat hattrick, ale krásná střela z voleje jen těsně minula soupeřovu branku. Třetí branku přidal po dalším rohu od Chmelíka stoper J. Brabec. Do této chvíle domácí nepustili hosty do žádné větší příležitosti, ale poslední dvacetiminutovku polevili a hosté korigovali taktéž hlavou po rohovém kopu - 3 : 1. Po přestávce hosté brzy snížili na rozdíl jedné branky po trestném kopu, když odražený míč od zdi nekompromisně umístnil do branky hostující hráč - 3 : 2. Domácí se tudíž museli tlačit zase do předu a uklidňující branku vsítil Jaroslav Karásek - 4

: 2 po další asistenci Chmelíka. Po té měl pátou branku po krásném uvolnění na noze D. Kopp, ale o fous minul již prázdnou branku překonaného gólmana hostů. Domácí si sice nešťastnou vlastní brankou zkomplikovali závěr utkání, kterou obdrželi 2 minuty před koncem. Ovšem premiéru v OP si nakonec nepokazili a zcela zaslouženě zůstaly všechny tři body na domácí půdě.

Velmi korektně řídil náhradní rozhodčí Brůha.

Branky : 8.,20. Halas, 25. Brabec, 70. Karásek Jar. – 35. Krotký, 55. Němec,  88.vlastní

Rozhodčí : Brůha Radek, ŽK 4:0, diváků 120.

Tabulka po 18 . kole

1. Svéradice          18  15   0   3   48: 15    45  ( 18)

2. Nezamyslice        18  12   1   5   50: 25    37  ( 10)

3. Vrhaveč            18   9   6   3   30: 17    33  (  6)

4. Dešenice           18  10   2   6   55: 42    32  (  5)

5. V. Hydčice         18   8   5   5   38: 30    29  (  2)

6. Janovice           18   8   3   7   20: 28    27  (  0)

7. Sušice B           18   8   2   8   33: 28    26  (  2)

8. Horažďovice B      18   7   1  10   26: 35    22  ( -5)

9. Měčín              18   5   5   8   32: 35    20  ( -7)

10. Hrádek             18   5   5   8   25: 31    20  (-10)

11. H. M.  Boží        18   5   5   8   26: 44    20  ( -7)

12. Bezděkov           18   5   3  10   23: 39    18  ( -9)

13. Žihobce            18   4   2  12   26: 43    14  (-13)

14. Luby B             18   3   4  11   17: 37    13  (-14)

STRÁŽOVSKÁ REZERVA PŘIVEZLA NEČEKANÉ BODY

V dohrávaném posledním podzimním kole došlo k překvapení ve Veřechově. Domácí po vítězném souboji o druhé místo nad Týncem tentokráte na stejném, hřišti překvapivě nechala body o záchranu bojujícím mladíkům ze strážovské rezervy. .

Veřechov  -  Strážov B 4: 6 ( 2: 1)

Hostům se podařilo po přestávce obrátit výsledek  a třemi góly mezi 70. a 80. minutou domácí deklasovali. Branková přestřelka pokračovala i v samotném závěru kdy domácí snížili kontaktním gólem z penalty, ale poslední slovo měl Šlégl který o minutu později vrátil strážovské rezervě dvoubrankové vedení.

Branky: 29. a 45. Raška Pavel 52. Šatra Roman , 89. Podzimek Josef(PK)  -  49. a 90. Šlegl Marek ,  38. Janda Václav(PK), 72. Čermák Josef, 76. Kreibich Karel, 79. Lorenc Jan;

Rozhodčí: Husník; ŽK: 1:3 , diváků 50

Hradešice B  - Myslív 4: 0 ( 1: 0)

Vyrovnané utkání se hrálo v první polovině utkání. Po přestávce hru ovládli domácí  a zaslouženě dotáhly utkání do vítězného konce.

Branky: 32.Šmrha Miroslav 55. Řezáč Pavel, , 74. Přerost Stanislav, 82. Starec Oldřich,;

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 1:1, diváků 50

Týnec  - Kvasetice 3: 2 ( 3: 0)

V souboji dvou kandidátů usilujících o druhé postupové místo se hostům podařilo snížit tříbrankový náskok domácích , ale na vyrovnání nedošlo. Hosté  odcházeli ze hřiště rozladěni ze způsobu řízení tohoto důležitého utkání.

Branky: Frous Michal 2, Kubový Pavel - Hanzlík Josef, Ballý Michal;

Rozhodčí: Blaheta; ŽK: 0:2 , diváků 70

Mochtín B -  Neznašovy 0: 0 ( 0: 0)

Domácí zklamali a podali nepřesvědčivý výkon. Před oběma brankami příliš vzruchu nebylo a tak se ani diváci branek nedočkali.

Rozhodčí: Cihlář; ŽK: 1:1 , diváků 70

Nalž. Hory -  Kolinec 1: 1 ( 0: 0)

Obě družstva hrála celé utkání v plném počtu hráčů a o body se podělila. ČK udělil rozhodčí ve 25.minutě hráči hostů který byl  v té době mezi hráči připravenými ke hře na střídačce.

Branky:  55. Štěpánek Jindřich – 76. Joza Ladislav;

Rozhodčí: Abraham; ŽK 0:4, ČK: 0:1 – 25. Kohout Pavel  , diváků 40

VelharticeMalý Bor  3 : 3 (3 : 0)

Velhartice nedokázaly udržet výrazný tříbrankový náskok z prvního poločasu a tak došlo na dělbu bodů.

Branky : 7. Poledník, 17. Beneš (PK), 44. Pruner – 75. Heřman J., 78. Šipla, 85. Codl.

Rozhodčí Hájek, ŽK 2:1, diváků 100.