DIVIZE - skupina A 22. kolo 26. – 27.4. 2008

D I V I Z E

POTŘETÍ TO JIŽ DOMA VYŠLO

Ve 22.kole to konečně fotbalistům z města karafiátů konečně vyšlo. Po dvou jarních domácích zápasech ve kterém nejprve remizovali s Třeboní prohře s jedním z kandidátů na postup z Králova Dvora se jejich příznivci dočkali. Zásluhou Koppy který zastoupil v sestavě z důvodu svatby chybějícího kanonýra Hanzlíka a svojí brankou  v  53.minutě přispěl k tomu, že  z krajského derby odcházel jeho tým v roli vítěze.

Teoreticky je možné všechno, ale z praktického hlediska se dalo předpokládat, že z dalšího divizního regionálního derby  hrané v Plzni na Doubravce se vrátí druhý zástupce Pošumaví bez bodového zisku. To se tak stalo , přestože  Doubravka po podzimu z beznadějně posledního místa se ještě neposunula snížila ztrátu na předposlední Jankov na rozdíl jediného bodu. Klatovy jsou v tabulce za začátku druhé poloviny na 8.místě z nejhoršího venku. To se ale nedá tvrdit o třináctém místě Horažďovic. Je tedy otázkou zda to má vedení tohoto týmu body potřebné  na záchranu dobře spočítané …

Klatovy – Vejprnice   1 : 0 (0 : 0)

RADMILA NAGOVSKÁ

Klatovy/ Tři body za výhru si po sobotním divizním utkání na domácím trávníku připsali fotbalisté TJ Klatovy. K výhře nad soupeřem z Vejprnic jim stačil jediný gól, který na začátku druhého poločasu vstřelil  Petr Kopp.

Klatovský trenér Pavel Běloušek se v regionálním derby musel tentokrát obejít bez opory týmu Hanzlíka. Ten měl totiž svůj velký den, neboť právě v sobotu vstoupil do stavu manželského.

TJ Klatovy – SK Slavia Vejprnice 1:0. Už v 8. minutě se před hostujícím gólmanem ocitl osamocen domácí Tafat, ale brankář byl rychlejší a míči běžel naproti. Podobná situace se o dvě minuty později opakovala i na druhé straně hřiště, ale i domácí gólman Jarolím byl ve střehu. Ve velké šanci byli domácí v 18. minutě. To když kopal Brejcha první rohový kop, míč poslal do skrumáže před bránou, ale ani po dvou hlavičkách Klatovy neskórovaly. Ve 22. minutě si přihráli Tafat se Šlechtou, míč putoval k Brejchovi, ale ten otálel s další nahrávkou, a tak ani tentokrát střelecký pokus domácím nevyšel. Také další dvě šance domácích vyzněly naprázdno, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého poločasu to byli opět Klatovští, kdo začal se střeleckou aktivitou. V první, ale zároveň jedinou branku zápasu ji v 53. minutě úspěšně proměnil Kopp. V 56. minutě se divákům i hráčům z domácího mužstva zastavil dech. To když Hovorka ve snaze poslat míč Jarolímovi vystřelil příliš prudce, domácí gólman jej nechytil a oba bezmocně sledovali, jak míč míří k vlastní bráně. Tu nakonec jen o fous minul. Také v 75. minutě byli domácí v šanci, to když míč škrtl o hlavy dvou hráčů, ale v síti Vejprnic nakonec neskončil. O 8 minut později se vejprnického Hajžmana pokusil překonat Tafat po Zedníkově nahrávce, ale minul. Střelu z dálky vzápětí zopakoval Mužík, ale ani on netrefil. V 85. minutě se trestuhodně přes domácí obranu dostal Löwy a Jarolímovi v bráně pěkně zatopil. V 88. minutě se do osobního souboje o míč s hostujícím gólmanem dostal Pavlík, ale Hajžman byl pohotovější a míč za svá záda nepustil. I přes nastavených pět minut dokázali domácí udržet jednobrankový náskok a svého soupeře poslali domů bez jediného bodu.

Poločas: 0:0. Branka: 53. Kopp. ŽK: 1:2. ČK: 0:0. Rozhodčí: Svoboda  – Pospíšil, Kříž. Diváků: 350.

Sestava TJ Klatovy: Jarolím – Lisý, Viktora, Hovorka, Šlechta, Kopp, Brejcha (80. Pavlík), Mužík, Zedník, Beneš (66. Aubrecht), Tafat (94. Rejthar).

Doubravka – Horažďovice  2 : 0 (1 : 0)

Na obou brankách domácích má značný podíl hostující Pícka. Při první brance  v úvodu zápasu podběhl  centr  a sušický odchovanec Švec neměl těžkou úlohu zavěsit 1:0. V 53. minutě rozhodčí Kříž nepřehlédl Píckovi hru rukou a nařízenou penaltu Vaigl který v minulé sezóně oblékal dres Horažďovic zvýšil na 2:0.

Branky : 9. Švec, 53. Vaigl. Rozhodčí : Kříž, ŽK : 1:3. Diváků : 100.

FK Horažďovice : Mako - Baloušek, Grunt, Pícka, Zámeček - Šafanda (85. Ulč), Jůda, Beránek (21. Pavlík), Stulík - Koudela, Horváth

Doubravka         - Horažďovice            2 :  0  (  1 :   0)

Třeboň            - Králův Dvůr            1 :  2  (  0 :   1)

Bzová             - T. Prachatice          0 :  0  (  0 :   0)

Klatovy           - Vejprnice              1 :  0  (  0 :   0)

SK Strakonice     - Votice                 3 :  2  (  2 :   0)

Jankov            - Vikt. Žižkov B         0 :  1  (  0 :   1)

Domažlice         - FC Písek               1 :  0  (  0 :   0)

SK Motorlet       - FK Admira              1 :  0  (  1 :   0)