IV. TŘÍDA - skupina A, B 16. kolo 26. – 27.4. 2008

IV. TŘÍDA  - skupina  A

V PLÁNICI SE ČERVENALO

Daleko lépe než na podzim vstoupili do jarních bojů o mistrovské body hráči Sokola Plánice. Zatím co na podzim získali v deseti zápasech osm bodů, po třech odehraných na jaře již mají na svém kontě čtyři body a  drží letošní neporanitelnost. Proti „staříkům „ z Vrhavče v sestavě čtyřicátníků nastoupila Plánice  se čtyřmi dorostenci. Hráčské zkušenosti byli na straně hostů, kterým však ubývalo sil a v závěru volili i jiné zbraně a za ty dva z nich poslal rozhodčí Husník předčasně do kabin. I přes toto oslabení si rezerva Vrhavče odvezla bod a s tím určitě nepočítala.

Již podruhé za sebou na domácím hřišti doplatili na podceněný úvod zápasu Ježovy . V utkání s Dlažovem ještě brankové manko zlikvidovaly, ale na favorizované Bolešiny tříbranková prohra z první půle byla již nad jejich síly.

Po šesti předcházejících zápasech Dlažov-Křenice odehraných v posledních létech na hřišti v Dlažově došlo na dělbu bodů . Pro domácí i přes kvalitní výkony v Ježovech a zejména v Bolešinech je to první letošní bodový zisk.

Dlažov – Křenice  3 : 3 (3 : 1)

Eduard Duda

Další utkání na jaře, které domácí promarnily ve druhém poločase. Vedení v půlce nepotvrdili a od nejlepšího střelce hostí dostali dvě branky  jako přes kopírák. Domácí nedali v první půli penaltu a ve druhé nastřelili dvakrát tyč.

Branky : Blahout L., Jarko J., Mildner J.- vlastní, Roneš 2

Rozhodčí  : Beneš, diváků 30, ŽK 2:2.

Ježovy -  Bolešiny 3 : 5 ( 0: 3)

Domácí podcenili úvod zápasu a tříbrankový náskok lídra tabulky  již bylo nad jejich síly zlikvidovat.

Branky: 56. a 59. Pytelka Jiří , 48. Křesťan František – 55. a 90. Hess Petr , 3. a 45. Koželuh Jan , 24. Zahálka Pavel;

Rozhodčí: Petrželka F.; ŽK: 1:0, diváků 30.

Plánice  - Vrhaveč B 2 : 2 ( 0: 1)

Mladíček Tomáš Kohout již podruhé doma na jaře má velký podíl na bodovém zisku svého týmu. Po trefě do sítě Bolešin to znamenalo vítězství, tentokráte přesně míře trestný kop skončil v horním rohu v brance hostů a sedm minut před koncem měl hodnu dělby bodů.

Branky: 67. Fiala Michal, 83. Kohout Tomáš -  49. Skřivánek Pavel, 42. Haas Rudolf;

Rozhodčí: Husník; ŽK: 3:5; ČK: 0:2 ,diváků 70.

Bezděkov B -  Měčín B 3 : 0 ( 1 : 0)

Přestože výsledek hovoří jasně pro domácí bylo to pro ně  vítězství  stejně jako předcházející remíza ve Vrhavči z kategorie vybojovaných.

Branky: 31. a 83. Dums Petr , 76. Tuček Tomáš,

Rozhodčí: Vondráček, diváků 40, ŽK 0:1.

Zavlekov -  Běšiny 2 : 4 ( 2: 2)

Vyrovnaný zápas se šťastnějším koncem pro hosty.

Branky: 5. Makrlík Miroslav, 22. Jiříček Petr – 33. a 65. Vacovský Milan , 16. Vítovec Zdeněk, 61. Šťastný Lukáš;

Rozhodčí: Mácal; ŽK: 1:2, diváků 80

Tabulka po 14 . kole

1. Bolešiny           13  10   2   1   34: 11    32  ( 14)

2. Běšiny             13   9   0   4   51: 27    27  (  6)

3. Zavlekov           13   9   0   4   43: 26    27  (  6)

4. Vrhaveč B          12   6   5   1   26: 16    23  (  5)

5. Ježovy             13   6   1   6   25: 23    19  (  4)

6. Spůle              12   5   2   5   22: 27    17  (  2)

7. Bezděkov B         13   4   3   6   31: 34    15  ( -6)

8. Plánice            13   3   3   7   15: 37    12  ( -9)

9. Křenice            13   2   4   7   26: 34    10  (-11)

10. Dlažov             13   3   1   9   25: 46    10  (-11)

11. Měčín  B           12   2   1   9   12: 29     7  (-11)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

HARTMANICE SI V PŘÉMÉM SOUBOJI UDRŽELY O DRUHÉ MÍSTO

Jeden v vrcholů jarní části soutěže se odehrál již ve třetím letošním kole. Na hřišti v Milicích změřily své síly ve vzájemné duelu druhý a třetí tým tabulky. Hartmanice udělaly důležitý krok  těsnou výhrou k získání druhého místa. Pro Milčice nezbývá nic jiného než čekat na klopýtnutí soupeře se  kterým v tomto ročníku měřeno prohrou v Hartmanicích 5:0 a neúspěchem v tomto kole  doma tahaly za kratší konec. S béčkem Svéradic dosáhly Kašperské Hory druhého jarního vítězství a snížily tím ztrátu bodů v tabulce na svéradickou rezervu na rozdíl třech bodů.

Milčice -  Hartmanice 1: 2 ( 0: 1)

Souboj o druhé místo stejně jako ten na podzim doma (5:0) rozhodli ve svůj prospěch hosté z Hartmanic.

Branky: Majorszký Jan - Čech Jiří, Drha Marek;

Rozhodčí: Blaheta , diváků 60, hráno bez karet

Kašperské  Hory -  Svéradice B  3 : 0 ( 2: 0)

Svéradická rezerva  se již potřetí za sebou z měření sil o body po předcházejících prohrách 5:3 a 7:2 vrací z Kašperských Hor s prázdnou.

Branky: Rovňan Richard, Švarc Václav, Kolář Michal;

Rozhodčí: Staněk; ŽK: 1:2 , diváků 60.

Soběšice  - Velký Bor 1 : 3 ( 0: 1)

Vyrovnaný souboj ve kterém byli střelecky úspěšnější hosté. Domácí vrátil do hry o body kontaktní brankou  Adam Požárek z penalty, ale o pět minut před koncem hosté Palečkem jistili cenné body.

Branky: 81. Požárek Adam(PK) -  2. Zoubek Karel, 70. Mládek Lukáš,  85. Palečko Richard,;

Rozhodčí: Mácal; ŽK: 2:1, diváků 40.

Pačejov B  - Rabí 4 : 0 ( 1 : 0)

Bližší podrobnosti nebyly hlášeny.

Branky: Strolený Václav 2, Chalupa Petr, Cihlář Jan;

Rozhodčí: Bošek , diváků 40

Zichovice B - Nezamyslice B 2 : 1 ( 1 : 1)

Derby jaké nabýt nepostrádalo dramatičnost . Domácí strhli vítězství na svojí stranu až dvě minuty před koncem kdy po faulu na Balu z pokutového kopu L.Stulíkem dali vítěznou branku.K vidění byly i dvě červené karty  za druhou ŽK odešel první do sprch  v 68. minutě domácí Novotný kterého následoval v 88.minutě hostující Václav Kočí.

Branky: Stulík Ladislav 2 - Rejšek Karel;

Rozhodčí: Šandara; ŽK: 2:2; ČK:  1:1 (68. Novotný Martin – 88. Kočí Václav), diváků  50

1. Chanovice B        12  11   1   0   57: 12    34  ( 19)

2. Hartmanice         13   9   2   2   40: 21    29  (  8)

3. Milčice            13   8   2   3   40: 19    26  (  5)

4. Svéradice B        13   8   0   5   38: 23    24  (  3)

5. Kašp. Hory         13   6   3   4   36: 22    21  (  0)

6. Pačejov B          12   5   2   5   26: 24    17  ( -1)

7. Velký Bor          12   4   3   5   15: 16    15  (  0)

8. Zichovice B        13   4   2   7   25: 54    14  ( -7)

9. Rabí               13   3   3   7   24: 24    12  ( -6)

10. Nezamyslice B      13   2   0  11   21: 46     6  (-15)