KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 15.(17.) kolo 19. – 20.4. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NÝRSKO  TRÁPÍ  UTLUM  STARŠÍCH ŽÁKŮ

Podle názoru muže nejvíce zasvěceného do problémů žákovské kopané v Nýrsku trenéra Jiřího Vondry  st. nachází se  mužstvo starších  žáků v hlubokém útlumu . Toto tvrzení potvrdila i prohra tohoto kolektivu v zápase s mužstvem ze dna tabulky ve Stříbře kam se Okula rovněž  sama posunula. Daleko více radosti dělají mladší žáci  kteří do společné tabulky přispěli  19 body, zatím co starší žáci pouze dvanácti body.

STARŠÍ   ŽÁCI

Baník Stříbro – SKP Okula Nýrsko  2 : 0 ( 0 : 0)

Jiří Vondra st.

První poločas byl v celku vyrovnaný. Na podmáčeném terénu si obě mužstva vypracovala několik střeleckých možností, ale s těmi si poradili oba brankáři.

Ve druhé půli však hosté z Nýrska přestali běhat a domácí díky větší vůli po vstřelení branky šli do vedení. Po obdržené brance začali hráči Okuli opět běhat a zápas se opět herně vyrovnal. Hostům se však přes veškerou snahu vstřelit gól nepodařilo a tak v závěru přišli ke slovu opět domácí. Z rychlého brejku po samostatném nájezdu na gólmana Nýrska upravili na konečných 2:0.

Sestava Nýrsko: Vondra – Raiser, Kolář, Ritschel, Lepší – Balíček, Bureš, Kohout, György, Drobílek – Říha.Střídali: Švehla, Kurc, Prechtl

Tabulka po  15. kole

1. SK ZČE Plzeň      14  11   3   0  64 :  5   36  ( 12)

2. Doubravka         14  10   3   1  44 :  5   33  ( 12)

3. Přeštice          15  10   3   2  43 : 10   33  (  9)

4. Domažlice         13  10   2   1  56 : 12   32  ( 14)

5. Košutka           15   7   3   5  31 : 33   24  (  3)

6. Koloveč           13   7   0   6  24 : 30   21  (  3)

7. Dyn.H.Týn         14   3   4   7  21 : 22   13  ( -8)

8. Nepomuk           14   3   4   7  11 : 31   13  ( -5)

9. Nýrsko            15   3   3   9  18 : 51   12  ( -9)

10. Stříbro           15   3   2  10  25 : 34   11  (-13)

11. 1.FC Plzeň        14   2   2  10  14 : 56    8  (-16)

12. St. Bělá          14   0   3  11   8 : 70    3  (-18)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Baník Stříbro – SKP Okula Nýrsko 0 : 4 ( 0 : 2)

Naopak od starších žáků má výkonnost mladších žáků stoupající tendenci. Na těžkém terénu od samého začátku diktovali hosté z Nýrska tempo hry a do poločasu šli do dvou brankového vedení.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli a hosté i nadále kontrolovali hru Většinou se hrálo na půlce domácích, kteří se pokoušeli o rychlé protiútoky. Do žádné vážné šance se však nedostali. To naopak Nýrsko přidalo ještě dvě branky a po zásluze si odvážejí důležité tři body do společné tabulky.

Branky : Smolík 2, Trefanec, Kozák.

Sestava Nýrsko:  Penc – Fiala, Presl, Bejvl, Kuchárik – Jílek, Kalivoda, Janovský, Kvítek – Trefanec, Smolík. Střídali: Nejdl, Kozák, Záň, Tykal.

Trenér Jiří Vondra :  „ Zatímco mladší žáci nám dělají radost hrou i výsledky, musíme se vážně zamyslet nad hrou starších žáků. Je třeba něco podstatně změnit, aby i oni důstojně reprezentovali Nýrský fotbal. “

1. Doubravka         14  12   1   1 105 : 10   37  ( 16)

2. Domažlice         13  12   0   1  85 :  9   36  ( 18)

3. Přeštice          15  11   1   3  63 : 43   34  ( 10)

4. SK ZČE Plzeň      14  11   0   3  94 : 14   33  (  9)

5. Nýrsko            15   6   1   8  41 : 38   19  ( -2)

6. 1.FC Plzeň        14   5   4   5  36 : 35   19  ( -5)

7. Košutka           15   5   4   6  27 : 33   19  ( -2)

8. Stříbro           15   5   3   7  37 : 35   18  ( -6)

9. Nepomuk           14   4   3   7  27 : 46   15  ( -3)

10. Koloveč           13   2   2   9  23 : 53    8  (-10)

11. Dyn.H.Týn         14   2   1  11  13 : 66    7  (-14)

12. St. Bělá          14   0   0  14   3 :172    0  (-21)

Společná tabulka KP žáků  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

Tabulka po 15 . kole

1. Doubravka         28  22   4   2 149 : 15   70  ( 28)

2. SK ZČE Plzeň      28  22   3   3 158 : 19   69  ( 21)

3. Domažlice         26  22   2   2 141 : 21   68  ( 32)

4. Přeštice          30  21   4   5 106 : 53   67  ( 19)

5. Košutka           30  12   7  11  58 : 66   43  (  1)

6. Nýrsko            30   9   4  17  59 : 89   31  (-11)

7. Stříbro           30   8   5  17  62 : 69   29  (-19)

8. Koloveč           26   9   2  15  47 : 83   29  ( -7)

9. Nepomuk           28   7   7  14  38 : 77   28  ( -8)

10. 1.FC Plzeň        28   7   6  15  50 : 91   27  (-21)

11. Dyn.H.Týn         28   5   5  18  34 : 88   20  (-22)

12. St. Bělá          28   0   3  25  11 :242    3  (-39)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  B

SVATOBOR SE ODLEPIL ODE DVA TABULKY

Jako velice úspěšné lze hodnotit  z pohledu účastníků z Pošumaví 17.kolo krajské soutěže žáků . Poprvé v tomto ročníku získaly týmy plný počet bodů. Jediným kdo vyšel bodově naprázdno z derby hraném v Sušici byl nováček z K.Hor . Čelo tabulky tvoří tandem Svéradice –Klatovy B s tím, že Svéradice mají před klatovskou divizní rezervou k dobru náskok pěti bodů. Lepší pohled je i na konec tabulky kde se vítězstvím ve Staňově odlepilo ode dna tabulky družstvo Svatoboru Hrádek.

Holýšov - Klatovy B   0 : 5 (0:2)

Branky: Kadlec 3, Lužný 2

Sestava Klatov:Mazanec-Matějka,Rendl,Flodr,Hrudička-Bláha,Opl,Kurc, Vališ-Lužný,Ráb. Střídali:Matoušek,More,Valeš,Kadlec

TJ Start VD Luby – Blovice  1 : 0 (0 : 0)

Milan Janča

Premiérové vítězství domácích nad velmi houževnatým soupeřem z Blovic, zařídil střelou ze dvaceti metrů nejlepší hráč na hřišti Lukáš Jílek, který měl ještě jednu tutovku na kopačce pět minut před koncem, kdy jeho slalom zastavil čistě až brankář hostů. Domácí ještě nastřelili Pavlem Matějkou v první půli tyč. Pochvalu za obětavý výkon zaslouží celé mužstvo domácích.

Sestava Lub- Pavlík-Kloupar, Bálek, Nešpor Potužník- Jančová, Jílek, Žiak-Schrötter, Matějka, Kováč. Střídali Melichar a Jelínek.

Branky : Lukáš Jílek

Rozhodčí : Petržílka, diváků 20.

Štěňovice – Svéradice   0 : 4 (0 : 1)

Hosté si vytvořili hned od začátku utkání územní převahu, kterou korunovali góly v průběhu utkání. K utkání nemohli nastoupit dvá hráči zakladní sestavy, které se podařilo nahradit hotujícími hráči, kteří nezklamali a zahráli velmi dobré utkání.

Branky: 14.,58. Skuhravý Ondřej,6. Kliment Ladislav,50. Vonášek Daniel

Rozhodčí : Hnojský Roman,. Diváků 20, ŽK 0:1

Sestava FK Svéradice: Mentl V.- Jírovec M., Nováček F., Kába R., Brokeš P.- Smitka J., Skuhravý O., Vonášek Daniel- Červený V. (Prokopius F.), Vonášek Dominik, Kliment Ladislav.

Sušice B – Kašperské Hory   2 : 0 (2 : 0)

O osudu celého utkání se rozhodlo v úvodní čtvrthodině hry po gólech Šourala a Petříka.

Branky : 8.Šoural L.,15.Petřík

Rozhodčí : Dušek-Janda,Kašák, diváků 20.

Sestava TJ Sušice:Štěpán A.-Dlouhý,Kalný,Šoural L.,Kratochvíl-Jelínek,Chmelík R.,Petřík,Klaus-Matějka, Tonner   střídání:  Havránek,Skrbek,Reisner

Staňkov – Hrádek  0 : 4 (0 : 1)