KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 15.(17). kolo 19. – 20.4. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

I NA TĚŽKÉM TERÉNU SE DÁ VYHRÁVAT

V dalším jarním kole  zajížděl druhý nejlepší dorost společné tabulky  krajského přeboru na hřiště do Horní Břízy. Na velmi těžkém podmáčeném terénu  za stálého deště hráči z města na Otavě potvrdili svoje kvality a po kvalitním výkonu se vrací ze severu kraje s plných bodovým ziskem.

STARŠÍ   DOROST

Horní Bříza – Sušice   0 : 2  (0 : 0)

Martin Mataše

Na velmi těžkém terénu se šedesát minut hrálo vyrovnané utkání, ve kterém obě mužstva nevyužily několik brankových možností. Obě mužstva v prvním poločase nastřelila brankovou konstrukci. Po hodině hry se zranil kapitán domácích a jeho mužstvo dohrávalo zápas o jednoho muže v poli méně, jelikož na střídání nebyl připravený žádný  hráč. V té době Sušice převzala iniciativu a jejich snaha vyústila vedoucí brankou střídajícího Kubů.Další branka do sítě domácích padla po necelých pěti minutách kdy střelu Melky domácí brankář neudržel a pohotový Fuchs dorazil míč do odkryté brány.

Sušice podala zodpovědný výkon a po zásluze si připsala tři body .

Sestava Sušice : Ludvar, - Blažko, Goby, Klíma, Málek, - Kysilka, Melka J. , Šablatura, Fuchs, - Chmelík, Nauš

Střídali: Novosad, Lašek, Kubů

Branky : Kubů, Fuchs

Tabulka po 15 . kole

1. Domažlice         15  14   0   1  75 :  7   42  ( 18)

2. Tachov            13  11   0   2  35 : 17   33  ( 15)

3. Sušice            15   9   1   5  38 : 28   28  (  7)

4. Přeštice          15   8   2   5  30 : 26   26  (  5)

5. Prazdroj Plzeň B  15   7   1   7  42 : 38   22  ( -2)

6. Holýšov           14   6   2   6  33 : 30   20  ( -1)

7. Doubravka         13   5   3   5  27 : 23   18  ( -3)

8. Horní Bříza       14   5   2   7  24 : 29   17  ( -7)

9. Vejprnice B       15   5   1   9  28 : 40   16  ( -5)

10. Blovice           15   4   3   8  22 : 38   15  ( -9)

11. 1.FC Plzeň        15   3   3   9  19 : 37   12  ( -9)

12. Staňkov           15   0   2  13  18 : 78    2  (-19)

MLADŠÍ  DOROST

Horní Bříza – Sušice   2 : 5  (2:4)

Za stálého deště se utkání odehrávalo na velmi těžkém terénu. První branka přišla velmi brzo ze strany domácích. Po nedorozumění v hostující obraně si nešťastně srazil míč do vlastní branky Novosad. Odpověď přišla ale ovšem brzo. Ve skrumáži ve vápně domácích se nejlépe zorientoval Vrhel a začínalo se od začátku. V patnácté minutě se Sušice ujala vedení pohotovou dorážkou Králíka a o dvě minuty později střelou z dvaceti metrů zvýšil vedení hostů již na dvě branky Jech. Deset minut před koncem poločasu domácí snížili po rohovém kopu na 2-3. Do šaten odcházeli domácí s dvou brankovým mankem, když v samém závěru po přímém kopu upravil stav na 2-4 opět Vrhel. Druhý poločas se hrál spíše ve vlažném tempu. Sušice v klidu bránila dvou brankový náskok a spoléhala se na rychlé brejky. V sedmdesáté minutě jeden z nich dvojice útočníků Králík-Vrhel využila ke stanovení konečného výsledku 2-5.

Sestava Sušice: Gill, - Kodýdek, Kojzar, Novosad, Špírek,  - Šmrha, Jech, Lašek, Greger, - Králík, Vrhel. Střídali: Melka F. , Mataše

Branky : Vrhel 3, Králík, Jech

Vedoucí dorostu TJ Sušice  Martin Mataše  ohodnotil výkony klubových dorostenců takto  : „Vzhledem k těžkému terénu, na kterém se obě utkání odehrála patří všem hráčům za předvedený výkon poděkování !“

1. Sušice            15  13   0   2  49 : 12   39  ( 18)

2. Domažlice         15  10   1   4  57 : 22   31  (  7)

3. Přeštice          15   9   2   4  60 : 24   29  (  8)

4. Prazdroj Plzeň B  15   8   2   5  33 : 26   26  (  2)

5. 1.FC Plzeň        15   7   3   5  30 : 30   24  (  3)

6. Horní Bříza       14   6   3   5  33 : 26   21  ( -3)

7. Blovice           15   6   2   7  23 : 25   20  ( -4)

8. Vejprnice B       15   6   1   8  21 : 49   19  ( -2)

9. Tachov            13   5   1   7  14 : 46   16  ( -2)

10. Holýšov           14   3   2   9  21 : 25   11  (-10)

11. Staňkov           15   3   2  10  20 : 45   11  (-10)

12. Doubravka         13   0   3  10  16 : 47    3  (-18)

Společná tabulka  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Domažlice         30  24   1   5 132 : 29   73  ( 25)

2. Sušice            30  22   1   7  87 : 40   67  ( 25)

3. Přeštice          30  17   4   9  90 : 50   55  ( 13)

4. Tachov            26  16   1   9  49 : 63   49  ( 13)

5. Prazdroj Plzeň B  30  15   3  12  75 : 64   48  (  0)

6. Horní Bříza       28  11   5  12  57 : 55   38  (-10)

7. 1.FC Plzeň        30  10   6  14  49 : 67   36  ( -6)

8. Blovice           30  10   5  15  45 : 63   35  (-13)

9. Vejprnice B       30  11   2  17  49 : 89   35  ( -7)

10. Holýšov           28   9   4  15  54 : 55   31  (-11)

11. Doubravka         26   5   6  15  43 : 70   21  (-21)

12. Staňkov           30   3   4  23  38 :123   13  (-29)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

V POŠUMAVSKÉM DERBY FAVORIT NEZAVÁHAL

V 17.kole krajské dorostenecké soutěže skupině A došlo k dalšímu pošumavskému derby. V domácím prostředí favorizovaný Měčín proti Pačejovu prokázal daleko lepší koncovku, vystřílel si další tři body a zajistil udržení třetí příčky v tabulce. . Překvapily i  další týmy z Pošumaví na hřištích soupeřů. Luby ziskem bodu na hřišti lídra tabulky  a Svéradice si po výborném výkonu dovezly z Kolovče plný počet bodů a  v sestupových neklidných vodách se opět posunuli v tabulce o jedno místo blíže k záchraně. Se stejným  bodovým ziskem na 4.místě je Mochtín který má ještě v rukávu odložený zápas se Startem Luby a v případě vítězství se může i navrátit na čelo tabulky.

Měčín – Pačejov  5 : 0 (2 : 0)

Jan Touš

Utkání na mokrém terénu a za stálého deště přineslo svižný a pohledný fotbal.V prvním poločase , který byl herně vyrovnaný se radovali z gólů domácí. První gól zařídil  Lukáš Čejka,který se krásně trefil z přímého kopu.Neuběhlo ani několik minut a domácí se radovali podruhé,když kolmou rychlou přihrávku zužitkoval Rudolf Kohout.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou zvrátit nepříznivý vývoj zápasu.Chvílemi si vytvořili tlak a několikrát zahrozili po standartních situacích.Jejich tlak vyústil v pokutový kop,který však domácí brankář kryl,stejné jako ostatní šance hostujících hráčů.

V polovině druhé půle se opakovala situace z prvního poločasu a domácí po kolmém pasu zvýšili Janem Toušem na 3:0.V 76.minutě faulovali hosté pronikajícího Kohouta a nařízenou penaltu proměnil s přehledem domácí brankář Radek Šlajch.V poslední minutě utkání pečetil výraznou výhru domácích,pro soupeře vzhledem k průběhu hry až krutou,svým druhým gólem Kohout.

Utkání řídil před více než 60-ti diváky,kteří si našli i v nepříznivém počasí cestu na tento zápas,bez větších problému rozhodčí Král.

Branky : 32.Čejka,35.,90.Kohout,68.Touš,76.Šlajch R.(PK)

Rozhodčí : Král; diváků 60, ŽK 1 : 3

Slavoj Koloveč - FK Svéradice 2 : 3 (1 : 1)

Hosté ze Svéradic podali v tomto duelu proti domácímu týmu který pluje v klidných vodách středu tabulky a  v sestupových neklidných vodách se opět posunuli v tabulce o jedno místo blíže k záchraně.

Domácí v 90.minutě odmítli velkou příležitost zachránit alespoň bod z pokutového kopu který ale k jejich škodě a radosti soupeře nedokázali neproměnit.

Branky: 6. Vlček Jakub, 65. Šmat Václav, 75. Vlček Jakub

Rozhodčí: Červený Václav, ČK: 0:1 (90. Bartuška Miroslav)

Mrákov – Luby   1 : 1 (1 : 0)

Švihov – Bolevec  0 : 6 (0 : 2)

Ve vyrovnaném prvním poločase pokračovali domácí ve špatné koncovce z minulých zápasů . Neproměněných pět brankových tutovek je toho důkazem. Hosté ve 26.minutě se ujali vedení gólem z pokutového kopu. V závěru první půle došlo ze strany hostů za zády rozhodčího  ke zranění nejlepšího hráče  domácích , záložníka Cihelky který musel být transportován z podezřením na otřes mozku do nemocnice. Toto oslabení nedokázali domácí zacelit a favorizovaný soupeř dotáhl zápas do vítězného konce. Hosté předčili domácí zejména v bleskurychlém přechodu z obrany do útoku a prezentovali se ve Švihově jako nejlepší ze všech dosavadních soupeřů.

Branky : Musil 2,  Pelnař  2, Zítek,  Došlý. Rozhodčí Křen, diváků 40, ŽK 2:4.

Horšovský Týn – Mochtín  1 : 4 (1 : 1)