ČESKÁ DIVIZE DOROSTU – starší , mladší 17. kolo 19. – 20.4. 2008

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

U KONOPIŠTĚ  KLATOVY  BODOVALY

Téměř v těsném sousedství v konopišťským parkem na hřišti které pamatuje krátkou epizodu domácího Benešova  spojenou  s působením  v lize se dařilo starším dorostencům z města karafiátů. Těm se podařilo po přestávce otočit nepříznivý stav ,  přivést do Klatov body kterými si udrželi výborné páté místo v tabulce.

Problémy spojené s příliš úzkým hráčským kádrem se projevují na jaře hlavně na výsledcích mladších dorostenců , kteří musí velmi často zaskakovat i za straší dorost a absolvování dvou zápasů za sebou jim berou síly  i body.  Ne jinak tomu bylo i v Benešově a mladší dorost klesl na samé dno tabulky. Je třeba dodat, že v dorostenecké divizi stejně jako u žákovské divize  rozhodují o postupech či sestupech výsledky starších dorostenců(žáků) . Mladší věková kategorie lze chápat jako doplňkovou soutěž která slouží k přípravě hráčů na přechod do vyšší věkové kategorie..

STARŠÍ   DOROST

Benešov -   Klatovy  1 : 2 (1 : 0)

Jiří Toman

Klatovanům se proti Benešovu daří,ještě s nimi ve vzájemných utkáních neztratili ani bod a tuto tradici potvrdili i v tomto utkání.Vítězství se však nerodilo lehce,což se potvrdilo hlavně v prvním pol.V 10.min.po centru z pravé strany odpískal rozhodčí pok.kop,který viděl asi jen on.Domácí hráč však zklamal,neboť vysoko přestřelil.Domácí šli do vedení ve 12.min.,kdy lehký centr vypadl brankáři Lorehcovi a domácí hráč hlavou skóroval.V prvním pol.již nic nestálo.Do druhého pol.udělali hosté změny v rozestavení což se projevilo na hře,začali se prosazovat ve hře dopředu.V 58.min.se prosadil v pok.území Rejthar a bylo srovnáno.V 55 a 73.min.střely Pavlíka gólem ještě neskončili,ale o minutu později se po rohu Matějky D.pověsil do vzduchu Veselka a hlavou dal vítězný gol.Brankář Lorenc v 77.min.chytil dělovku dom.hráče a tak odčinil chybu z prvního pol.Hosté mohli ještě upravit skóre v 90.min. kdy šli Rejthar z Pavlíkem na dom.brankáře,který výborně přečetl jejich úmysl.

Branky:Zoubek-Rejthar,Veselka

Sestava:Lorenc-Voráček,(65.Kološ)Rendl,Moser,Bouberle-Sýkora,Veselka(85.Šnour)Janda,Pavlík,Matějka D.-Rejthar Rozh.:Melichar

Trenér Jiří Toman : "První poločas byl na jaře zatím nejhorší,poprvé jsem musel v kabině zvýšit  hlas .Následná změna v sestavě ,kdy jsem vytáhl do útoku Veselku přinesla své ovoce a za  druhý poločas jsme si vítězství zasloužili."

Tabulka po 17 . kole

1. Meteor Praha      17  13   0   4  36 : 20   39  ( 12)

2. Rokycany          17  10   2   5  36 : 22   32  (  8)

3. SK Strakonice     17   9   3   5  34 : 19   30  (  3)

4. T. Prachatice     17  10   0   7  28 : 20   30  (  3)

5. Klatovy           17   9   1   7  37 : 30   28  (  4)

6. Vejprnice         17   8   3   6  34 : 24   27  (  3)

7. SK Motorlet  B    17   8   2   7  30 : 24   26  ( -1)

8. Spartak Příbram   17   7   2   8  25 : 32   23  ( -1)

9. Slavoj Podolí     17   6   4   7  24 : 28   22  ( -5)

10. Libuš             17   6   2   9  16 : 28   20  ( -4)

11. SK Benešov        17   5   4   8  28 : 32   19  ( -8)

12. FK Tábor          17   5   3   9  22 : 33   18  ( -6)

13. SK ZČE Plzeň      17   5   1  11  20 : 34   16  ( -8)

14. Prazdroj Plzeň    17   3   3  11  19 : 43   12  (-15)

Václav Zahradník

Do utkání v Benešově nastupovali hosté v kombinované sestavě . pro zranění nebo nemoc nemohl nastoupit Šneberk , Skala a Schwarz . Naopak do zápasového rytmu se teprve dostávají po tréninkovém výpadku po zranění a nebo nemoci Křížek, Čipera a Kejha . Proto museli do utkání nastoupit i věkově ještě mladší dorostenci Rejthar a Janda , kteří již pravidelně nastupují za starší a měli již za sebou celý zápas.

Utkání se hrálo za trvaleho drobného deště ale na překvapivě tvrdém podkladu benešovského hřiště . Domácí zahrozili již v 6´ kdy po TK nastřelili břevno hostující branky .  Hosté odpověděli v 8´ po rohovém kopu , kdy střela Šnoura z voleje skončila těsně nad domácí brankou .  V síti neskončila v 11´minutě ani střela hlavou po TK  domácích . Ve 12´ vysunul Janda do samostatného úniku Čiperu , ale jeho uchvátaná střela trefila jen domácího brankáře . Po centru z pravé strany před branku hostů ve 14´ , nešťastně tečoval Kazmirčík a míč putoval k levé tyčce branky , ovšem bravurdním zákrokem zabránil první brance domácích opět výborný hostující Kašpar v brance . Na druhé straně ve 20´ skončila střela Šnoura z TK před vápnem jen v náručí brankáře . Hostující hráči začali být čím dál tím více nervóznější z posuzování vzájemných soubojů rozhodčím Melicharem. Ten měl rozdílný metr na domácí a úplně jiný na hosty . Ve 23´ došlo k přečíslení na levé straně hostující poloviny hřiště a následné odebrání míče domácímu útočníkovi při průniku do pokutového území Kazmirčíkem , bylo posouzeno k údivu všech jako nedovolené a následoval pokutový kop . Ten s přehledem proměnil domácí Komárek v první branku . Hosté se však nevzdávali . Ve 27´ po centru Křížka střílí Rejthar hlavou těsně vedle branky . Střela Křížka  z hranice vápna v 31´ opět jen těsně minula domácí branku.  Domácí vystrčili opět růžky ve 35 ´ , kdy po chybě stopera Kazmirčíka šel domácí útočník sám na branku . Přehodil vybíhajícího Kašpara , ale i hostující branku . Ve 38´ centroval od pomezní čáry před branku Křížek , ale Jandečka na míč nedosáhl.

O osudu celého utkání se rozhodlo ve druhé minutě nastavení prvního poločasu . To u postraní čáry na pravé straně , téměř u rohového praporku , se snažil hostující Kejha odebrat domácímu hráči míč . Svým nesmyslným a zcela zbytečným zákrokem v tomto prostoru - skluzem na mokrém terénu netrefil míč , ale nohy domácího hráče . To vše přímo před očima pomezního rozhodčího . Následovala tedy druhá ŽK v prvním poločase a tím pádem i karta červená a následné vyloučení z utkání . Rozhodčí ještě nechal rozehrát nařízení TK a domácí Bredler lehkou tečí  změnil směr před brankářem Kašparem a míč skončil v síti .

Svoji nedisciplinovaností tím Kejha výrazně ovlivnil další průběh zápasu . Z důvodu vyčerpanosti , po odehrání vlastně jeden a půl zápasu , již do druhého dějství nenastoupil Rejthar , kterého střídal Martin Brož a o několik minut později vystřídal  Uruba i Jandu . Hosté tedy odehráli celý druhý poločas jen o deseti hráčích , ale hlavně herně doslova odešli a působili odevzdaným dojmem . K tomuto stavu se dostali po třech nepřehlédnutelných postaveních mimo hru domácích hráčů , které vyústilo v následné samostatné úniky zakončené brankou v hostující síti . Hosté měli ještě v 77´ po hře rukou domácího hráče v pokutovém území možnost vstřelit  branku z nařízeného PK . Míč si postavil Šnour , ale jeho střela jen orazítkovala domácí břevno . To jen podtrhlo celkové rozpoložení hostujícího mužstva .

Branky :  23´- Komárek (PK), 40+2´- Bredler, 47´- Šmejkal, 48´,73´, 78´- Kubásek

ŽK 1 : 4  Domácí - 36´-Šmejkal , Hosté - 36´+40+2´- Kejha, 38´- Čipera, 51´- Kološ

ČK 0 : 1  ( 40+2´- Kejha )

Rozhodčí : Melichar , Šípek, Blahůšek

Sestava Klatovy :    Kašpar - Faltín, Kazmirčík, Kejha, Kološ - Čipera, Janda (48´-Uruba), Šnour, Jandečka - Křížek, Rejthar (41´- Brož M.). Na lavičce ještě byli připraveni :  Vlček a Brož jan