Krajský přebor, 1.A třída 21. kolo 19. – 20.4. 2008

ČEKALI  DEVATENÁCT KOL NA PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ

Nevídaných osmnáct kol od zahájení tohoto ročníku krajského přeboru čekali hráči klatovské divizní rezervy na to až se budou radovat z prvního vítězství. Co se nepodařilo v předcházejících kolech se podařilo v devatenáctém soutěžním duelu a obětním beránkem byli hosté z Města Touškov .

Stejně jako v minulém domácím zápase s Horní Břízou i tentokráte měly Chanovice  výhodu pokutového kopu. Téměř na minutu přesně po té kdy s Horní Břízou penaltu ve 22.minutě neproměnil Černohorský si vedl v duelu i Kučera který v 21.minutě rovněž penaltu nedal. Vše si vynahradil o 14 minut později kdy zvýšil vedení svého týmu na konečných 2:0.

Do Sušice v roli velkého favorita zavítal ambiciózní celek Spartaku Chrást. Na 250 diváků  bylo svědkem kvalitního střetnutí se schylovalo ke konečné dělbě  bodů. Spravedlnosti jednobodového zisku   ustoupilo štěstí a to  se přiklonilo na stranu  hostů kteří dvě minuty před koncem vstřelili vítěznou branku. Vzhledem k tomu, že dosud první Tachov má v tabulce o jeden odehraný zápas méně vynesla tato výhra Chrást s jednobodovým náskokem do čela tabulky . Sušice zůstala i po tomto kole přilepena na 13.místě . Útěchou sušickým hráčům může být naděje, že ve dvou odložených zápasech které mají k dobru by si mohli svojí hubenou jarní bodovou bilanci vylepšit.

Chanovice -  Bolevec  2 : 0 (2:0)

Jiří Štěrba

Zasloužené vítězství domácích , které mohlo být ještě výraznější kdyby ve  21. minutě Kučera proměnil nařízený pokutový kop.

Branky : 25.  Kocour, 35. Kučera

Rozhodčí : Štrunců, diváků 100, ŽK 2:2

Sestava domácí: Daněk, Šedivý, Frýzek, Hnídek, Strakoš, Hausleitner, Kučera, Toman (Malý), Černohorský, Zdeněk, Kocour (Varga, Votava)

Klatovy B - Město Touškov  2 : 1 (1 : 1)

Branky : 29. Mužík, 86. Lukeš -  12. Holý

Rozhodčí  : Tyc Ondřej, diváků 100, ŽK 4:6, ČK 0:2 (22. Kluska, 90. min Zaoral)

Sestava Klatov:Herman-Ježek,Vacovský,Kraus,Jakubec-Voráček(89.Hromada),Mužík,Šlechta (82.Lukeš),Aubrecht-Tafat,Beneš(90.Kotáb)

TJ Sušice-Spartak Chrást  1 : 2 (1 : 1)

Petr Kodýdek

Do Sušice v roli velkého favorita zavítal ambiciózní celek Spartaku Chrást.Od úvodních minut se hrál svižný fotbal s mírnou převahou hostujícího celku,který vyústil v úvodní branku Mojžíše,jenž se trefil křížnou střelou do brány gólmana Kindelmana.Ovšem i hráči TJ Sušice chtěli svou částí přispět ke kvalitě utkání,přidali na důrazu a výsledek se dostavil ve 37.minutě hry,kdy se z hranice velkého vápna nádherně z otočky opřel do balónu Jarda Cihlář-1:1!

V druhé půli pozorná sušická obrana,podpořená několika skvělými zásahy domácího brankáře,dlouho odolávala tlaku chrásteckých.Naneštěstí pro domácí přišla 88.minuta utkání a Křenův gól na 1:2.V nastaveném čase si hráči TJ Sušice vypracovali stoprocentní gólovou příležitost,ovšem štěstí se od nich již poněkolikáté v posledních zápasech odvrátilo zády.

Sestava domácích:Kindelman-Sládek,Procházka,Kodýdek,Klíma-Prchlík,Hrach,Vítovec, Hubáček (77.Junek), Cihlář-Kočí(56.Oulík)

Branky : Cihlář - Mojžíš,Křen

Rozhodčí : Kračmer, diváků 250, ŽK 2:0.

Nejlepší hráči: Petr Kindelman-Milan Tyr .Vítěz divácké soutěže:Jiří Jakš

Manětín Hor.Bříza 1: 3 ( 1: 3)

Branky: Cibula - Chocholatý, Jagerčík, Šimice; ŽK: 3:6; ČK: 0:2 , diváků 200.

Rapid  - Zbůch   2: 1 ( 1: 1)

Branky: Hucl, vlastní - Paum; ŽK: 0:4 , diváků 100.

Přeštice  - SK ZČE 0: 2 ( 0: 2)

Branky: Vlček, Šiml; ŽK: 2:3, diváků 200.

Stříbro -  Holýšov 2: 4 ( 1: 0)

Branky: Bednář, Uhlíř - Procházka 2, Tlustý, Šimka; ŽK: 2:2, diváků 130

Tabulka po  21. kole

1. Chrást            20  14   6   0  74 : 18   48  ( 18)

2. Tachov            19  14   5   0  58 : 15   47  ( 20)

3. Holýšov           20  12   3   5  37 : 19   39  (  9)

4. Rapid Plzeň       21  11   3   7  49 : 44   36  (  3)

5. Manětín           19  10   2   7  65 : 41   32  ( -1)

6. Chanovice         21   9   5   7  47 : 31   32  ( -1)

7. Zbůch             21   9   3   9  36 : 39   30  (  0)

8. Bolevec           20   8   4   8  27 : 35   28  (  1)

9. Rokycany          19   6   9   4  29 : 23   27  (  0)

10. M. Touškov        20   7   4   9  30 : 41   25  ( -5)

11. Přeštice          20   8   1  11  22 : 36   25  ( -5)

12. Stříbro           21   7   2  12  40 : 59   23  (-10)

13. Sušice            19   4   5  10  27 : 48   17  (-13)

14. Horní Bříza       19   4   5  10  20 : 44   17  (-10)

15. SK ZČE Plzeň      20   4   3  13  20 : 37   15  (-15)

16. Klatovy B         19   1   2  16  15 : 66    5  (-22)

Klatovy B         19   1   2  16  15 : 66    5  (-22)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

LUBY PODALY  NEJLEPŠÍ JARNÍ VÝKON

Razantní změny sestavě se A týmu  Startu Luby vyplatily  a tento kolektiv se prezentoval v dalším domácím zápase nejlepším jarním výkonem . Tříbodový zisk za výhru s nad soupeřem který usiluje o účasti v baráži o postup přišel v hodině dvanácté. Další bodová ztráta by již téměř definitivně znamenala ztrátu kontaktu se středem tabulky.

Žichovice dokázaly v domácím prostředí zvládnout velice důležitý zápas se Slavojem Mýto, tedy s dalším potencionálním aspirantem na sestup a ziskem třech bodů se na svého soupeře v tabulce bodově dotáhly.

Luby – Blovice  2 : 0  (0 : 0)

Domácí po razantním zásahu do sestavy podali v tomto zápase nejlepší jarní výkon a po zásluze si připsalo do tabulky důležité tři body. V průběhu zápasu drželi pevně  taktovku hry a po přestávce se  dokázali  prosadit i střelecky.

Branky : Vandrovec  2

Rozhodčí : Plzák, ŽK 3:3, diváků 100

Žichovice  - Sl.Mýto 2: 1 ( 0: 0)

Branky: Turek V, Šiška - Kříž; ŽK: 2:4, diváků 120

Sestava Žichovice : Němec ), Šiška , Malík , Mourek), Brož , Švehla (75. Turek J.) , Vonášek , Turek V., Harenčák , Chod (45. Chalupný) , Šimanovský (80. Heimlich)

Foto z utkání Žichovice - Mýto (převzato z webových stránek TJ Žichovice )

Nepomuk -  Chotíkov 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Noháček, Vosyka; ŽK: 4:2 , diváků 120.

T.Chodov   -  Nýřany 2: 4 ( 1: 2)

Branky: Kuboušek, Šot - Kočí 2, Voráček 2; ŽK: 0:2, diváků 120.

Zbiroh  - Losiná 4: 1 ( 1: 0)

Branky: Bystřický, Dibus, Jaroš, Šeba - Veleman; ŽK: 4:3 , diváků 100

Staňkov - Chlumčany A 1: 1 ( 0: 1)

Branky: Poslední - Frič; ŽK: 3:4; ČK: 1:1 , diváků 110

Koloveč  - Žákava 6: 1 ( 5: 0)

Branky: Schottel 2, Šperl 2, Milota, Částek - vlastní; ŽK: 1:3; ČK: 0:1 , diváků 310