OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 17. kolo 19. – 20.4. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

SVÉRADICE UDĚLALY DŮLEŽITÝ KROK K POSTUPU

Za řízení zkušeného rozhodčího Vladimíra Pastyřika  z Přeštic proběhl na hřišti v Nezamyslicích jeden z nejdůležitějších soubojů jarní části okresního přeboru. Domácím se po dvou prohrách na hřištích soupeřů nabízela jedinečná příležitost snížit na jaře stále narůstající bodový náskok na vedoucí Svéradice. Nicméně zůstalo jen u  možnosti. Lídr tabulky prokázal v tomto souboji svoje kvality a výhrou si svůj náskok na čele tabulky ještě upevnil . Před trojící pronásledovatelů Nezamyslicemi, Dešenicemi a Vrhavčí která má shodně 31 bodů mají Svéradice osmibodový náskok a i když chybí do závěru tohoto ročníku ještě deset kol  dá se říci, že udělaly velice důležitý krok k postupu.

Velké Hydčice - Žihobce   2 : 0 (1 : 0)

Kotrba

Vyrovnané utkání, ve kterém v prvním poločase měli více šancí hosté, ale žádnou neproměnili.To se podařilo domácím v 31. min., kdy první šanci proměnil domácí Ladislav Hejpetr. V druhém poločase byli aktivnější domácí, což potvrdili v 58. min. opět Ladislavem Hejpetrem, který uzavřel stav utkání na konečných 2:0 pro domácí. V domácím týmu nastoupil na konci utkání zkušený František Zábranský.

Branky : 31. a 58. Hejpetr Ladislav

Rozhodčí : Špitálský, diváků 30, ŽK 1:1

Dešenice -  Měčín 3 : 2 ( 2: 1)

V prvním poločase měli více ze hry domácí , kteří dvakrát šli do vedení, když oba góly dal Michal Poupa,  po druhé skóroval brankou  do šatny z pokutového kopu. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a v závěru se museli domácí obávat o výsledek. Podržel je ale výborným výkonem v brance nestárnoucí Pavel Nejdl.

Branky: 15. a 45.(PK)Poupa Michal , 52.Zavadil Josef – 31.Čejka Lukáš , 87.Kodýtek Jan Rozhodčí: Lažánek K.; ŽK: 2:0 , diváků  50

H. M. Boží  - Horažďovice B 1 : 1 ( 0: 1)

Radek Bernard

Za pošmourného počasí přijeli hosté pouze s 11 hráči a s jasnou defenzivní taktikou. Tu podpořil i náhodný a smolný gól pro domácí již ve 12. minutě, jelikož střela hostujícího hráče se odrazila od domácího beka a zapadla nešťastnému brankáři k pravé tyči jeho branky. Od této chvíle se prakticky hrálo na jednu branku a domácí občas zaměstnával především zkušený hráč hostí na hrotu. V I. poločase horští fotbalisté neproměnili několik nadějných šancí, a tak nastupovali do II. poločasu s jednobrankovým mankem a odhodláním zápas zvrátit. Domácí ovšem i ve 2. dějství zahazovali své příležitosti jak na běžícím pásu. Tlak na hostující branku zesílil po zranění hostujícího hrotového hráče v 64. minutě, jelikož Horažďovičtí hráli od této chvíle s 10 hráči. Kýžené vyrovnání pro domácí přinesla 70. minuta, když gólově zakončil pohlednou akci D. Valenta - 1 : 0. Za nedlouho se nádherně prokličkoval až před brankáře hostí Z. Hoffmann, ale při zakončení neuspěl a jeho střela minula hostující branku. V 85. minutě sice domácí vstřelili další branku, ale při oslavách z branky všem horákům najednou ztvrdnul úsměv, když hlavní sudí po zamyšlení odpískal ofsajd. Ještě v nastavení měli domácí dvě tutovky, ale hosty podržel bravurně chytající gólman. Takže hosté nakonec odváží z Hor šťastný bod a nedovolili tak svému soupeři bodově odskočit.

Branky: 70.Valenta Dušan - 12.Lávička Miroslav; Rozhodčí: Javorský Josef;ŽK: 2:3 , diváků 70.

Vrhaveč  - Sušice B 1 : 4 ( 0: 2)

Domácí od úvodních minut byli herně  lepší ale  promarnili  dvě výborné příležitosti  ke skórování. Hostům se podařilo hru vyrovnat  a na rozdíl od svého soupeře  byli daleko úspěšnější v koncovce a  to jim vyneslo ze hřiště do té doby v tabulce třetího celku tabulky cenné body.

Branky: 63.Minařík Michal - 40.Kotrba Martin, 45.Potužák Radek, 76.Holý Michal 90.Šimeček Jaroslav; Rozhodčí: Simbartl Václav; ŽK: 5:2  , diváků 60

Bezděkov  - Hrádek 3 : 2 ( 2: 0)

Výrazná převaha domácích v prvním poločase . Vedle promarněných dalších brankových šancí které měli Ponocný a Valečka  získali dvoubrankové vedení, ale také v závěru této části hry přišli o vyloučeného Šlégla. Hosté využili po změně stran početní převahy, hru vyrovnali  a v 60.minutě Adamce snížili. Kontaktní branku pak dali až v úplném závěru Kutilem z pokutového kopu, ale na další zdramatizování souboje o tři body již to bylo příliš pozdě

Branky: 12.Ponocný Jiří, 43.Bače Petr, 80.Svoboda Zbyněk, - 60.Adamec Tomáš, 90.Kutil Libor(PK); Rozhodčí: Abraham; ŽK: 0:1, ČK: 1:0(44.Šlegl Jan ) , diváků 40

Janovice  - Luby B 1 : 0 ( 1: 0)

Petr Abel

Úvod utkání patřil hostům,kdy po dvou hrubých chybách v obraně domácích si vytvořili dvě šance,ale jejich zakončení naštěstí pro domácí neskončilo brankou. Od 15.minuty však převzali iniciativu domácí a začali stále více ohrožovat branku hostí.Velké problémy obraně hostů dělal velmi rychlý domácí útočník Goldschmid.A právě tento hráč se ve 26.minutě pěkně uvolnil na levé straně předběhl hostujícího obránce a přesně přihrál na nabíhajícího Patrika Petrušku a ten při svém mládí chladnokrevně zakončil krásnou akci domácích.V závěru poločasu si domácí vytvořili ještě jednu brankovou příležitost.ale brankář hostí ji perfektně vyrazil na roh. Druhý poločas začali domácí o poznání aktivněji a svého soupeře neustále tlačili.ale brankové příležitosti se jim nepodařilo proměnit .Velký vliv na tlak domácích mělo v 60.minutě utkání vyloučení domácího Keřlika po druhé žluté kartě. Od této chvíle převzali iniciativu hosté a domácí zatlačili před vlastní bránu. Přez trvající tlak si hosté prakticky nevytvořili žádnou brankovou příležitost a tak utkání skončilo těsným vítězstvím domácích 1:0.

Branky: 26.Petruška Patrik; Rozhodčí: Bošek Petr; ŽK 3:3, ČK: 1:0 (60. Keřlík Václav)  , diváků 100.

Nezamyslice – Svéradice   1 : 3  (1 : 2)

Milan Janda

Na výborně připraveném hřišti přivítali domácí vedoucí mužstvo OP  a očekával se pěkný fotbal.  Začátek byl opatrný  ,ale s přibývajícími  minutami se rodily šance na obou stranách,tu největší spálili hosté ,když samostatný únik zlikvidoval brankář domácích Ritter Martin. Branky přišly až po půlhodině hry a radovali se hosté,kteří využily zaváhání domácí obrany ke střelení vedoucího gólu,ta reklamovala postavení mimo hru a přestala hrát. Další branka padla  po zbytečné ztrátě míče před domácím pokutovým územím. Naději na zvrat přinesla 40' kdy se k tyči z přímého kopu trefil domácí Burda. Do šaten se šlo za stavu 1:2 ale obraz hry se nezměnil ani po přestávce kdy domácí se tlačili do útoku a hosté hrozili z brejků. Šťastnou ruku při střídání měl trenér hostů, neboť  střídající Prokopec stačil doběhnou před bránu domácích a tečovat centr do domácí branky.  Stav 1:3 se i přes velikou snahu domácích , do konce již nezměnil a tak si hosté zaslouženě odvezli  3 body.

Branky: 40.Burda  -  32.Červený, 35. Makovec, 63. Prokopec

Rozhodčí:  Pastyřík Vladimír , asistenti : Bureš Jiří, Brůha Radek ,diváků:75, ŽK 2:3

Tabulka po  17. kole

1. Svéradice         16  13   0   3  39 : 14   39  ( 18)

2. Nezamyslice       16  10   1   5  45 : 23   31  (  4)

3. Dešenice          16  10   1   5  51 : 34   31  (  7)

4. Vrhaveč           16   9   4   3  27 : 14   31  (  4)

5. V. Hydčice        16   7   5   4  36 : 28   26  (  2)

6. Janovice          16   8   2   6  17 : 22   26  ( -1)

7. Sušice B          16   7   2   7  31 : 25   23  (  2)

8. H. M.  Boží       17   5   5   7  25 : 38   20  ( -7)

9. Měčín             17   5   4   8  29 : 32   19  ( -5)

10. Hrádek            16   5   4   7  24 : 29   19  ( -5)

11. Horažďovice B     16   6   1   9  23 : 34   19  ( -2)

12. Bezděkov          16   4   2  10  20 : 37   14  (-13)

13. Luby B            16   3   4   9  16 : 32   13  (-11)

14. Žihobce           16   3   1  12  19 : 40   10  (-11)

MĚCHOLUPY SE POSTARALY O PŘEKVAPENÍ

K překvapením došlo o víkendových zápasech III.třídy ke dvěma překvapením. První se odehrálo na hřišti v Měcholupech . Domácí po třech prohrách v úvodních jarních kolech poprvé dosáhli na body, když na svém hřišti porazili  nečekaně Veřechov, který naopak v prvních třech letošních zápasech stoprocentně bodoval  a zařadil se mezi kandidáty na druhé postupové místo. Naštěstí na svého největšího rivala o postup Týnec ztratil Veřechov  pouze dva body.Týnečtí fotbalisté totiž  se doma  o body dělili s týmem  z Velhartic a to bylo druhé překvapení tohoto kola.

Mochtín B  - Kvasetice 1: 0 ( 1: 0)

Překvapivě vyrovnané utkání rozhodla branka  Tomáše Babky ze 14.minuty , který střelu z přímého kopu umístnil přesně k tyči kvasetické svatyně.

Branky: 14.Babka Tomáš; Rozhodčí: Staněk Luděk; ŽK: 1:0 , diváků  70.

Týnec  - Velhartice 4: 4 ( 1: 2)

Překvapivá ztráta bodů favorita na domácí půdě s týmem který si odvezl  cenný bod do boje o záchranu. Týnec dohrával o deseti když předčasně pod sprchy musel odejít pro dvě žluté karty Tibor Pytel.

Branky: Janoušek David, Frous Michal, Hála Vladimír, Šťastný Ondřej - Pilík Luboš 2, Mejstřík, Antonovics Andrej; Rozhodčí: Petrželka František; ŽK : 2:1, ČK: 1:0 ( Pytel Tibor) , diváků 60.

Měcholupy  - Veřechov 2: 0 ( 0: 0)

Po vyrovnaném prvním poločase který skončil bez branek si domácí dokázali vytvořit po změně stran více brankových příležitostí z níž dvě dokázali proměnit v hodnotu třech bodů.

Branky: 63.Novák Petr, 75.Blahouš Lukáš; Rozhodčí: Vondráček Václav; ŽK: 1:1  , diváků 30.

Neznašovy  - Hradešice B 2: 1 ( 0: 0)

Po bezbrankové první části zápasu přišla branková přestřelka v 60. a 61.minutě  . Když se již oba týmy smiřovaly s dělbou bodů přišla v samotném závěru individuální akce Mudla, který obešel i brankáře a vsítil vítězný gól.

Branky: 69. a 90. Mundl Martin  - 61.Petržilka Martin; Rozhodčí: Cihlář Jan; ŽK: 1:1  , diváků 20.

Kolinec – Myslív   2 : 0 (1 : 0)

Utkání neproměněných šancí ze kterých pouze dvě skončily v síti hostů.

Branky : 33.vlastní(Bouzek), 70. Horák Jan; Rozhodčí : Habada, diváků 60.

Malý Bor - Strážov"B"  6 : 1 (5 : 0)

Zápas rozhodl svojí střeleckou produktivitou staronový střelec domácích Josef Heřman ml., který již v páté minutě nasměroval vývoj utkání k jasnému vítězství domácích. Bojovný výkon mladého družstva hostí nestačil na profesorsky hrající domácí.

Branky : 6.,15.(PK),38.,76. Heřman Josef, 23. Heřman Pavel, 30. (PK) Vodička František.

79. Čermák Josef.

Rozhodčí : Abraham Josef, diváků 100, hráno bez karet.

Sestava domácích : Duda, Chodl, Heřman J., Kodýdek, Jára, Heřman P., Vodička(56´Pilek), Vlk (81´Šipla), Janeček(46´Melka), Trubač, Šašek. Vedoucí družstva Jára Karel st., trenér Uhlík Jiří.

Hrádek B -  Nalž.Hory  2 : 3 (1 : 1)