KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 14.(16.) kolo 12. – 13.4. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

BODOVALI  POUZE  MLADŠÍ ŽÁCI OKULY

Ve středu dohrávali žáci Okuly Nýrsko odložený dvojzápas krajského přeboru  s Plzní Košutkou ke kterému někteří hráči  přistoupili velmi zvláštním způsobem a vůbec se nedostavili čímž hrubě poškodili svůj kolektiv a i jméno nýrské kopané. V  sobotu je čekal těžký soupeř , třetí tým tabulky z Přeštic.

STARŠÍ   ŽÁCI

SKP Okula Nýrsko – TJ Přeštice  1: 8(0:4)

Jiří Vondra st.

Ve středu dohrávali domácí odložený zápas s Plzní Košutkou, ke kterému někteří hráči přistoupili velmi zvláštním způsobem a vůbec se nedostavili čímž hrubě poškodili svůj kolektiv a i jméno nýrské kopané. V dnešním zápase pak jednoduše na svého soupeře nestačili. Přeštice hráli fotbal v pohybu s přesnou rozehrávkou. Do utkání doslova vlétli a v druhé minutě zápasu už vedli 0:2. Domácí prakticky neohrozili v první půli branku hostí a tak se šlo do šaten za stavu 4:0 pro hosty z Přeštic.

V druhé půli se sice domácí malinko fotbalově zlepšili a vícekrát se dostali na půlku soupeře. Ten však i nadále diktoval tempo zápasu a v klidu nastřílel domácím další čtyři branky a po zásluze si odváží tři body do tabulky Krajského přeboru.

Branky: Čížek A. 3, Pecka 2, Šleizinger, Tykvart, Lecjaks.Rozhodčí: Červený.

Sestava Nýrska: Vondra – Raiser, Velacký, Kolář, Ritschel – Balíček, Bureš T., Kohout, Drobílek, György – Říha.Střídali: Holobradý, Kurc, Lepší, Šanta.

Středa 09. 04. 2008    Dohrávka 12. kolo.

SKP Okula Nýrsko – Košutka  0: 4(0: 1)

Branky: Nováček 2, Vladeka, Cibulka.

Rozhodčí: Hájek.

Tabulka po  14. kole

1. SK ZČE Plzeň      13  11   2   0  63 :  4   35  ( 14)

2. Doubravka         14  10   3   1  44 :  5   33  ( 12)

3. Domažlice         13  10   2   1  56 : 12   32  ( 14)

4. Přeštice          14   9   3   2  37 : 10   30  (  9)

5. Košutka           14   6   3   5  28 : 32   21  (  0)

6. Koloveč           13   7   0   6  24 : 30   21  (  3)

7. Dyn.H.Týn         14   3   4   7  21 : 22   13  ( -8)

8. Nepomuk           13   3   3   7  10 : 30   12  ( -6)

9. Nýrsko            14   3   3   8  18 : 49   12  ( -9)

10. Stříbro           14   2   2  10  23 : 34    8  (-13)

11. 1.FC Plzeň        13   2   2   9  13 : 53    8  (-13)

12. St. Bělá          13   0   3  10   8 : 64    3  (-18)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP Okula Nýrsko – TJ Přeštice  1:4(0:3)

Také mladší žáci sehráli ve středu dohrávku s Plzní Košutkou a po bojovném výkonu vydřeli vítězství 2:1. Hosté šli do vedení 1:0, ale ještě do poločasu stačil vyrovnat domácí Presl po rohovém kopu na 1:1. Krátce před koncem zápasu se pak podruhé, opět po rohovém kopu, prosadil domácí Presl  a zajistil tak vítězství Nýrska.

I v dnešním zápase začali domácí aktivně. Vypracovali si několik slibných příležitostí. Jenže hosté z Přeštic dali domácím lekci z efektivity a hned s první vážnější akce udeřili. Když poté přišla slabší chvilka domácího gólmana, který sice správně vyběhl proti dlouhému míči soupeře, ale odkopl ho tak nešťastně, že trefil soupeře a ten pohodlně dopravil míč do opuštěné branky podruhé. Hostům se pak do přestávky podařilo skórovat po třetí a tak vyzněl po vyrovnaném výkonu v poli poločasový výsledek pro domácí tak trochu krutě.

Druhá půle pak vyzněla herně zcela jasně pro domácí. Ty přidali na důrazu a pohybu a tak se hrálo převážně na polovině Přeštic. Jenomže fotbal se hraje na branky. Domácím se sice podařilo Kalivodou snížit, ale další šance neproměnili a tak poslední slovo v zápase měli hosté a upravili na konečných 1:4 z pohledu domácího Nýrska.

Branky: Kalivoda – Šampalík, Štycha, Vaai Jakub, Vizingr, Rozhodčí: Červený

Sestava Nýrsko:  Nejdl – Fiala, Presl, Valdman, Kuchárik – Jílek, Janovský, Kalivoda, Kvítek – Trefanec, Smolík.Střídali: Kozák, Bejvl, Záň, Tykal.

SKP Okula Nýrsko – Košutka  2 : 1 (1 : 1)

Branky: Presl 2 – Makoň , Rozhodčí: Hájek

Sestava Nýrsko: Penc – Fiala, Presl, Valdman, Kuchárik – Jílek, Kalivoda, Janovský, Kvítek – Nejdl, Trefanec.Střídali: Kozák, Záň.

1. Doubravka         14  12   1   1 105 : 10   37  ( 16)

2. Domažlice         13  12   0   1  85 :  9   36  ( 18)

3. Přeštice          14  10   1   3  52 : 43   31  ( 10)

4. SK ZČE Plzeň      13  10   0   3  88 : 14   30  (  9)

5. Stříbro           14   5   3   6  37 : 31   18  ( -3)

6. 1.FC Plzeň        13   5   3   5  35 : 34   18  ( -3)

7. Košutka           14   5   3   6  26 : 32   18  ( -3)

8. Nýrsko            14   5   1   8  37 : 38   16  ( -5)

9. Nepomuk           13   4   3   6  27 : 40   15  ( -3)

10. Koloveč           13   2   2   9  23 : 53    8  (-10)

11. Dyn.H.Týn         14   2   1  11  13 : 66    7  (-14)

12. St. Bělá          13   0   0  13   3 :161    0  (-21)

Společná tabulka KP žáků  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. SK ZČE Plzeň      24  21   1   2 151 : 12   64  ( 28)

2. Doubravka         24  19   3   2 132 : 15   60  ( 24)

3. Domažlice         22  19   1   2 101 : 16   58  ( 28)

4. Přeštice          24  17   3   4  76 : 21   54  ( 18)

5. Košutka           24   9   4  11  46 : 61   31  ( -5)

6. Koloveč           24   9   2  13  47 : 79   29  ( -7)

7. Nýrsko            24   8   3  13  52 : 72   27  ( -9)

8. Nepomuk           22   7   5  10  35 : 55   26  ( -4)

9. Stříbro           24   7   4  13  55 : 52   25  (-11)

10. 1.FC Plzeň        22   4   4  14  37 : 83   16  (-20)

11. Dyn.H.Týn         24   2   4  18  26 : 87   10  (-26)

12. St. Bělá          22   0   2  20   8 :213    2  (-34)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  B

DERBY PRO SEBE ROZHODL LÍDR TABULKY

V 16.kole došlo k zajímavému  derby na hřišti ve Svéradicích  . Domácí lídr tabulky ani v zápase se sousedními Horažďovice nezaváhal a nadále vládnout  tabulce krajské žákovské soutěže. Druhý neúspěšnější tým v této soutěži ze zástupců Pošumaví divizní rezerva TJ Klatovy měla relativně slabšího soupeře z Hrádku a těsnou výhrou si pojistila třetí místo v tabulce. Luby, Sušice B  ani K.Hory na body tentokráte nedosáhly.

Klatovy B - Sv.Hrádek  2 : 1 (1:0)

Branky za domácí  : Lužný,Rendl ,

Rozhodčí  : Dušek,diváků 20

Sestava Klatov:Mazanec,Hoffman,Rendl,Hrudička,procházka,Matějka,Zedek, Bláha, Ráb,Lužný , Diviš

Svéradice-Horažďovice  3 : 0 (2 : 0)

Miroslav Chaloupka

Domácí mužstvo se dostalo hned  od začátku tohoto utkání do svého tempa a nenechalo nic náhodě. Hned v 5.min dali góla a diktovali své tempo hry. O tom, že to bylo derby asi nikdo z Horažďovic nevěděl, jelikož tam nechali svého trenéra samotného. Domácím zahráli hlavně Pepa Smitka a Franta Nováček, který má nastartovanou dobrou kariéru. Dále se musí pochválit celý mančaft, od brankaře až po útočníka Láďu Klimenta.

Branky : 4.Skuhravý Ondřej,5.Nováček František, 50. Vonášek Dominik Rozhodčí : Mácal Roman; diváků 100, ŽK 0:1

Sestava domácích: Mentl V.,-Jírovec M.(Brokeš P.),Skuhravý O.,Kába R., Šulc J.-Smitka J.,Vonášek Daniel(Červbený V.),Nováček F.,Sivák M.-Vonášek Dominik(Prokopius F.),Kliment L.

TJ Holýšov-TJ Start VD Luby 5 : 1 (1:1)

M.Janča

Hosté vstoupili do utkání velmi dobře a po deseti minutách vedli 1:0, kdy branku po krásné kombinaci vstřelil Matějka. Domácí hrozili pouze z brejků, kdy rozhodčího ke konci první půle přesvědčil útočník domácích svým hereckým vystoupením o penaltě a tento ji odpískal. Takže do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. V druhé půli hosté po šesti minutách obdrželi branku na 2:1 a vzhledem ke stavu utkání se snažili vyrovnat, což jsem jim vymstilo a v dalším průběhu po brejcích inkasovali ještě třikrát. Stínem zápasu bylo zranění domácího stopera (zlomená ruka).

Branka za Luby: Matějka Pavel, ŽK 2:1

Sestava hostů : Pavlík- Kloupar, Bálek, Nešpor, Potužník- Jančová, Jílek, Žiak- Kováč, Schrötter, Matějka střídali Hanus, Melichar Jelínek.

Kašperské Hory – Staňkov  0 : 2 (0 : 2)

Mrákov – Sušice B  5 : 1 (5 : 0)