OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 16. kolo 12. – 13.4. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

NOVÁČKOVÉ SE O BODY PODĚLILI

Před  nadprůměrnou návštěvou 120 diváků  skončil duel nováčků přeboru na hřišti v Žihobcích  bezbrankovou dělbou bodů. Dešenice nedokázaly v domácím prostředí zopakovat výhru z úvodního jarního kola kterou sesadily z trůnu vedoucího celku OP Nezamyslice a body si nechaly odvést do Velkých Hydčice.  Bez překvapení určitě není, že se podruhé za sebou vrátily po podzimu vedoucí Nezamyslice z venku bez bodového zisku a to nemalou zásluhou hattricku  horažďovického Pavlíka. Na druhé straně radost bezesporu  mají fotbalisté  FK Svéradice kteří  zvýšili  svůj náskok na čele tabulky na pět bodů.

Žihobce - Hory M. Boží   0 : 0 (0:0)

Luboš Peleška

Vyrovnané a oboustranně útočné utkání se hrálo v Žihobcích.Hostující tým přijel povzbudit i frontmen skupiny´.Katapult Olda Říha a na jejich hře to bylo znát zvláště ve druhé poločase, kdy měli více ze hry a vypracovali si řadu příležitostí ke skórování. Bohužel se diváci branky nedočkali a tak utkání skončilo dělbou bodů.

Rozhodčí: Habada, ŽK 1:1, diváků 120.

Měčín -  Luby B 1 : 1 (1:0)

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním byli  lepší domácí a ujali se ve 24.minutě vedení . Hosté po přestávce převzali taktovku hry , získali převahu , která jim vynesla  zasloužené srovnání skóre a  spravedlivou dělbu bodů.

Branky:  24.Bošek Karel – 84.Křížek Karel; ŽK: 4:0 , rozhodčí Pastyřík .diváků 60.

Dešenice -  V. Hydčice 1 : 2 (0:1)

Vyrovnané utkání  se šťastným koncem pro hosty, kteří šli do vedení brankou  Martina Kropáčka v závěru první půle. V 56.minutě nešťastně tečoval střelu na domácí svatyni svému brankáři do protipohybu Zavadil a hosté vedli již o dvě branky. O minutu po té dal sice Bartůněk kontaktní branku, ale vyrovnání se domácí příznivci již nedočkali.

Branky: 57.Bartůněk Miloš – 40.Kropáček Martin, 56.vlastní(Zavadil); Rozhodčí: Dolejš Jiří ,diváků 50

Hrádek – Janovice   0 : 0 (0:0)

První poločase se hrál za výrazné převahy domácích kteří si vytvořili tři vyložené brankové příležitosti,  Václav Holeček, Moravec ani Kutil ale  nebyli v koncovce úspěšní. Po změně stran se hra vyrovnala, Hosté šli  po vyloučení Fremuta  v 65.minutě do deseti. Ani této početní převahy nedokázal Svatobor  využít ke skórování.Největší příležitost k tomu měl po faulu na Kutila z pokutového kopu Tomáš Adamec. Jako úspěšný exekutor  PK se tentokráte neosvědčil a jeho střelu mu brankář Šnajdr zneškodnil.

Rozhodčí : Špitalský, DS Langmajer,  diváků 60,ŽK 2:5, ČK 0:1(Fremut).

Svéradice Vrhaveč 2:1 (1:0)

Domácí měli do utkání týmů ze špice tabulky raketový nástup a již v páté minutě se po pravé straně uvolnil Šrámek, jeho přetažený centr vrátil před branku Červený a Lukáš Soukup chladnokrevně poslal míč do sítě. Svéradice byly dál při chuti a diktovaly tempo hry. V 18.minutě mohli skóre navýšit, když Šrámek vyhrál běžecký souboj s brankářem hostí Presslem, ale před prázdnou brankou se dostal do příliš velkého úhlu a navíc mu míč odskočil. Hosté postupně hru vyrovnali ale stejně jako domácí se ve zbývající části prvního poločasu k vážnému zakončení nedostali. Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí a v 62.minutě se jim podařilo zvýšit vedení, když opět výborně hrající L.Soukup uvolnil skvěle načasovanou přihrávku Šrámka, který z úhlu postupoval sám na strážce hostující svatyně Pressla a po hokejovém blafáku poslal míč do prázdné branky. Posledních dvacet minut hosté vsadili na risk, otevřeli hru a začali domácím působit nemalé problémy. Osm minut před koncem se navíc z otočky dokázal prosadit kanonýr Minařík a vše nasvědčovalo dramatickému závěru. Domácí poté změnili rozestavení, zhustili střed pole a k dalšímu zakončení již Vrhaveč nepustili. Naopak sami mohli vedení pojistit, ale Vlčka v samostatném úniku vychytal skvělý Pressl.

Branky: 5.Soukup Lukáš, 61.Šrámek Karel – 82. Minařík Michal;

Rozhodčí: Pressl Václav, Hájek Zdeněk, Harmady Miloš; ŽK: 3:2 , diváků 80

Horažďovice B Nezamyslice 4:2 (2:1)

Favorizovaní hosté dvakrát v první části zápasu šli do vedení. Domácí zásluhou hattricku  Pavlíka  otočil výsledek a postaral se o překvapení kola. Kuriozitou tohoto jinak slušného utkání se šancemi na obou stranách  bylo to, že všechny branky padly ze standardních situací.

Branky: 13. 48. a 75. Pavlík Jiří ,56. Panuška –2. Soutor Martin, 42. Kopačka Josef

Rozhodčí: Abraham , diváků 60

Sušice B – Bezděkov   1 : 1 (0 : 1)

V utkání se šancemi na obou stranách první proměnili ve vedoucí branku hosté. Domácím se podařilo vyrovnat  v 72. minutě na spravedlivou dělbu bodů  Lechem.

MYSLÍV ZACHRAŇOVAL  BOD Z PENALTY

Tři jarní soutěžní zápasy a pouhé dva body , to je bilance Sokola Myslív , týmu  přezimoval na druhém postupovém místě  . Po šťastné remíze v vyrovnávající brankou v nastaveném čase v Kvaseticích , ale na druhé straně smolné prohře ve Strážově  opět zachraňoval bod v závěru zápasu. Myslív na domácím hřišti zachraňoval  bod minutu před koncem z pokutového kopu a ztratil  další dva důležité body v souboji o druhou příčku .Na tu se vedle Týnce, který ztratil dva body remízou v Nalžovských Horách tlačí další z okruhu nejméně šesti aspirantů na postup Sokol Veřechov.

Myslív-Malý Bor  1:1 (0:1)

Jiří Moravec

V úvodu utkání získali domácí převahu, v 7. Kubala nastřelil břevno, ale pak získali iniciativu hosté a dlouhými nakopávanými míči za obranu ohrožovali myslívskou branku. V 28. po rohu hlavičkoval ve velké šanci vedle Kubala. První půli vyhráli hosté, když ve 43. přihráli středem na rozběhnutého Heřmana, který s přehledem zakončil. Druhá půle byla ve znamení marného snažení domácích. Se svými střeleckými pokusy nebyli úspěšní Sládek, M. Bláha a v 87. v totální šanci hlavou přestřelil i Kubala. Vyrovnání přišlo v 89., hostující Kodýdek srazil Kubalu v jasné gólové šanci a Sládek s přehledem proměnil penaltu.

Branky : 89. Jan Sládek (PK) - 43. Heřman Josef

Rozhodčí : Josef Abrahám, diváků 80, ŽK 0:3, ČK 0:1 (Kodýdek Jiří)

Kvasetice - Strážov B 2:0 (1:0)

Vyrovnané utkání ve kterém se ujali vedení domácí v závěru první půle gólem svého kanonýra Josefa Hanzlíka. Druhou brankou v 68.minutě  Kvasetice , které na jaře ještě neprohrály své vítězství Michalem Ballým pojistily. Hosté měli jednu vyloženou šanci , ale z malého vápna branku domácích netrefili.

Branky: 40.Hanzlík Josef, 68. Ballý Michal; Rozhodčí: Vondráček Václav; ŽK: 0:1 , diváků 40.

Velhartice – Měcholupy  2 : 0 (0:0)

Ve vyrovnaném zápase byli nakonec šťastnější domácí, kteří zápas ve druhém poločase rozhodli.

Branky: 75. Pruner, 87. Pilík

Rozhodčí : Simbartl, diváků 80, ŽK 4:1.

Mochtín B -  Hrádek B   4 : 0 (0:0)

Jednoznačná záležitost pro lídra tabulky kterému  však nevyházela koncovka a proto je konečný výsledek pro hosty příliš lichotivý.

Branky : Babka Tomáš 2, Vítovec D. 2

Rozhodčí: Pastyřík, ŽK 0:2, diváků 100.

Hradešice B  - Kolinec 3:1 (1:1)

Zápas dvou soupeřů kteří  v posledních kolech putují opačnými směry v tabulce. Hosté v ní klesají, domácí  rezerva naopak  v ní stoupá  a zasloužené tři body jí k tomu výrazně napomohly.

Branky: 67. a 85. Novák David , 7. Pivnička Karel – 13. Holeček Michal;

Rozhodčí: Javorský Josef; ŽK: 2:2 , diváků 70

Veřechov - Neznašovy 6:2 (2:1)

Hra v poli byla vyrovnané . Zatím co si hosté mimo situací po kterých dvakrát skórovali další brankové příležitosti nevytvořili, domácí se dostávali do šancí  daleko častěji a ty také dokázali proměnit. .

Branky: 3. a 72. Raška Pavel , 14. Želíska Vít, 60. Želíska Jan 79. Šimko Anton, 80. Hlaváč Martin,–16. Ponocný Pavel, 75.Mundl Martin

Rozhodčí: Staněk Luděk; ŽK: 2:4 , , diváků 100

Nalž. Hory -  Týnec 1:1 (0:0)

Osmdesát pět minut se hrálo bez branek. Hosté v 86.minutě šli do vedení po rohovém kopu kdy v brance domácích skončil míč hlavičkujícího Mužíka. Skóre srovnali domácí o tři minuty po té rovněž po úspěšné hlavičce Antonína Jedličky.

Branky: 89. Jedlička Antonín – 86. Mužík Radek;

Rozhodčí: Husník Václav; ŽK: 0:1, , diváků 60

1. Mochtín B         15  10   4   1  35 : 15   34  ( 13)

2. Týnec             15   7   6   2  41 : 20   27  (  6)

3. Veřechov          15   8   3   4  36 : 24   27  (  6)

4. Kvasetice         15   7   4   4  35 : 29   25  (  1)

5. Myslív            15   7   4   4  29 : 23   25  (  1)

6. Malý Bor          15   7   3   5  39 : 22   24  (  0)

7. Hradešice B       15   6   5   4  28 : 22   23  (  2)

8. Neznašovy         15   7   2   6  31 : 38   23  ( -1)