Česká divize starší a mladší dorost - 15.kolo : 5. - 6.4. 2008

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

KLATOVY MÍŘÍ V TABULCE MEZI  NEJLEPŠÍ

Ve třetím kole podzimních odvetných zápasů v divizi se dařilo starším dorostencům TJ Klatovy. Na umělém trávníku v Přibrami se podařilo svěřencům trenéra Jiřího Tomana dotáhnout do vítězného konce utkání s domácím Spartakem . Výhrou 3:1 poskočili na 8.místo  a jsou v těsném kontaktu s týmy z  první poloviny  tabulky. Čekání na zisk prvních jarních bodů odkládají mladší dorostenci, jejíchž duel s domácími vrstevníky skončil stejným výsledkem jako utkání starších dorostenců, ale tentokráte se  z bodu radovali hráči místního Spartaku.

STARŠÍ   DOROST

Spartak  Příbram   - Klatovy  1 : 3 (0 : 1)

Jiří Toman

Utkání hrané na UMT začalo náporem domácího mužstva bez golových příležitostí.Hosté však brzy hru vyrovnali a hlavně z brejků se začali rodit šance.Do vedení šli hoste ve 37.min.,kdy Pavlík uvolnil na hranici vápna Rendla,který věděl kam balon uklidit 0:1.Ve 41.min.měl podobnou šanci D.Matějka toho však domácí brankář vychytal a následná dorážka šla nad bránu.Hostující obrana pracovala spolehlivě a tak domácí se do žádné golové příležitosti nedostali.Domácí chtěli ve druhém pol. brzy vyrovnat,což hostům vyhovovalo a ti podnikali nebezpečné brejky.V56.min ještě D.Matějku domácí brankář ještě vychytal,v 61.byl tentýž hráč úspěšný 0:2.V 66.kin. byl před vápnem faulován Rejthar a tr.kop proměnil J.Matějka 0:3.Dvě velké šance měl Gyorgy,ale domácí brankář obě chytil.Domácí snižovali v 78.min.z pok.kopu Kubou na konečných 1:3.

Branky:Kuba - 37.Rendl,61.D.Matějka,66.J.Matějka

Rozh.Tereba   žk:2:2  diváků:50

Sestava:Lorenc-Voráček,Rendl,Moser,Bouberle- J.Matějka(90.Faltýn),Janda,Gyorgy,Pavlík(70.Šnaur) D.Matějka(74.Sýkora)-Rejthar

Trenér Jiří Toman : "Kluci výborně plnili taktiku.Obrana pracovala na jedničku a hráči dopředu podnikali rychle protiútoky.Oplatili jsme tak domácím podzimní porážku.Tohle vítězství jsme moc potřebovali"

Tabulka po 15 . kole

1. Meteor Praha      15  11   0   4  32 : 20   33  ( 12)

2. Rokycany          15  10   2   3  34 : 18   32  ( 11)

3. SK Strakonice     15   8   3   4  31 : 17   27  (  3)

4. Vejprnice         15   7   3   5  31 : 22   24  (  3)

5. T. Prachatice     15   8   0   7  25 : 19   24  (  0)

6. SK Motorlet  B    15   7   2   6  28 : 21   23  ( -1)

7. Spartak Příbram   15   7   2   6  24 : 27   23  ( -1)

8. Klatovy           15   7   1   7  33 : 29   22  (  1)

9. Libuš             15   6   2   7  16 : 23   20  ( -1)

10. FK Tábor          15   5   3   7  21 : 29   18  ( -3)

11. SK Benešov        15   4   4   7  25 : 29   16  ( -8)

12. Slavoj Podolí     15   4   4   7  20 : 27   16  ( -8)

13. SK ZČE Plzeň      15   4   1  10  15 : 31   13  ( -8)

14. Prazdroj Plzeň    15   2   3  10  15 : 38    9  (-15)

Další informace

» Los soutěže

» Střelci

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

MLADŠÍ   DOROST

Spartak  Příbram   - Klatovy  3 : 1 (3 : 0)

Václav Zahradník

Utkání sousedů v tabulce bylo z počátku vyrovnané.Hosté se na konci první čtvrthodinky začali více tlačit dopředu , ale zapomněli  bránit a tak domácí ve 14´  prvně zahrozili po rychlém brejku z pravé strany , ale brankář Kašpar skvěle tuto příležitost zlikvidoval.

Hosté se z tohoto varování nepoučili a tak domácí začali podnikat tyto rychlé brejky stále častěji , hosté však měli v brance skvělou oporu. Domácí se přeci jenom dočkali ve 30´ , kdy po trestném kopu z pravé strany , téměř od rohového praporku, se skvěle trefil z voleje křižmou střelou k pravé tyčce  Hlaváč - 1:0 . V 37´ byl po rychlém průniku zprava zastaven faulem hostující Šneberk a musel být po bolestivém nakopnutí ošetřován . Domácí využili toho , že hosté hráli oslabeni a v 38´ se podařilo  Tesárkovi přehodit vybíhajícího brankáře Kašpara - 2:0 .  Ve 39´  nahradil Skala  zraněného Šneberka , který nemohl dále pokračovat . Hosté však  stačili do konce poločasu udělat ještě jednu hrubou chybu , kdy  pronikl středem obrany domácí Bělohradský a dovršil poločasové skóre na  3:0 . Hosté po domluvě v kabině nastoupili do druhého poločasu s odhodláním pokusit se změnit nepříznivé skore .

Začali se opět více tlačit dopředu , ale již ze zajištěné obrany . V 56´ vystřídal  Janda  ve středu zálohy Martina Brože . Jeho příchodem se hosté ještě více dostávali do nebezpečných příležitostí . V 63´ hosté opět střídali , místo Vlčka přišel Uruba . A ihned v následující 64´ se konečně hosté dočkali branky . Skala z hranice vápna vystřelil a jeho tečovaní střela skončila za zády domácího brankáře Solnaře -  3:1 .  Domácí se dostali v 66´ po jednom z mála protiútoků v druhém poločase ke střele z vápna, která však  " jen " orazítkovala pravou tyčku hostující branky . V  68´ se ocitl po centru z leva před domácí brankou osamocený Uruba , ale jeho střela z hranice pokutového kopu skončila jen těsně nad břevnem domácí branky .  V následující  69´ střílel z výhodné pozice Schwarz , ale jeho střelu domácí na poslední chvíli zblokovali na roh . Domácí  hráči byli v jednom kole , ale bohužel hostům se již do konce utkání nepodařilo proměnit další vytvořené příležitosti ke zkorigování nepříznivého skóre . Hosté mohou litovat svého výpadku v prvním poločase a neproměněných příležitostí v tom druhém . Soupeř byl hratelný, ale o body jsme se připravili vlastní nedisciplinovaností.

Branky : Hlaváč,Tesárek,Belohradský – Skala . Rozhodci : Tereba; diváků 50.

Sestava Klatov:Kašpar,Faltín,Kazmirčík,Šnour,Kološ.Čipera Schwarz, Brož M.Jandečka, Vlček, Štreberk (Slala,Uruba,Brož J,Janda).