KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 13.(15.) kolo 5. – 6. 4. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ŽÁCI OKULY SE NEVRÁTILI Z PLZNĚ S PRÁZDNOU

Po odloženém domácím zápase s Košutkou  nastoupili žáci Nýrska k svému prvnímu jarnímu utkání na hřišti v Plzni. Na hře Nýrska se projevila absence některých hráčů základní sestavy a nerozehranost. Přesto se zásluhou starších žáků nevraceli ze západočeské metropole s prázdnou .

STARŠÍ   ŽÁCI

1.FC Plzeň – Okula Nýrsko  1 : 1 (0 : 0)

V prvním poločase si sice vypracovali územní převahu a několik šancí ke vstřelení branky ale bohužel do šaten se šlo za stavu 0:0, neboť i domácí nebyli schopni dopravit míč do sítě hostů.

Branky tak začali padat až ve druhé půli.  Hra se v poli vyrovnala, ale spíše to vypadalo na bezgólovou remízu. Jenže pak po hrubé chybě Nýrska na pravé straně a následovné ztrátě míče, přešli domácí do rychlého protiútoku a Pretl ze dvanácti metrů prostřelil hostujícího Hamamdžiče. S Okulou to již vypadalo zle. Plzeň hru kontrolovala a hosté se do žádných velkých šancí nedostávali. Naštěstí šest minut před koncem se do úniku dostal Hlinka a své sólo po kličce brankáři zakončil do prázdné branky.

Trenér Okula Nýrsko Jiří Vondra st. : „ Myslím si, že remíza byla zasloužená. My jsme měli brankové příležitosti v první půli, ale nedokázali jsme je proměnit. Ve druhé půli naopak přidali domácí, ale kdybychom neudělali takovouhle hrubku tak ani oni by nebili schopni dát branku. Jsem rád, že se nám nakonec podařilo vyrovnat.“.

Branky: 49. Pretl – 64. Hlinka ; Rozhodčí: Kratochvíl.

Sestava Nýrsko – Hamamdžič – Švehla, Velacký, Kolář, Lepší – Balíček, Bureš Tomáš, György, Drobílek – Hlinka, Kurc; Střídali: Vondra, Holobradý.

Doubravka        - Nepomuk               3 :  0  (  2 :  0)

Koloveč          - SK ZČE Plzeň            :     (    :   )

Stříbro          - Dyn.H.Týn             0 :  3  (  0 :  2)

Přeštice         - Domažlice             1 :  1  (  0 :  0)

1.FC Plzeň       - Nýrsko                1 :  1  (  0 :  0)

Košutka          - St. Bělá              1 :  1  (  0 :  0)

Tabulka po  13. kole

1. SK ZČE Plzeň      12  11   1   0  63 :  4   34  ( 16)

2. Doubravka         13  10   2   1  44 :  5   32  ( 11)

3. Domažlice         12   9   2   1  53 : 10   29  ( 14)

4. Přeštice          13   8   3   2  29 : 10   27  (  6)

5. Koloveč           12   7   0   5  24 : 27   21  (  3)

6. Košutka           12   4   3   5  21 : 31   15  ( -6)

7. Nepomuk           12   3   3   6   9 : 27   12  ( -3)

8. Nýrsko            12   3   3   6  18 : 37   12  ( -3)

9. Dyn.H.Týn         13   2   4   7  18 : 22   10  ( -8)

10. Stříbro           13   2   2   9  21 : 31    8  (-13)

11. 1.FC Plzeň        12   1   2   9   8 : 52    5  (-16)

12. St. Bělá          12   0   3   9   7 : 59    3  (-15)

MLADŠÍ  ŽÁCI

1.FC Plzeň – Okula Nýrsko   2 : 1 (2 : 0)

Zápas dvou rozdílných poločasů. Hosté sice začali aktivně, ale postupem času se čím dál více začali prosazovat domácí. V 10. minutě po špatné rozehrávce mezi obránci vypíchl míč domácí Provod a své sólo proměnil ve vedoucí branku domácích. Hned z protiútoku mohl vyrovnat hostující Smolík, ale svou velkou šanci neproměnil.  Ve 23. minutě udeřili domácí podruhé po rohovém kopu se z voleje trefil neobsazený Šleis a domácí šli do šaten s dvou brankovým náskokem.

Do druhé půle nastoupili hosté aktivně střed zálohy posílil Kalivoda a hosté doslova přišpendlili domácí na jeho půlce. Snížit hned ze začátku poločasu mohl hostující Trefanec ale jeho střela jen o milimetry minula domácí opuštěnou branku. Hosté tlačili i nadále ale pokračovali i v zahazování šancí. Naději ještě vykřesal v 50. minutě Aleš presl který si naběhl na rohový kop a hlavou snížil na 2:1. Hosté vrhli všechny síly do útoku a pokoušeli se o vyrovnání. Bohužel jejich snaha vyšla naprázdno. Domácím se tak otevřela možnost na rychlé brejky ale ani oni už nedokázali skórovat, ale svůj náskok již uhájili.

Branky :  10. Provod, 23. Šleis – 50. Presl ; Rozhodčí: Kratochvíl.

Sestava Nýrska:  Penc – Fiala, Presl, Valdman, Kuchárik – Jílek, Bejvl, Janovský, Kvítek – Nejdl, Smolík; Střídali: Kozák, Trefanec, Kalivoda, Tykal, Záň.

Trenér Okula Nýrsko Jiří Vondra st. :“ Škoda první půle, kde jsme nevyužili šance a naopak po chybách v obraně jsme dvakrát inkasovali. Druhý poločas byl z naší strany herně dobrý ale bohužel opět chyběla koncovka. Dokut se na okrese nepodaří vybudovat jediné hřiště s umělým povrchem bude zimní příprava mládeže k ničemu. Protože jen herní praxe je důležitá v této kategorii a na přírodních hřištích v zimním období se hrát nedá a tak do mistrovského zápasu se jde bez jediného přípravného utkání.„“

Doubravka        - Nepomuk        8 :  0  (  5 :  0)

Koloveč          - SK ZČE Plzeň     :     (    :   )

Stříbro          - Dyn.H.Týn      1 :  1  (  0 :  1)

Přeštice         - Domažlice      0 : 30  (  0 :  1)

1.FC Plzeň       - Nýrsko         2 :  1  (  2 :  0)

Košutka          - St. Bělá       3 :  0  (  3 :  0)

1. Doubravka         13  11   1   1  99 : 10   34  ( 13)

2. Domažlice         12  11   0   1  79 :  7   33  ( 18)

3. SK ZČE Plzeň      12  10   0   2  88 :  8   30  ( 12)

4. Přeštice          13   9   1   3  48 : 42   28  (  7)

5. Stříbro           13   5   3   5  35 : 25   18  ( -3)

6. Košutka           12   5   2   5  24 : 29   17  ( -4)

7. 1.FC Plzeň        12   4   3   5  32 : 33   15  ( -6)

8. Nepomuk           12   4   2   6  26 : 39   14  ( -1)

9. Nýrsko            12   4   1   7  34 : 33   13  ( -2)

10. Koloveč           12   2   2   8  23 : 52    8  (-10)

11. Dyn.H.Týn         13   1   1  11  12 : 66    4  (-14)

12. St. Bělá          12   0   0  12   2 :158    0  (-18)

Společná tabulka KP žáků  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Doubravka         26  21   3   2 143 : 15   66  ( 24)

2. SK ZČE Plzeň      24  21   1   2 151 : 12   64  ( 28)

3. Domažlice         24  20   2   2 132 : 17   62  ( 32)

4. Přeštice          26  17   4   5  77 : 52   55  ( 13)

5. Košutka           24   9   5  10  45 : 60   32  (-10)

6. Koloveč           24   9   2  13  47 : 79   29  ( -7)

7. Stříbro           26   7   5  14  56 : 56   26  (-16)

8. Nepomuk           24   7   5  12  35 : 66   26  ( -4)

9. Nýrsko            24   7   4  13  52 : 70   25  ( -5)

10. 1.FC Plzeň        24   5   5  14  40 : 85   20  (-22)

11. Dyn.H.Týn         26   3   5  18  30 : 88   14  (-22)

12. St. Bělá          24   0   3  21   9 :217    3  (-33)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  B

V DERBY POMOHLY KLATOVSKÉ REZERVĚ DIVIZNÍ OPORY

Prestižním způsobem pojala derby v Lubech hostující klatovská divizní rezerva. Té se vyplatilo zařadit do sestavy některé divizní hráče  mezi nimi i Lukeše a Lužného a oba se podíleli na všech brankách  . Přesto celé soutěži vévodí venkovský klub, nováček ze Svéradic a výhrou v Sušici si roli lídra tabulky upevnil. Stínem důležitého zápasu dvou a zástupců Pošumaví v Hrádku kde hrály Kašperské hory bylo nedostavení delegovaného rozhodčího . Ukazuje se, že systém částečného obsazování některých utkání rozhodčími z příslušného OFS kde se utkání hraje není příliš Šťastným řešením. Spíše by věci prospívalo centrální obsazení všech soutěží řídícím Plzeňským krajským fotbalovým svazem.

TJ Start VD Luby - TJ Klatovy  B 2 : 3 (0 : 2)

Milan Janča

O tom, že klatovské mužstvo usiluje v tradičním derby o tři body, již hovořila jejich soupiska a to, že většina jejich hráčů měla za sebou dopolední zápas v divizní soutěži. Na této bylo osmnáct hráčů. V první půli se dvakrát prosadil nejlepší klatovský útočník  Michal Lukeš. Ve druhé půli Klatovy poslaly na hřiště zcela jinou sestavu, což se jim  během deseti minut vymstilo a domácí srovnali brankami Pavla Matějky a Dušana Bálka. Právě vyrovnávací branka ukázala nespravedlnost hokejového střídání v zápasech krajských soutěží, neboť  v dalším průběhu zápasu se do hry na straně hostů vrátili divizní fotbalisté včetně brankáře a těmto se podařilo v samém konci vstřelit vítězný gól Lužným. Bylo to klasické vyhecované derby spolužáků z fotbalových tříd v dresu domácích i hostů se smutným koncem pro lubské, kteří potřebují každý bod. U domácích zaslouží pochvalu za bojovnost a obětavý výkon celé mužstvo.

Sestava Lub : Pavlík-Hanus, Bálek, Kloupar, Potužník, Schrötter - Jančová, Jílek, Sukovatý- Matějka, Kováč,  střídali Olšavský, Melichar

Branky : Matějka Pavel, Bálek Dušan Branky-Lukeš Michal 2 , Lužný Jakub

Rozhodčí : Lažánek Lukáš; diváků : 30; ŽK 1:0.

Sušice-Svéradice  2 : 4 (0 : 2)

Chaloupka  Miroslav

Hosté byli od začátku lepším celkem , kdy si vytvořili čtyřbrankové vedení. Posledních 10.minut ale hostující mužstvo polevilo a domácí zkorigovali dvěma brankami svou prohru.

Branky: Tonner 2 - Kliment 2, Skuhravý 2. Rozhodčí : Blaheta ; Diváků : 30

Sestava Svéradic:Mentl V.- Jírovec M., Nováček F., Kába R., Šulc J.- Smitka J., Vonášek Daniel, Skuhravý O.(Brokeš P.). Sivák M.- Vonášek Dominik(Červený V.), Kliment L.

Hrádek - Kašperské Hory  1 : 1 (1 : 1)

K utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí. V průběhu derby měli domácí více vyložených šancí, ale přesto se body dělily.

Horažďovice – Chotěšov  1 : 2 (1 : 0)