OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 14. kolo 29. – 30.3.2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

KDYŽ SE DVA PEROU, TŘETÍ SE SMĚJE

Již první jarní kolo přineslo důležité souboje o čelo  tabulky. Po té kdy v Dešenicích neuspěly na prvním místě  přezimující Nezamyslice vystřídal tento tým ve vedení jeden z favoritů na postup FK Svéradice. Cestu jim ale značně zkomplikovala Dukla Janovice , která odcházela k poločasové přestávce ve Svéradicích s jednobrankovým vedením a o cenný bod přisla až brankou z pokutového kopu..

V. Hydčice  - H. M. Boží 4:4 (1:3)

R. Bernard

Zápas začali, za slušného počasí a na suchém terénu, ve velkém stylu domácí a první branku utkání vsítili po ztrátě míče hostů již ve 4. minutě. V té době se zdálo, že jsou hosté ještě v zimní přestávce. Vše se zlomilo po obdržené brance a hosté začali vystrkovat růžky a zaměstnávat domácí obranu.

Jiskru naděje vykřesal J. Brabec již v 9. minutě, když po nádherném přímém kopu z pravé strany vsítil krásnou branku do šibenice domácí branky, kde vše jistil ještě hlavičkující J. Karásek. Po té se přesouvala hra z jedné strany na druhou a vedení překvapivě získali hosté, když po dalším volném přímém kopu od J. Brabce, skóroval po zemi D. Valenta - 1 : 2. Do přestávky ještě vstřelil nádhernou branku, z dalšího přímého kopu přímou střelou z 25 m, opět J. Brabec - 1 : 3, a tak hosté šli do kabin s překvapivým a vedením, když domácí neproměnili dvě tutovky po zaváhání hostující obrany. I v úvodu druhé půle hráli velmi dobře takticky hosté a dostávali se často k ohrožení domácí branky. V 60. minutě to bylo pro horáky již 4 : 1, když M. Chmelík zavěsil přímo z rohového kopu a překvapil tak domácího gólmana. Domácí se ovšem brzo vrátili do zápasu, když po ztrátě míče hostů ve středu pole podnikli rychlý brejk a šikovný útočník zavěsil - 2 : 4. V té době domácí vycítili, že hosté se soustředili na ubránění výsledku a vynaložili veliký tlak na hostující branku. Plynuly z toho dvě branky v posledních 10 minutách (82. a 90. min). Obě padly z přímého volného kopu z cca 28 m, když vysoký centrovaný balón na úroveň malého vápna vždy nezištně a chytře zasunul domácí útočník do branky dezorientovaného brankáře hostí. Domácí, stejně jako na podzim, sebrali horákům v poslední minutě vítězství, čímž je nakonec připravili o další dva body..

Branky: Kropáček Ladislav 3, Hejpetr Ladislav - Brabec Jiří 2, Chmelík Martin, Valenta Dušan; Rozhodčí: Špitalský Milan; ŽK: 2:3; diváků 50

Měčín  - Hrádek 3:0 (2:0)

Domácí si vytvořili v prvním poločase  herní převahu , kterou dokázali  proměnit ve dvoubrankové vedení. Další dvě gólovky Krotkému brankář Hrádku zlikvidoval. Dvě slibné šance Svatoboru vychytal také domácí gólman Šimek.

Branky: 41. a 80. Němec Dušan , 32. Kodýtek Jan;

Rozhodčí: Dolejš Jiří; ŽK: 3:5 ; diváků 60

Dešenice - Nezamyslice 5:2 (3:2)

V duel dvou týmů z čela tabulky rozhodl domácí kanonýr Michal Poupa. Přestože si hosté kvality tohoto hráče byli vědomi ho neudrželi a ten dvěma góly v závěru první a třetím v úvodu druhé půle  dosáhl čistého hattricku důležitý zápas rozhodl .

Branky: 31.,43. a 47. Poupa Michal ,  10. Hvězda Jiří, 61. Bartůněk Miloš –16. Soutor Martin,  42. Musil Ondřej,

Rozhodčí: Pastyřík Vladimír; ŽK: 2:0; ČK: 2:0; diváků 60

Žihobce - Vrhaveč   2:1 (1:1)

Luboš Peleška

Od začátku zápasu vypadala hra podle postavení obou týmů v tabulce.Hosté z Vrhavče začali velkým náporem, dobře kombinovali, ale chyběla jim přesnější koncovka. Domácí se jen stěží dostávali do protiútoku, přesto se jim podařilo ve 26.min. překvapivě otevřít skóre, kdy si na centr z levé strany naběhl Václav Staněk a hlavou zavěsil. Po té se hra vyrovnala a vyrovnalo se i skóre. Ve 35.min. využil mezery v obraně hostující Michal Minařík  výborně si obhodil dobíhajícího obránce a ještě lépe zakončil přesnou střelou do šibenice.

Druhý poločas začal opět náporem hostů, ale opět skórovali domácí po obdobné situaci jako při vstřelení vedoucí branky, kdy  centr z levé strany zakončil  úspěšnou hlavičkou Martin Lembergr.

Hosté  ve snaze zvrátil nepříznivý stav otevřeli hru, ale domácí dobře bránili a velmi cenné vítězství ubránili. Dokonce jej ještě mohli v závěru zápasu pojistit, když střela Reného Šikla skončila na břevně svatyně hostů.

Rozhodčí: Hájek  Zdeněk ; ŽK 2:4 ; diváků 30.

Branky: 26. Staněk Václav , 56. Lemberger Martin  - 35. Minařík Michal (35')

Svéradice - Janovice 2:1 (0:1)

Domácí si byli vědomi, že pokud zvítězí, půjdou do v tabulce na první místo. Hosté jim ale jejich plány značně zkřížili , když přišli o vedení až po přestávce a nakonec i o body brankou z pokutového kopu.

Branky: 55. a 70. (PK) Červený Tomáš  - 33. Goldschmid Josef;

Rozhodčí: Abraham; ŽK: 1:0 , diváků 100

Horažďovice B  - Bezděkov 2:1 (0:0)

Výsledek vůbec neodpovídá průběhu hry. Při domácích stála štěstěna, neboť kdyby byl stav po první půli 0:5, nikdo by se nedivil. Ze slabé střelecké produktivity vytěžil Bezděkov pouze jednobrankové vedení o které nakonec přišel a odešel ze hřiště bez bodového zisku.

Branky: 71. Lávička Miroslav, 87. Janouškovec Jiří – 63. Valečka Václav;

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 2:1, diváků 20.

Sušice B  - Luby B 4:2 (2:2)

Braková přestřelka v prvním poločase  v utkání hraném na hřišti ve velkých Hydčicích vynesla nejprve dvoubrankové vedení hostů. Tento náskok se sušické rezervě podařilo v závěru prvního poločasu srovnat a po přestávce pak rozhodla o svém vítězství.

Branky: 41. Kočí, 45. Prchlík Milan, 49. Holý Michal, 77. Mráz – 1. Juřina R., 35. Pikhart R.

Rozhodčí: Simbartl; ŽK: 0:3; diváků 50

Tabulka po 14 . kole

1. Svéradice          13  10   0   3   32: 12    30  ( 12)

2. Nezamyslice        13   9   1   3   39: 15    28  (  7)

3. Dešenice           13   9   1   3   46: 27    28  ( 10)

4. Vrhaveč            13   8   4   1   24:  8    28  (  7)

5. V. Hydčice         13   5   4   4   31: 26    19  (  1)

6. Sušice B           13   6   1   6   26: 22    19  (  1)

7. Janovice           13   6   1   6   15: 22    19  ( -2)

8. Měčín              14   5   2   7   25: 27    17  ( -4)

9. Hrádek             13   5   2   6   22: 26    17  ( -4)

10. Horažďovice B      13   5   0   8   18: 30    15  ( -3)

11. H. M.  Boží        14   4   3   7   21: 36    15  ( -6)

12. Luby B             13   3   2   8   15: 30    11  (-10)

13. Bezděkov           13   3   1   9   16: 32    10  (-11)

14. Žihobce            13   3   0  10   18: 35     9  ( -9)

III.   T Ř Í D A

MOCHTÍNSKÁ REZERVA  OPĚT ZVÝŠILA NÁSKOK

Na slibný sedmibodový náskok zvýšilo  svoje vedení v tabulce  mochtínské béčko po té, kdysi doma poradilo s hosty z Měcholup. Další dva největší pronásledovatelé a aspiranti na druhé postupové místo Myslív a Týnec se museli o body na hříštích soupeřů dělit. Velké starosti měl Myslív v derby v Kvaseticích kde prohrával již o dvě branky. Hodně tuhý bude souboj i na konci tabulky o sestup kde je mezi posledními čtyřmi týmy minimální bodový rozdíl. Nečekaně snadno rozhodl o svém vítězství Veřechov v očekávaném derby s nováčkem z Malého Boru.

Kvasetice  - Myslív 2:2 (1:0)

Hosté měli namále, když prohrávali o dvě branky a zisk bodu zachraňovali až brankou dosaženou v nastaveném čase.

Branky: 28. Liška Petr, 68. Ballý Pavel – 83. Maršík Michal,  90+1 Trojánek Bohuslav

Rozhodčí : Staněk ; ŽK: 2:4; ČK: 0: 1 - Čapík Petr ; diváků 40.

Hradešice B  - Strážov B 3:1 (1:0)

Velice šťastné vítězství domácích .  Šestkrát  šli hosté sami na brankáře Rybu, ale ten svůj tým podržel a šance soupeře vychytal. Nakonec kapituloval  až pět minut před koncem po individuální akci Čermáka.

Branky: 23. Melka František, 60. Křesák Pavel, 78. Florian Martin – 85. Čermák Josef;

Rozhodčí. Husník ;  ŽK: 0:1; diváků : 30.

Veřechov - Malý Bor 3:0 (3:0)

Domácí o svém vítězství rozhodli již v prvních 35 minutách ve kterých si vytvořili tříbrankový náskok. Po přestávce  převzali taktovku hry hosté, vytvořili si převahu, ale ani jedinou vyloženou šanci ke skórování.

Branky: 10. a 43. Podzimek Josef , 34. Šimko Anton;

Rozhodčí: Bala; ŽK: 3:3 ; diváků 100

Velhartice -  Kolinec 2:1 (0:0)

Výhrou v místním derby  před  výbornou diváckou návštěvou se domácím podařilo odpoutat z posledním místa v tabulce.

Branky: 49. Koláček Ota,  70. Beneš Radek(PK) -  90+3 Javorský Štěpán(PK)

Rozhodčí: Habada; ŽK: 1:; diváků 130.

Nalž. Hory -  Neznašovy 1:2 (0:2)

Na dvoubrankový náskok hostů stačili domácí odpovědět pouze snížením v 65.minutě střelou Racka ze 40 metrů.

Branky: 65. Racek Pavel –19. Langmajer Vladimír, 42. Mundl Martin,;

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 3:2 ; diváků 40.

Hrádek B -  Týnec 1:1 (0:1)

Vyrovnané utkání,na obou stranách neproměněno několik brankových příležitostí.V druhém poločase větší převaha domácích která jim vynesla srovnání skóre.

Branky : Vinický Pavel – Václavíček Zdeněk

Rozhodčí: Beneš; ŽK: 1:2; diváků 40

Mochtín B  - Měcholupy 2:0 (1:0)

Domácí poslal do vedení v závěru první půle nejstarší hráč na hřišti  jednapadesátiletý Jiří Dolejš. Pojistku na zisk třech bodů pro lídra tabulky v podobě druhé branky dal v 63.minutě Břečka

Branky: 36. Dolejš Jiří, 63. Břečka Miroslav;

Rozhodčí: Husník; diváků 60; hráno bez karet.