1. B TŘÍDA - skupina B 14. kolo 29.- 30.3. 2008

KRAJSKÉ SOUTĚŽI VLÁDNOU TÝMY Z POŠUMAVÍ

Sedm týmů z Pošumaví se usadilo v první polovině tabulky . Mezi ně se na 5.místo  vklínila pouze chlumčanská rezerva. Na čele tabulky se usadila silná trojice osmadvacetibodové Nýrsko , Dlouhá Ves a s 26 body třetí Mochtín. První jarní kolo znamenalo první zklamání v podobně prohry v domácích prostředí pro  Švihov, Pačejov a Strážov. Nejhůře z této trojice dopadl Strážov, který překvapivě prohrál doma hladce se Sokolem Hradešice. Ještě hůř  dopadla Železná Ruda, která v souboji dvou týmů z konce tabulky vysoko prohrála v Přednicích a klesla na její  samotné dno.

Předenice -  Ž.Ruda 6: 0 ( 2: 0)

Podrobnosti nedošly.

Branky: Albl 2, Kasl 2, Havlíček, Klůs  ; diváků 70 ; Hráno bez karet

Merklín  - Nýrsko 0: 0 ( 0: 0)

ŽK: 2:5 ,diváků 90

Švihov -  Dl.Ves 1: 2 ( 1: 0)

Branky: Kudjak - Ronn 2; ŽK: 4:3; diváků 60.

Pačejov -  Mochtín 0: 2 ( 0: 1)

Ještě ve čtvrtek nebylo jasno, zda se úvodní kolo jarní části 1.B třídy vůbec bude v Pačejově hrát. Nakonec jarní sluníčko dokázalo odstranit souvislou sněhovou pokrývku a přestože byl terén místy silně promáčený, byl uznán jako regulérní. Okresní derby nepřineslo příliš líbivý fotbal. Na těžkém terénu se šance rodily velmi těžce a bylo jich na obou stranách minimálně. Domácí tu svou ve 20.minutě neproměnili, když střelu Fiřta hostující brankář vytlačil očima těsně vedle své branky. Pravidlo "nedáš - dostaneš" se potvrdilo hned vzápětí. Po chybě domácí obrany se dostal sám před brankáře Boře Břečka a nezaváhal. Po změně stran získali domácí mírnou územní převahu, ale do vyložených příležitostí se nedostávali. Hosté hrozili převážně z brejků. V době, kdy se domácí nadechovali k závěrečnému náporu se nechal v 74.minutě zbytečně vyloučit Korda. Oslabený domácí tým ve snaze o vyrovnání i v deseti otevřel hru. Toho však zkušení hosté dokonale využili. Po drzém průniku dorostence Zoubka střelou do prázdné branky upravil na konečných 0:2 zkušený Dolejš. Průměrné a opticky  remizové utkání řídil ve své premiéře velice dobře mladý Lukáš Lažánek.

Sestava domácích:  Boř - Panuška - Hromádka - Polena - Pavelec - Ticháček - Brůha - Fiřt - Marek – Mrázek,  Bokr, střídali: Korda, Hlůžek, Barborka

Branky: Břečka, Dolejš; ŽK: 2:2; ČK: 1:0 ; diváků 80

Rozhodčí: Lažánek Lukáš

Strážov – Hradešice 0 : 3 (0 : 2)

Domácí  po dvou gólových šancích Janky a dělovce Helma která jen těsně minula tyč branky hostů  v krátkém časovém  pětiminutovém   úseku inkasovali dva rychlé góly . V 18.minutě ponechal střed obrany příliš prostoru na zpracování Novákovi a ten umístěnou přízemní střelou k tyči dal úvodní branku. Ve 23.minutě  ponechali domácí příliš prostoru nabíhajícímu Floriánovi, ten obloučkem  zavěsil za záda brankáře Javorského a zvýšil na 0:2.

Hosté mohli hned úvodu druhé půle zvýšit, ale Novák v koncovce již takový důraz jako při vedoucí brance neprojevil. Na druhé straně měli domácí v rozmezí jedné minuty dvě příležitostí ke vstřelení kontaktní branky Chalušem, ale toho brankář Šus vychytal. Důraz v koncovce  nechyběl v 62.minutě Šaškovi, který pohotově vrátil do strážovské svatyně míč vyražený brankářem a upravil na konečných 0:3. Hosté  se uspokojili s výsledkem a domácí již nedokázali v sobě zmobilizovat síly alespoň ke zkorigování výsledku, který byl pro jejich příznivce velkým zklamáním.

Zasloužené tři body pro hosty  kteří ve srovnání s domácími  působili rozehranějším dojmem, byli rychlejší,  lépe kombinovali a projevili  větší vůli po vítězství .

Branky : 18. Novák ,  23. Florián ,  62. Šašek

Rozhodčí : Štěpán; ŽK 1:3; diváků: 130.

Sestava domácích :Javorský (71. Vaněk L.) – Franc , Čížek, Helm, Michel -  Vítovec, Presl P., Matějka T.,Chaluš  - Janka, Presl Š.(70.Rejko)