Krajský přebor, 1.A třída 18. kolo 29.-30.3. 2008

CHANOVICE SI OTEVŘELY DOMA STŘELNICI

Ve třech jarních odehraných kolech krajského přeboru nastoupila Sušice pouze k derby v Chanovicích. Další dvě utkání pro nezpůsobilý terén nesehrála a odložené zápasy na květnové svátky 1. a 8. 5. budou s hracími dny uprostřed týdne pro sušické fotbalisty velmi náročnou prověrkou fyzické a vzhledem k boji o záchranu i psychické odolnosti.  Daleko lépe jsou na tom Chanovice , které absolvovaly dosud všechny zápasy a vytěžily z nich sedm bodů. Ty poslední tři získaly v derby s divizní klatovskou rezervou,když v tomto duelu si na svém hřišti otevřely střelnici a rozstřílely svého soupeře  8:0!

Bolevec – Sušice – odloženo

Sekretář TJ Sušice Vratislav Krulich k odložení tohoto duelu uvedl  : „ Utkání bylo pro neregulérní stav hrací plochy odloženo. Řídící sekci bude oběma kluby navržen jako náhradní termín čtvrtek 08.05.2008 v 17:00 hodin na hřišti SSC Bolevec“.

Chanos Chanovice-  Klatovy "B"  8 : 0 (2 : 0)

Štěrba Jiří

Chanos si vylepšil v tomto zápase vzájemnou střeleckou bilanci , kdy ve čtyřech zápasech s klatovskou divizní rezervou v krajském přeboru  neztratil ani bod , neinkasoval žádný gól a do sítě hráčů z města karafiátů jich  nastřílel osmnáct

Branky : 17min. Tafat, 25min. Hausleitner, 58min. Černohorský, 61min. Kučera, 66 a 69min. Toman, 72min. Šedivý, 82min. Votava Branky-hoste : -

Rozhodčí : Grimm; diváků 70; ŽK 1:2 ; ČK 0:1 (63.min. Kraus )

Sestavy hosté: Herman, Vacovský, Hromada, Jakubec, Kotáb/62.min. Popelka, Rendl,/46min. Votípka/ Voráček, Ježek, Kováč, Lukeš, Kraus,

Sestava domácí: Daněk/76.min. Růžička/, Šedivý, Frýzek/66min. Brůha/, Hnídek, Strakoš, Hausleitner, Toman, Černohorský, Krch/56.min. Kučera, Tafat/80min.Votava/, Zdeněk

Tabulka po  18. kole

1. Tachov             17  12   5   0   54: 13    41  ( 17)

2. Chrást             17  11   6   0   59: 17    39  ( 12)

3. Holýšov            18  11   3   4   33: 15    36  (  9)

4. Manětín            17   9   2   6   59: 37    29  (  2)

5. Chanovice          18   8   4   6   43: 25    28  (  1)

6. Rapid Plzeň        18   8   3   7   40: 42    27  (  0)

7. Zbůch              18   8   2   8   32: 35    26  ( -1)

8. Bolevec            17   7   4   6   25: 30    25  (  1)

9. Rokycany           18   5   9   4   27: 22    24  ( -3)

10. M. Touškov         17   6   4   7   25: 33    22  ( -5)

11. Přeštice           17   7   1   9   20: 28    22  ( -2)

12. Stříbro            18   7   1  10   37: 47    22  ( -5)

13. Sušice             16   4   5   7   23: 41    17  ( -7)

14. Horní Bříza        16   3   4   9   14: 39    13  (-11)

15. SK ZČE Plzeň       17   3   3  11   17: 34    12  (-15)

16. Klatovy B          17   0   2  15   13: 63     2  (-22)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

LUBY  I  ŽICHOVICE  SE CHYTLY

Třetí jarní a v pořadí 18.kolo 1.A třídy naladilo příznivce obou zástupců Pošumaví v této soutěži na veselou notu. Důvod byl prostý oba celky dokázaly dotáhnout své duely do vítězného konce. Náladu v lubském týmu vylepšil svým návratem po operaci kanonýr Šůs, který se dvakrát zapsal do listiny střelců. Dařilo se i střelcům  žichovického týmu na horké půdě v Chlumčanech . Vítězná  trefa Chalupného znamenala nejen nečekaný tříbodový zisk, ale i udržení těsnějšího kontaktu se soupeři , které se  pohybují  stejně jako Žichovice v sestupových vodách .

VD Luby -  Staňkov 5 : 1 ( 2: 1)

Druhý jarní pokus před svými příznivci již lubským hráčům vyšel. Po prohře s lídrem tabulky si tentokráte doma poradili se soupeřem, který na svém hřišti před tím uštědřil čtyřbrankovou prohru Nepomuku. Z tohoto pohledu je vysoké vítězství  cenné a jen potvrzuje, že Start to na Staňkov umí, neboť i na podzim dokázal na jeho půdě zvítězit 2:1.

Branky: Šůs 2, Krotký, Smolík, Vandrovec - Trhlík; ŽK: 5:4; ČK: 0:1; diváků  200

Chlumčany A -  Žichovice 1: 2 ( 0: 1)

(Převzato z webových stránek TJ Žichovice)

Povzbuzeni výhrou, která přišla po dlouhých 13-ti kolech půstu, ale zároveň i oslabeni, když ke zraněnému Pišotvi Lávičkovi přibyl nemocný Robert Šimanovský a z rodinných důvodů omluvený Jirka Turek. Zároveň se na poslední chvíli omluvil i Radim Šiška, který byl pracovně v Poděbradech, jsme odjížděli k dalšímu utkání do Chlumčan, kde se nám dlouhodobě nedaří. V I. B třídě jsme zde prohráli obě utkání s B-mužstvem. Přesto jsme nejeli předem poražení a na hřišti jsme to dali jasně najevo.
Od prvního hvizdu jsme byli aktivnější a hned v 8.minutě jsme šli do vedení, když po rohovém kopu našel J. Chalupný V. Turka, ten přiťukl Vonáškovi, který s přehledem po zemi ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi domácích šanci - 0 : 1.
V 10. minutě se ocitl v pěkné pozici F. Švehla, ale nezpracoval přihrávku V. Turka. Hned v 11. minutě vystřelil těsně mimo Olda Chod. Ve 23. minutě jsme předvedli pěknou akci, když míč putoval po ose Chod-Švehla a následovala krásná střela J. Šimáčka těsně mimo. Ve 31. minutě se vytáhl Ruda Němec, když vyškrábl gólovou střelu domácích na roh.
I ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře a odměnou bylo zvýšení náskoku na 0 : 2, když Pepík Chalupný skluzem mezi stopéra a brankaře dopíchl do branky přihrávku Oldy Choda. Poté jsme začali více myslet na udržení náskoku a přepustili jsme iniciativu domácím, kteří se centrovanými míči tlačili k naší brance. Při jednom přetaženém centru v 62. minutě udělal chybičku R. Němec, když mu míč vypadl, ale v zápětí ji napravil a vytěsnil střelu domácího Friče u své levé tyče.
V minutě 70. se to již nepodařilo a domácí Frič z podobného místa Rudu Němce prostřelil - 1 : 2. Domácí začali stupňovat tlak, ale zároveň i otevírat obranu a tak nastal prostor k rychlým protiútokům.
V 80. minutě šel Petr Bala zcela sám na brankaře, ale bohužel nedal. V 81. minutě těsně minul branku pěknou střelou V. Turek, když mu pěkně přihrál Radim Šiška.V 85. minutě postupoval zcela sám pro změnu Jirka Šimáček, ale jeho střela jen těsně minula levou tyč.V 90. minutě se ocitl zcela sám před brankou opět Jirka Šimáček, ale zcela vyčerpán nezakončil přihrávku Petra Baly. Domácí pokračovali v tlaku dalších nastavovaných osm minut, ale naše obrana jim nenechala klid k zakončení a zcela po zásluze jsme tak mohli jásat nad vítězstvím - 2 : 1.

Trenér Josef Chalupný :

„V utkání jsme předvedli velice disciplinovaný a zodpovědný výkon a ač oslabeni, se kluci předháněli v obětavosti a bojovnosti. Všichni beze zbytku zaslouží pochvalu za odvedenou práci a přistup. Hráči začínají chápat, že za záchranou vede cesta jen přes zajištěnou obranu a plně soustředěný výkon po celých 90 minut. Před utkáním jsem musel opět improvizovat a stavěl jsem sestavu až pár desítek minut před zahájením, ale na výkonu to vůbec nebylo znát.Hráči odvedli 100% výkon, stejně výborná byla i trojice rozhodčích včele s panem Velíškem. Mé poděkování patří i početné skupině našich fandů, kteří byli po celé utkání hodně slyšet“.

Branky: Fryč - Chalupný, Vonášek; ŽK: 4:4 ; diváků 80

Sestava Žichovice : Němec - Harenčák , Malík , Mourek , Brož , Chalupný (70. Bala), Turek V. , Vonášek , Šimáček , Švehla  (45. Šiška), Chod  (80. Heimlich)