Krajský přebor, 1.A třída 17. kolo 22.-23.3.2008

KRAJSKÝ PŘEBOR

CHANOVICE PŘIVEZLY CENNÝ BOD

Chanovice jsou jediným týmem ze třech našich  zástupců v krajském přeboru  které mají odehrány oba jarní zápasy  Po vítězství minulém kole doma v derby s TJ Sušice byly  úspěšné  i Plzni , odkud si z duelu s Rapidem přivezly cenný bod. Další  dvě utkání v Pošumaví  v Klatovech a Sušici byla pro nezpůsobilý terén odložena.

Rapid -  Chanovice 2: 2 ( 0: 1)

Branky: Lavička, Pata - Strakoš, Tafat; ŽK: 4:4 ; diváků 100

Klatovy B – Horní Bříza  a Sušice – Manětín  - nehráno pro nezpůsobilý terén.

Rokycany -  Zbůch 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Pytlík 2; ŽK: 3:5 ; diváků 120

SK ZČE -  Holýšov 1: 1 ( 0: 1)

Branky: Votípka - Tlustý; ŽK: 5:3; diváků 80

Stříbro Bolevec 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Petraška, Uhlíř; ŽK: 1:2; diváků 120

Utkání Přeštice – M. Touškov , Tachov – Chrást   se nehrála pro nezpůsobilé povrhy hřišť.

Tabulka po  17. kole

1. Tachov             16  12   4   0   52: 11    40  ( 16)

2. Chrást             16  10   6   0   58: 17    36  ( 12)

3. Holýšov            17  11   2   4   31: 13    35  ( 11)

4. Rapid Plzeň        17   8   3   6   39: 38    27  (  0)

5. Manětín            16   8   2   6   55: 36    26  (  2)

6. Chanovice          17   7   4   6   35: 25    25  (  1)

7. Bolevec            17   7   4   6   25: 30    25  (  1)

8. Rokycany           17   5   9   3   27: 21    24  ( -3)

9. Zbůch              17   7   2   8   28: 34    23  ( -1)

10. Přeštice           16   7   1   8   19: 24    22  ( -2)

11. Stříbro            17   7   1   9   36: 45    22  ( -5)

12. M. Touškov         16   5   4   7   23: 32    19  ( -5)

13. Sušice             16   4   5   7   23: 41    17  ( -7)

14. Horní Bříza        16   3   4   9   14: 39    13  (-11)

15. SK ZČE Plzeň       17   3   3  11   17: 34    12  (-15)

16. Klatovy B          16   0   2  14   13: 55     2  (-22)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

1. A  T Ř Í D A

BLOVICE ZE ŽICHOVICEMI OPĚT NEUSPĚLY

S nožem na krku nastoupili k prvnímu jarnímu domácímu utkání . Všichni si uvědomovali, že jen vítězství je udrží ve hře o záchranu v 1.A třídě.  Blovice jsou jediným soupeřem se kterým mají o sestup hrající Žichovice v 1.A třídě stoprocentní bilanci. Po jednobrankovém vítězství na podzim v Blovicích stejným výsledkem 1:0 vyhrály rovněž doma  . Domácím po té, kdy další z kandidátů na sestup Slavoj Mýto v úvodních dvou kolech nebodoval  tak svitla jiskřička naděje , že boj o záchranu nemusí být předem prohraný. Duel Nepomuk – Luby byl  pro nezpůsobilý povrh hřiště  odložen na 8.května.

Žichovice  - Blovice 1: 0 ( 0: 0)

(komentář převzatý a upravil M.Sedlmaier  z webových stránek TJ Žichovice)

Hosté vedení trenérem Boltíkem, kterého si všichni jistě pamatují z jeho působení ve Svéradicích, přijeli oplatit porážku 0:1, z podzimního kola a podle postavení v tabulce a hlavně výsledků v zahajovacím kole jarních bojů, bylo reálné , že u Žichovicích zvítězí. V dresech domácích však nastoupilo úplně jiné mužstvo, než před týdnem ve Zbiroze. Od  úvodního hvizdu bylo zjevné, že obrana je pro domácí  základem úspěchu. Nově vytvořená stoperská dvojice Šiška, Malík byla suverénní a bezchybná a nedovolila za celých 90 minut soupeři přímé ohrožení Němcovi branky. K nim se zákonitě připojili ostatní a tak od počátku byl ze strany Žichovic vidět výkon ve kterém obranná činnost dominovala. S postupem času se dostávali po opatrném začátku také častějšímu ohrožením branky hostí. Výrazem této územní převahy byly střely Šimanovského, Vonáška, Choda a Šišky , které ale ke zklamání domácích příznivců neskončily v síti hostů.

Vstup do druhé půle začali domácí odvážněji než úvodní část  zápasu a svůj nápor korunovali  v 63.minutě brankou  střídajícího Šimáčka, který s přehledem hlavou proměnil centr V. Turka.Hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli hru, ale tím spíše než k ohrožení naší branky vytvořili prostor pro domácí nebezpečné protiútoky, které bohužel neskončili v síti hostí.  Žichovice se přesto nenechaly zlákat další možností zvýšit svůj náskok. Soustředily se na kvalitní hru v defenzivní činnosti  a ta byla základem úspěšného dotažení zápasu , který skončil jejich zaslouženým vítězstvím.

Trenér Žichovic  Josef Chalupný :“ Po velice špatném vystoupení ve Zbiroze, jsem udělal v sestavě několik zásadních změn, s tím, že vše se musí odvíjet od naší bezchybné obranné hry a kluci moje úkoly beze zbytku splnili. Za celých 90 minut jsme nedovolili soupeři ani jednu přímou střelu na branku a i v závěru, když se dal předpokládat soupeřův tlak, jsme si počínali jako zkušení harcovníci. V celém zápase, ale hlavně v závěrečných minutách, nám předvedl Petr Vonášek, jakou je pro nás posilou a svým výkonem ukázal, jak soupeře nepustit do tlaku, ba naopak udržet hru na soupeřově polovině. Ale pochvalu dnes zaslouží všech patnáct borců, kteří naskočili do utkání. Po dlouhé době, jsem odcházel s pocitem uspokojení nad předvedeným výkonem. Hráči předvedli to, co jsem od nich požadoval, kvalitní práci odvedli pořadatelé při přípravě hřiště, výborní byli rozhodčí a opět famózní byli diváci, před kterými tímto opět smekám.“

Sestava: Němec -  Malík Šiška , Brož , Mourek, Chalupný  (Bala 88.), Turek V. , Vonášek , Švehla , (Šimáček 55.), Chod  (Turek J 80.), Šimanovský  (Harenčák 75.)

Branky: Šimáček; ŽK: 2:2

Nepomuk – Luby   - nehráno

Utkání se pro nezpůsobilý terén nehrálo. Oba týmy se dohodly na náhradním termínu 8.května který podléhá schválení řídící komisí.

Křimice-  Chlumčany A 3: 2 ( 2: 1)

Branky: Švehla 2, Klement - Chán, Fabián; ŽK: 1:2; ČK: 1:1 ; diváků 70

Nýřany  - Žákava 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Niedermaier, Zdvihal; ŽK: 2:0 ; diváků 100

VS Plzeň - Sl.Mýto 4: 0 ( 4: 0)

Branky: Hrdlička 2, Liška 2; ČK: 0:1; diváků 50

Staňkov -  Losiná 4: 0 ( 3: 0)

Branky: Dolejš, Gust, Homolka, vlastní; ŽK: 1:5 ; diváků 120

1. Koloveč            16  15   1   0   58: 12    46  ( 22)

2. Nýřany             17  10   4   3   39: 26    34  (  7)