DIVIZE - skupina A 17. kolo 22.-23.3. 2008

D I V I Z E

ROZHODLA JEDINÁ BRANKA

Druhé jarní divizní  kolo hrané o velikonocích přineslo rozčarování nad výsledky  obou zástupcům Pošumaví v této soutěži Klatovy neuspěly v Hořovicích kde má pro jarní boje svůj domácí azyl tým z  Bzové a Horažďovice prohrály doma s předposledním Jankovem ! Z pomlázky se radovali soupeři a  příznivci klatovské kopané již hledí k nastávajícímu sobotnímu duelu  Klatovy – Třeboň. Zápas třetího jarního kola skutečně naznačí, jaké jsou jejich skutečné možnosti domácích v boji s ostatními mužstvy divize. Horažďovice po dobrém začátku kdy přivezly z derby v Domažlicích bod doma zklamaly prohrou s předposledním Jankovem. Zatím co na podzim dokázaly jako z jediného hřiště přivést jediný bod právě z Jankova, doma si z utkání do kterého šly v roli favorita připsaly do tabulky mínusové tři body.

FC Bzová – Klatovy  1 : 0(0:0)

Václav Kopřiva

Začátek utkání byl nervózní a řada akcí končila před pokutovým územím.V 7 min.po kopu z rohu domácí hráč Kovařík nastřelil horní tyč branky Klatov.V 10 min.sice hráč Klatov Beneš pronikl za obranu domácích.ale byl v postavení mimo hru. Hráči Bzové postupně získávali převahu a donutili hráče Klatov k několika chybám.28 min.domácí hráč Dubský střílí těsně vedle.V 35 min.hosté pohrozili Hanzlíkem ,ale jeho průnik nenašel pochopení u spoluhráčů.Závěr poločasu byl ve znamení nepřesné hry obou mužstev a proto poločas skončil 0:0.Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo Bzové s odhodláním změnit stav utkání a hned na začátku si vytvořilo několik slibných příležitostí.Hosté střelou z trestného kopu Cihlářem ohrozili branku domácích ,ale střela šla těsně nad branku.52 min.se zranil hráč hostí Lisý a nahradil Mészáros.57 min.hosté chybovali v rozehrávce,domácí se lacino dostali k míči obrany pronikl hráč Bzové Ehl a jeho centr našel Petra,který vstřelil branku 1:0.

Domácí pokračovali v tlaku na branku hostí a v 63 min.střelu Dubského vyráží Jarolím na roh.Domácí těchto standardních situací využívali k nebezpečnému ohrožení branky hostí.V dalších minutách se domácí zatáhli a jednotlivé průniky hráčů hostí neměly úspěch.Tento zápas byl především o bojovnosti a nasazení jednotlivých hráčů a domácí této přednosti dokázali využít. V 64 min.vystřídal v mužstvu host Beneše Vítovec,ale ani tato změna nepřinesla zvrat v utkání.Vrcholem bylo zbytečné vyloučení hráče hostí Mužíka po dvou žlutých kartách v 90 min. V příštím kole Klatovy  čeká důležité utkání doma s mužstvem J.Třeboň a až  toto utkání  skutečně naznačí, jaké jsou jejich skutečné možnosti v boji s ostatními mužstvy divize.

Branky : Petr

Rozhodčí Šafránek; diváků 100; ŽK 2:2; ČK 0:1

Sestava Klatov:Jarolím, Lisý (Mészáros), Cihlář,Šlechta,Kopp,Hanzlík,Mužík, Zedník, Aubrecht, Beneš (Vítovec)

Horažďovice  -   Jankov   0 : 1 (0 : 1)

Radka Nagovská

Hned v úvodu promarnil šanci domácích kapitán Horváth. Vzápětí se situace obrátila a Horažďovičtí měli štěstí, když nebezpečně mířící míč hostů Zámeček před bránou odkopl. Ve 32. minutě, poté, co domácí gólman Mako poslal míč jednomu ze svých spoluhráčů, jej zachytil hostující Kollár a přesně mířenou střelu poslal za záda překvapeného Maka. Vedoucí branku si Jankovští pečlivě hlídali, až do konce prvního poločasu důsledně bránili a nepustili domácí do žádných větších akcí. V 51. minutě měli domácí obrovskou šanci vyrovnat, ale Balouškova hlavička bránu hostů minula. Druhou branku mohlo přidat mužstvo Jankova o šest minut později, když Rezníček orazítkoval tyč brány. Odražený míč zachytil další Jankovan, ale jeho střela naštěstí minula bránu domácích. Od 60. minuty se domácí vzbudili a zbývajících 30 minut chtěli důsledně využít alespoň ke srovnání. Jenže ani střela Horvátha či kombinační akce trojice Horváth – Pondělík – Beránek nepřinesly vytoužený úspěch. Naopak byli to hosté, kdo dvěma střelami pouhé dvě minuty před závěrečným hvizdem potrápili domácího gólmana Maka.

Branky: 32. Kollár. ŽK: 1:1. ČK: 0:0. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Stumpf. Diváků: 160.

Sestava FK Horažďovice: Mako – Pondělík (45. Ulč), Kukol, Baloušek, Jůda (70. Stulík), Grund, Beránek, Zámeček, Picka, Horváth, Šafanda (45. Pavlík).  Trenér: Karel Krejčí.

Vikt. Žižkov B    - Doubravka     3 :  0  (  2 :   0)

Votice            - FC Písek      3 :  1  (  0 :   0)

Vejprnice         - FK Admira     1 :  1  (  1 :   1)

T. Prachatice     - SK Motorlet   1 :  0  (  0 :   0)

Králův Dvůr       - Domažlice     4 :  0  (  2 :   0)

Horažďovice       - Jankov        0 :  1  (  0 :   1)

Třeboň            - SK Strakonice 4 :  1  (  2 :   0)

Bzová             - Klatovy       1 :  0  (  0 :   0)