Klatovy o třetí místo podlehly Chrástu na penalty

Klatovy v turnaji na Sencu čtvrtí.

Karel Zedek

V sobotu sehráli klatovští divizní fotbalisté utkání o třetí místo na zimním turnaji na Sencu Doubravka s týmem krajského přeboru FC Spartak Chrást. Trenér Běloušek měl  k dispozici i dvě nové jarní posily z

FC Viktoria Plzeň Aubrechta Lukáše a Lisýho Václava.

První poločas byl vyrovnaný na obou stranách s mírnou převahou Klatov, ale branky dávali pouze hosté. V 10.min se dostal za vápnem k míči Bezdička a jeho střela k tyči skončila v brance. Za dvě minuty byl v gólové šanci opět Bezdička, ale vychytal ho brankář Jarolím. Ve 26.min po odmávaném ofsajdu vystřelil hostující Mojžíš, míč skončil v síti Klatov a rozhodčí branku uznal. Jedna z mála šancí domácích přišla ve 40.min, když z leva nacentroval Zedník a Aubrecht hlavou těsně minul. V závěru poločasu se ještě sám před brankářem objevil Lisý, ale nepřekonal ho.

Druhý poločas byl ze strany Klatov o mnoho lepší a začali dávat i branky. V 50. min

ještě zahrozili hosté, ale osamocený útočník před Jarolímem selhal. V 62.min se po levé straně prosadil Mužík, poslal prudkou přihrávku před branku a Zedník snížil na 1:2.

V 67. min se z rychlého protiútoku na dvakrát prosadil Vítovec a vyrovnal na 2:2. V 81.min se do vápna dostal Zedník,ale z dobré pozice trefil pouze vybíhajícího brankáře. V 85. min se po pravé straně prosadili hosté, ale střela skončila na břevnu. V 86.min měl velkou šanci Hovorka, ale jeho hlavičku po centru vytěsnil hostující brankář nad břevno.

Utkání skončilo nerozhodně a tak o umístění rozhodovaly pokutové kopy. Za Klatovy byli určení Zedník,Viktora a Cihlář. Druhý jmenovaný minul branku a tak Cihlář již kopat nemusel a Klatovy prohráli na penalty 1:3.

.

KLATOVY – FC SPARTAK CHRÁST   2:2  (0:2) na PK 1:3

Branky: 62.Zedník,67.Vítovec – 10.Bezdička, 26.Mojžíš

Sestava Klatov 1.poločas:

Jarolím – Šlechta,Viktora,Hovorka,Cihlář-Kopp,Lysí,Brejcha,Zedník-Hanzlík,Aubrecht Sestava Klatov 2.poločas:

Jarolím – Hvorka,Viktora,Lysí,Cihlář-Aubrecht(70.Toman),Mužík,Brejcha,Zedník-Beneš,Vítovec