Divizní Klatovy prohrály s rezervou Viktorky, béčko vyhrálo na Rapidu

Klatovy prohrály s rezervou Viktorky.

Karel Zedek

V soboru sehráli na umělé trávě na Doubravce divizní fotbalisté Klatov přípravné utkání s rezervou Viktorie Plzeň a do 65. min jim byli velmi zdatným soupeřem. Trenér Běloušek měl k dispozici kompletní kádr a představil se už i Jan Milota.

První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách, které však nevyužil ani jeden ze soupeřů. První střelu těsně vedle branky Jarolíma  vyslali domácí v 16.min. Ve 27. min se do míče opřel aktivně hrající Zedník a domácí brankář se musel hodně natahovat a vyrážet na roh. Ve 38.min opět Zedník vystihnul rozehrávku domácí obrany, šel s Hanzlíkem na jednou obránce, ale rozhodl se vystřelit a jeho střela šla mimo branku Plzně.

Po přestávce dal trenér Klatov šanci i hráčům z B mužstva a na kvalitě hry se to začalo projevovat. Klatovy inkasovaly v 65. min, když se z rohu velkého vápna k tyči trefil Leitl. V 71. min se na hranici vápna objevil osamocený Aubrecht, dostal přesnou přihrávku, pohrál si s obranou i s Hermanem a zvýšil na 2:0. V 76. min se dopustil na postu stopera chyby Milota a Leitl zvýšil na 3:0. Jedinou branku za Klatovy vstřelil v 86. min, když se pěkně uvolnilo na velkém vápně a střelou po zemi k tyči snížil na 3:1.

Trenér Běloušek mohl být spokojen s prvním poločasem, kdy hráči hráli velmi dobře a svého soupeře v určitých fázích i přehrávali.

VIKTORIA PLZEŇ B – KLATOVY  3:1  (0:0)

Branky: 65,76. Leitl,71.Aubrecht – 86.Hanzlík

Rozhodčí: Čermák