Krajský přebor, 1.A třída 15. kolo 10.-11.11.

KRAJSKÝ PŘEBOR

V DERBY SE BODY DĚLILY

V závěrečném podzimním kole krajského přeboru sved los proti sobě dva reprezentanty Pošumaví  .Na těžkém terénu v Klatovech v duelu domácí rezervy s TJ Sušice  se body dělily. Hostům se podařilo zlikvidovat hrozící porážku, ale na vítězství to bylo málo. Domácím se tak podařilo

Po té kdy Sušice musela  celé letošní jaro usilovat o záchranu v minulém ročníku  a Klatovy  B sestup odvrátily  až úspěšnými výsledky v baráži  je  i nyní před zimní přestávkou situace obdobná. Tým  z města na Otavě s 38 procesní úspěšností získaných bodů a sedmi minusovými body možno podzimní část   označit jako  nic moc. A  čtyřprocentní úspěšnost , dva body a poslední místo klatovské divizní rezervy , k tomu není třeba komentáře. Je jev na úrovní krajského přeboru dlouho nevídaný!

Ani Chanovice  vzhledem ke hráčským kvalitám týmu nesplnily očekávání. Ke cti tohoto kolektivu lze přičíst cenné tři body získané doma v posledním kole  na sněhu v duelu  v úspěšným nováčkem ze Stříbra , který nastoupil s exligovým kanonýrem Vágnerem  . Nezískat alespoň padesát procent bodů, tak jako Chanovice  , pak lze považovat  podzimní účinkování Chanosu  jen jako průměrné. I když zvážíme, že krajský přebor je špičkou ledovce pro většinu týmů z Plzeňského kraje, přesto si musíme přiznat, že naši zástupci nepatří již několik let mezi ty, kteří by  v KP hrály první housle.  Snad jen vítězství Chanovic  v ročníku 2003/04  bylo výjimkou, ale  rychlý sestup  tohoto týmu z divize zpět do kraje vrátil tento úspěch do skromnějšího pohledu na skutečnou úspěšnost klubů z Pošumaví .

Klatovy B – Sušice   2 : 2 (1 : 0)

RADMILA NAGOVSKÁ

Dělbou bodů skončilo v sobotu poslední mistrovské utkání podzimní části soutěže fotbalového krajského přeboru. Na domácím trávníku přivítali fotbalisté klatovského béčka Sušici.

Domácí začali dobře a svoji snahu zúročili hned po 23 minutách hry, kdy sušického gólmana Míčka překonal Vítovec. Ani hosté však nebyli zcela bez šance. Několikrát prověřili klatovského gólmana Hermana, ale pokaždé neúspěšně.

Další radost domácího publika přišla pouhou minutu po zahájení druhé poloviny zápasu. O druhou branku domácích se tentokrát postaral Ježek. Jenže pak Klatovy jako by přestaly hrát a Sušice toho dokonale využila. Nejprve v 50. minutě vstřelil první branku hostů Kočí. Neuběhly ani dvě minuty a už se mohli sušičtí fanoušci radovat znovu, to když vyrovnávací branku vstřelil Kodýdek. Do konce utkání měly ještě obě strany několik šancí, ale utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.¨

Sušický trenér Vladimír Lešetický se neskrýval touhou  přijet do Klatov vyhrát. „Pro tento cíl jsme udělali maximum,“ domnívá se kouč. Největší chyba byla podle jeho slov v nep roměněných šancích v úvodu, které následně domácí potrestali brankami. „Když se nám podařilo vyrovnat a měli jsme dál tímto tempem hrát, polevili jsme a to byla chyba,“ dodal kouč. Ten utkání označil za podprůměrné, které skončilo díky špatnému proměňování šancí remízou. Sušický kouč měl k dispozici kompletní kádr.

Za těžký zápas na neregulérním terénu označil utkání trenér klatovského béčka Ivo Lužný. Ani on nemohl v sestavě nikterak čarovat, tým áčka odjel hrát ve stejnou dobu do Strakonic a dorostenci odehráli utkání ve své kategorii dopoledne. Kluci se ale snažili. Pravda, udělali jsme dvě hloupé chyby a za ně nás soupeř potrestal góly, ale i náš gólman se snažil a vychytal minimálně čtyři další góly,“ upřesnil Lužný. „Řekl bych, že remíza byla v tomto případě spravedlivá,“ dodal Lužný.

Chanovice – Stříbro   5 : 3 (2 : 0)

Jiří Štěrba

Hrálo se celý zápas za hustého sněžení, na hřišti bylo 5 cm sněhu. Domácí byli celý zápas lepší a to hlavně v prvním poločase, kdy šli dvakrát sami na brankáře.

Branky : 6. a 88.Tafat, 39. Strakoš, 64 . Kučera,67. Černohorský 61. Vágner, 63. Hřebík, 85. Kasl

Tabulka po  15. kole

1. Tachov         15   11  4   0   47: 10   37  ( 13)

2. Chrást         15    9  6   0   55: 17   33  ( 12)

3. Holýšov        15   10  1   4   27: 12   31  (  7)

4. Manětín        14    7  2   5   45: 30   23  (  5)

5. Rapid Plzeň    15    7  2   6   33: 35   23  ( -1)

6. Bolevec        15    6  4   5   23: 28   22  (  1)

7. Chanovice      15    6  3   6   29: 22   21  (  0)

8. Rokycany       15    4  8   3   24: 20   20  ( -4)

9. Zbůch          14    6  2   6   24: 26   20  (  2)

10. Přeštice       14    6  1   7   16: 20   19  ( -5)

11. Stříbro        15    6  1   8   31: 37   19  ( -5)

12. M. Touškov     15    5  3   7   22: 31   18  ( -3)

13. Sušice         15    4  5   6   22: 37   17  ( -7)

14. Horní Bříza    15    3  4   8   14: 36   13  ( -8)

15. SK ZČE Plzeň   14    3  2   9   15: 27   11  (-13)

16. Klatovy B      15    0  2  13   12: 51    2  (-19)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

1. A  T Ř Í D A

LUBY POTVRDILY ROLI FAVORITA

V 15.kole 1.A třídy se na hřišti v Lubech střely dva kolektivy reprezentující Pošumaví v této soutěži. Roli mírného favorita potvrdily domácí Luby, která po třech zápasech bez bodového zisku odehraných na půdě soupeřů v posledním duelu podzimu si připsaly do tabulky cenné body. Žichovice po úvodním vítězství v prvním zápase podzimu v Blovicích kde vyhrály 0:1 v dalších zápasech již na body venku nedosáhly a i šestý zápas za sebou obrat k lepšímu nepřinesl. Bodovat v Lubech byla pro hosty jedinou možností jak opustit v tabulce  poslední místo . Takto přezimují v roli nováčka s přívěskem černého Petra soutěže.

Luby -   Žichovice   4 : 3 (2 : 1)

Zaslouženým vítězstvím na těžkém terénu potvrdili domácí roli mírného favorita..

Branky: Smolík L. , Hradecký, Šůs , Hodl – Šimanovský 2 , Chod

Sestava hosté :  Hermanchak, Šiška, Červený, Harenčák, Malík, Mourek, Šimáček, Turek V., Lávička, Chod, Šimanovský (střídali: Chalupný, Burda, Němec)

Rozhodčí: Pressl Václav

Nepomuk  - Losiná 4: 4 ( 1: 2)

Branky: Herout 2, Martínek, Šlégl - Fremr 2, Veleman 2; ŽK: 1:5 , diváků  120

Blovice  - T.Chodov 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Heřman, Žežula; ŽK: 0:6; ČK: 1:1 , diváků  50

Chlumčany A  - Nýřany 1: 1 ( 1: 0)

Branky: Frič - Mašek; ŽK: 5:3; ČK: 1:0, diváků  40

Chotíkov -  VS Plzeň 3: 5 ( 1: 2)