DIVIZE - skupina A 15. kolo 10.-11.11.

D I V I Z E

KLATOVY UDĚLALY TU NEJLEPŠÍ TEČKU

Pro Klatovy po historické úspěchu v minulém ročníku kdy vybojovaly v divizi  pro město karafiátů druhé místo byla podzimní část nového ročníku 2007/08   jedním velkým trápením. Týmu který neprodělal výrazných změn se pod vedením nového kouče Milana Dejmka  vůbec nedařilo. Trápil se výsledkově i herně a  postupně se v tabulce propadal až na 14.místo. Změna na trenérském postu , kdy na lavičku usedl zkušený kouč Karel  Krejčí  a přinesla v v posledních pěti zápasech toho třech na hřištích soupeřů 10 bodů, což je o jeden více než předchozích deseti podzimních duelech přinesla své ovoce. Úspěšnou tečku za úspěšnou poslední třetinou podzimní divize bylo závěrečné utkání ve Strakonicích. Klatovy v tomto vítězném zápase polovinu branek , než za celý podzim na hřištích soupeřů a poprvé v tomto ročníku venku skórovaly ve druhém poločase ! Tím úspěšným střelcem , který jistil jednobrankové vedení byl nováček v týmu, který ještě v tomto roce oblékal dorostenecký dres Antonín Presl  a byla to jeho druhá divizní branka v síti soupeře. Skutečnými tahouny týmu v neúspěšné sezóně byli  Zdeněk Hanzlík (ten společně se Zušťákem z Písku je s jedenácti góly nejlepším střelcem divize) , Michal Viktora, Pavel Cihlář a Bachleda kteří nastoupili ve všech patnácti zápasech, z toho Viktora odehrál 1350, Hanzlík 1349, Cihlář 1245 a Bahleda 1165 minut.Čtrnáct startů v divizi mají na podzim na svém kontě Kopp s 852 a Brejcha  s 778  odehranými minutami. Nováček v týmu Presl hrál ve 13 zápasech a odehrál o minutu méně´než  Brejcha . Druhým nejlepším střelcem Klatov se čtyřmi góly byl zkušený exligový hráč Jiří Sýkora  , autor důležité druhé branky ve Strakonicích . Klatovy v tabulce postoupily na 10.místo . Pokud nedojde v týmu k výrazným změnám má tento kolektiv na to, aby úspěšným jarem mohl bojovat o své místo mezi nejlepšími pěti týmy této soutěže klam určitě výkonnostně patří. Největším smolařem klatovského týmu je brankář Karel Míčka, který v minulém ročníku divize nechyběl mezi tyčemi klatovské svatyně ani jednou, odchytal 2700 minut s vynikajícím průměrem obdržených branek 1,07 . Tento gólman po smolném utkání v Praze přenechal své místo v brance Jarolímovi

Další zástupce Pošumaví v divizi FK Horažďovice má na svém kontě sice stejný počet bodů jako Klatovy, ale také velké výkyvy ve výsledcích. Zatímco na domácím hřišti Horažďovice získaly 18 bodů, venku bodovaly pouze jednou a  to ve 2.kole  na hřišti předposledního Jankova. Baloušek, Vaigl ,Zámeček, Krejčí, Smíšek či Pícka , kteří nejčastěji oblékali horažďovický dres na všechno nestačí . Úzkému kádru určitě pomohl v brankářské nouzi výborný gólman  Kolář a pokud bude mít tento tým  za sebou brankáře jeho kvalit, pak body získané na jaře třeba pouze doma, by měly Horažďovickým na další účast v divizi stačit.

Strakonice – Klatovy  1 : 3 (0 : 2)

Branky : 59. Dolejš -  13. Hanzlík, 22.Sýkora,79.Presl

Rozhodčí : Pešek Pavel, diváků 80, ŽK 3:2

Sestava Klatovy : Jarolím - Kopp,Hovorka,Viktora,Cihlář - Bahleda, Mužík, Brejcha(80.Král), Sýkora, Presl(83.??) - Hanzlík

Měli jsme na víc branek

RADMILA NAGOVSKÁ

Trenér Krejčí:  „Soupeře jsme mohli přehrát mnohem vyšším rozdílem,“ konstatoval po sobotním divizním fotbalovém utkání klatovský trenér Karel Krejčí. Jeho svěřenci mu ale i svým fanouškům v závěru mistrovské soutěže udělali radost a na hřišti ve Strakonicích porazili domácí tým 3:1.

„Jsem rád, že se mužstvo drželo rad, které jsme si řekli před utkáním. Upozornil jsem kluky na to, jaký je čeká soupeř, aby proto hráli klidně. Výsledkem se jen potvrdilo to, co říkám už od začátku, kdy jsem do funkce trenéra nastoupil; tenhle tým má na víc než jen na dolní polovinu tabulky,“ dodal klatovský kouč.

Ten se musel v sestavě v sobotním klání tentokrát obejít bez Zedníka a Javůrka.

Motorlet  - Horažďovice  6: 0 (3 : 0)