1. B TŘÍDA - skupina B 12. kolo 3.-4.11.07

JAKO NA HOUPAČCE

Pořadí na čele tabulky  v tomto soutěžním ročníku krajské soutěže 1.B třídy se v posledních kolech se mění každým kolem. Je to jako na houpačce, když hraje Okula Nýrsko doma, zpravidla se vždy vrátila po domácím duelu na první místo. Vzápětí zpravidla neuspěla na hřišti soupeřů a  rázem klesla na třetí místo. Situace se opakovala i ve 12.kola kdy v přímém duelu op první místo vyhrála Okula doma nad vedoucím Švihovem a ten rázem klekl na 3.místo.

Zpytovat  svědomí nad zbytečnou ztrátou bodů za nerozhodný výsledek v domácím prostředí mohou hráči Sokola Mochtín. Tento tým přišel o dva body které ho mohly v případě výhry pasovat do role lídra tabulky.  Zklamáním jsou podzimní výsledky Sokola Hradešice. Po vítězném v prvním kole nad Strážov v dalších zápasech v domácím prostředí skončila pošumavská derby vždy úspěchem hostů, když po Pačejovu si z Hradešic odvezl body Mochtín a v tomto kole zde zvítězil rovněž Tatran Dlouhá Ves. Když k tomu přičteme remízové zápasy s TJ Přeštice B a také velice průměrné Předenice , tato bodová ztráta Hradešice téměř odsouvá z pozic ze kterých je možno pomýšlet na postupové umístění. Tři zápasy čekal Pačejov na to, až se bude znovu radovat z bodového zisku na hřišti soupeře. Podařilo se to až po bezbrankovém průběhu utkání v Přednicích v tomto kole. Po výhře v Přešticích se konečně zadařilo Železné Rudě i na domácím hřišti a ziskem tří bodů nad Starým Plzencem snížilo hrozící bodový propad z předposledního místa na  střed tabulky na pouhých pět bodů. Ani v dalším utkání na hřišti soupeře se Strážov nevyhnul hře v oslabení, když od stejně jako předtím v Mochtíně dohrával od 35.minuty po dvou ŽK bez vyloučeného Tomáše Matějky o deseti . Strážovští cenu za toto vyloučení zaplatili v Chlumčanech ztrátou třech bodů.

Mochtín  - Přeštice B  2 :  2 ( 0: 2)

Domácí svého soupeře podcenili a to se jim vymstilo. Po chybách v obraně prohrávali v poločase 0:2. Ve 20.minutě  se trefil hostující Papp a ve 40.minutě zvýšil na hrozivých 0:2 Čech. Zlepšeným výkonem Mochtín po přestávce nejen srovnal na 2:2, ale měl další velké příležitosti na obrat výsledku ve svůj prospěch. Hlavně tutovky Kašpara, Dolejše a Mareše volaly po gólu. Hrálo se na těžkém terénu až neúprosně tvrdě.

Branky: 46. Křivánek , 65. Novák – 20. Papp, 40. Čech

Rozhodčí Z. Walter,  ŽK: 1:5, diváků  60

Hradešice - Dl.Ves 0: 1 ( 0: 1)

František Melka

Na začátku utkání nachytali hosté domácí v nedbalkách, byli aktivnější a již v 6.min se ujali vedení, kdy si střelu Frýdy z hranice pokutového území srazil domácí brankář do branky. Pak domácí přidali a již o několik minut později mohl srovnat. M. Florián, který dostal přihrávku přesně do běhu, ale v rozhodující chvíli mu míč od nohy uskočil. Pak už se hrál fotbal bez šancí a místy to byl spíše boj , než fotbal.

Druhý poločas chtěli domácí srovnat stav zápasu, ale na jejich hře byla vidět nervozita, kdy kazili i jednoduché přihrávky. Hosté se téměř nedostali na dostřel k brance, ale domácím se stále nedařilo vyrovnat. S přibývajícím časem domácí zatlačili hosty, zahrávali rohové kopy a po jednom z nich se dostal do zakončení M. hlaváč, ale brankář hostů byl na místě. Pak nebezpečně vystřelil P. Křesák a brankář hostů s námahou vytěsnil na rohový kop.  Domácí se mohli dočkat deset minut před koncem zápasu, kdy míč proběhl přes malé vápno až na zadní tyč, kde byli zcela neobsazeni dva domácí hráči, ale ani z této pozice branku netrefili a hosté si tak odvezli cenné tři body.

Branky:  6. Frýda; ŽK: 4:3, diváků 70

Rozhodčí  Velíšek

Sestava domácích :  M. Šůs, P. Lávička, M. Hlaváč, V. Hlaváč, V. Kotiš/14.min M. Melka/, J. Melka, F. Šašek, Z. Frančík, P. Křesák, J. Kopal, M. Florián/80.min J. Liška/

Trenér So Hradešice František Melka : „Na každém našem zápase je vidět nervozita z toho,že nedokážeme vstřelit branku. To se podepsalo na našem dnešním výkonu. Dnes jsme hráli špatně, bez nápadu, bez aktivity, kazili jsme i ty nejjednodušší věci. Naše zakončení je žalostné a přestože jsme dnes nehráli dobře, vypracovali jsme si dvě tutovky, které jsme ale opět zahodili. Takové šance kdyby měl náš soupeř, tak jsme prohráli 3 : 0.“

Chlumčany  B – Strážov   1 : 0 (1 : 0)

„Několik slibných brankových příležitostí v začátku a na konci utkání jsme neproměnili a soupeř z jediné  šance v prvním poločase rozhodl zápas.Možnost zvrátit nepříznivý výsledek nám už po několikáté zkazila hloupá nedisciplinovanost jednotlivých hráčů a pak je těžké překonat soupeře bránícího hubené vedení“ řekl k utkání trenér Strážova Petr Presl . „Věřím tomu, že se hráči konečně poučí a že poslední podzimní utkání na domácím hřišti s Nýrskem dokážeme  zvládnout“ dodal strážovský hrající kouč, který v tomto zápase chyběl ve středu obrany nemohl  ze zdravotních důvodů .

Branky: Souček; ŽK: 4:3; ČK: 0:1(35. T.Matějka) , diváků 50.

Rozhodčí: Simr

Sestava Strážova : Franc,Michel,Čížek,Helm,Paleček,Matějka V.,Matějka T., Smolík,Vítovec,Janka, Presl Š.( 55.Mayer )

Ž.Ruda  - St.Plzenec 3: 0 ( 0: 0)

Branky: Andrejčík, Duda, Lehečka;

ŽK: 3:2 , diváků 60

Nýrsko  - Švihov 3: 1 ( 1: 1)

Branky: Bošek, Presl, Štainer - Pflug

ŽK: 1:2, diváků 130.