DIVIZE - skupina A 14. kolo 3.-4.11.

D I V I Z E

DERBY V POSLEDNÍM KOLE  NAPOVÍ VÍC

Na to, na co byli fotbaloví příznivci Klatov v předcházejícím ročníku , že hráči z města karafiátů vyrábí v divizních duelech body jako na běžícím pásu si v průběhu letošního podzimu pomalu odvykali a naladili je spíše na pesimističtější notu. Poslední tři kola však naznačila, že může být i lépe. O tom svědčí dvě domácí výhry a  také  třetí v Domažlicích sice klepala na dveře, ale i remíza z tohoto derby přišla přinejmenším v hodině dvanácté.

Klatovský tým by ale určitě ještě více nakopl do dalších jarních bojů úspěch v posledním kole ve  Strakonicích. Domácí jsou ve druhé polovině podzimu v dobré herní pohodě . Jak by taky ne, když v posledních  devíti kolech  sedmkrát za sebou vyhráli !. Největší cenu má bezesporu pro Strakonice   vítězství na hřišti lídra tabulky ve Voticích a tříbodový zisk v Písku. Klatovským borcům se podařilo ve Strakonicích v minulém roce na podzim vyhrát 2:3, ale na druhé straně mají ještě v živé paměti prohru doma  0:2  letos na jaře.

V součastné době jakýkoliv bodový zisk v posledním kole s velice zdatným a soupeřem z horních pater tabulky může potvrdit,nebo také vyvrátit,  že Klatovští mají své nejhorší období již za sebou a před sebou zimní přestávku, která může tým poctivou přípravou nasměrovat  k dalším úspěšným výsledkům.

Druhý zástupce Pošumaví v divizi FK Horažďovice opět potvrdil, že jeho  doménou jsou utkání na domácím hřišti . Horažďovice z 19 bodů  jich na domácím trávníku  získaly osmnáct a . S tímto bodovým ziskem jsou v tabulce na 10.místě, Klatovy jsou se 16 body jedenácté.

Klatovy  - SK Jankov   4 : 0 (2:0)

Yveta Musílková

Klatovy byly od úvodního hvizdu  hlavního sudího lepším týmem, ale při první vážnější akci před hostující bránou klatovský Hanzlík přestřelil a o dvě minuty později jeho spoluhráč Mužík pálil těsně vedle. Poté  jednou zahrozili hosté, ale  hlavou tečovaný míč klatovský gólman Jarolím chytil. Skóre zápasu otevřel v 15. minutě kapitán Klatov Zedník. Náskok domácích zvýšil ve 35. minutě Sýkora, který využil zaváhání hostujícího obránce a podél brankáře Jankova Hrubého rozvlnil síť.  S dvoubrankovým náskokem  nastupovali domácí do druhého poločasu a i v něm byli herně lepším týmem. Ovšem svoji převahu se jim dlouho nedařilo vyjádřit brankově, po několika spálených šancích Zedníka, Brejchy a především pak Hanzlíka se podařilo skórovat  až ve 74. minutě Preslovi, který byl na úspěšném konci spolupráce se Sýkorou a Mužíkem. Hodně vychýlenou mušku měl v sobotu  klatovský Hanzlík, který se ale přece jen nakonec střelecky prosadil, když v poslední minutě hry míč do sítě hostů doslova propasíroval přes padajícího gólmana hostů a podtrhl tak konečný účet zápasu.

„Tým, který podle mého názoru nemá co dělat ve spodních patrech divizní tabulky velice důležitý zápas zvládl na výbornou.  Všichni hráči, na kterých ležela psychická deka, se nevzdávají a bojují.  Na to, že jim klub, který má ekonomické potíže, dluží nějaké peníze,  jsou obdivuhodní. Naším cílem bylo vyhrát, získat body a to mužstvo splnilo, “ uvedl po sobotní výhře trenér TJ Klatovy Karel Krejčí.  „Ještě musíme zvládnout utkání ve Strakonicích.   Pokud k němu budou hráči přistupovat tak, jako  teď doma proti Jankovu, určitě se  nám to povede,“ dodal Krejčí.

Branky:16.Zedník,36.Sýkora,74.Presl,90.Hanzlík

Rozhodčí: Haltuf Pavel,žk: 1:2 , diváků 200

Sestava Klatov: Jarolím - Kopp,Viktora,Sýkora,Cihlář - Bahleda,Mužík,Brejcha (77.Šlechta), Zedník (85.Král) -  Hanzlík,Presl(77.Hovorka)

Horažďovice  FC Admira  2 : 1 (2 : 1)