1. B TŘÍDA - skupina B 11. kolo 27.-28.10.

JIŽ POPÁTÉ BYLO  NÝRSKO VENKU NEÚSPĚŠNÉ

Nýrsko po svém návratu na první místo v tabulce zůstalo na jejím čele pouze jedno kolo. Vedoucí Nýrsko v 11.kole opět další prohrou, již pátou za sebou (vyhrálo pouze v Přešticích ve 2.kole)  tentokráte v Dlouhé Vsi kleslo v tabulce na třetí místo. Roli lídra tabulky převzal po jednokolové pauze opět  Švihov, který vysoko doma porazil Chlumčany B. Se stejným počtem bodů a jen s horším skóre v závěsu Švihova je na druhém místě Sokol Mochtín a to zejména zásluhou získaných třech bodů na hřišti domácího  Manětína. Na hřišti soupeře se dařilo Železné Rudě která po remíze v Dlouhé Vsi si tentokráte přivezla z Přeštic poprvé na podzim tři body. Další bodovou ztrátu  na čelo tabulky po překvapivé remíze doma zaznamenal Sokol Hradešice. Strážovští hráči  si velmi dobře uvědomili, že si  již nemohou dovolit   další bodový výpadek doma a odměnou za dobrý výkon jim byla výhra nad nebezpečným soupeřem ze Záhoří, který v minulém kole doma porazil lídra tabulky . Pačejov neuspěl v tomto kole ve Starém Plzenci  kde prohrál 3:1.

Švihov - Chlumčany  B    7 : 1 (3 :0)

Zasloužené vítězství staronového lídra tabulky  nad nováčkem z Chlumčan.

Branky: 11.Čížek Radek,36.Zadražil Zdeněk,44.Čížek Jan, 75.Havlíček Pavel,77.Zdráhal Luboš,81.Špatenka Zdeněk,86.Petrus Tomáš -  65.Vlček Jiří

Rozhodčí : Walter ; diváků 60 ; ŽK 1:1

Dlouhá Ves – Nýrsko  3 : 0 (1 : 0)

Josef Krůs

Dlouhá Ves se chtěla na lídra soutěže vytáhnout a podařilo se.V prvním poločase to byl vyrovnaný zápas s pěknými akcemi na obou stranách.To,že domácí odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem byla zásluha dobře kopnutého rohového kopu - míč uklidil pod břevno patičkou ve 33.min. S.Valvoda.Brzy po přestávce byl 2 m před hranicí pokutového území faulován D.Ron - sám  potrestal pěnou střelou podél zdi přesně k pravé tyči hosty za tvrdou hru a domácí se v 51.´ujímají vedení 2:0 Je to ovšem i zásluha bezchybného výkonu domácího brankáře,který vychytal několik nepříjemných střel hostů.Druhý poločas byl fotbalově zajímavější nejen proto,že se domácím dařilo,ale i proto,že hosté předváděli také pěkné fotbalové akce.Střelba však nebyla tentokrát jejich nejsilnější zbraní.  Hosté dělají dojem,že nehrají s plným nasazením a tentokrát se diváci ani moc o zvrat utkání nemuseli strachovat.Možná i proto zvyšuje na 3:0 Tomáš Frýda,který dostal nádhernou přihrávku od J.Hubeného.Jako neobsazený hráč už jen prokázal svoje kvality-postoupil s míčem několik metrů a podle vyběhnuvšího brankáře hostí bezpečně skóroval.Diváci viděli pěkný zápas s mnoha pěknými akcemi na obou stranách.

Branky : 33.Valvoda Stan., 51. 51.Rón David, 67.Frýda Tomáš

Rozhodčí : Marx Ivan ; diváků 80, ; ŽK 1:1

Hradešice - Předenice   1 : 1 (0 : 0)

Podrobnosti později.

Branky : 89. Florián - 90. Rada

Merklín  - Mochtín  0 : 2 ( 0 : 2)

Mochtínští fotbalisté přivezli z Merklína zaslouženě všechny 3 mistrovské body. Celý první poločas měli výraznou převahu a spoustu gólových šancí. Dvě z nich proměnili  Jaroslav Mareš v 38.minutě a o sedm  minut později Roman Troch. Po Přestávce se domácí tým zlepšil, ale to se projevilo pouze ve vyrovnání hry. Skóre se však nezměnilo.

Branky: 38. Mareš, 45. Troch;

Rozhodčí Požárek,  ŽK: 4:2 ,  diváků 60.

St.Plzenec -  Pačejov 3 : 1 ( 2: 0)

Branky: Vávro 2, Schejbal - Marek; ŽK: 1:0 ; diváků 100

TJ Přeštice  B – Železná Ruda  1 : 2

V duelu dvou posledních týmů tabulky uspěli fotbalisté ze Železné Rudy, kteří si připsali na své konto zásluhou dvou branek Jakuba Lehečky první podzimní vítězství  .

Branky: Homr -  2 Lehečka Jakub ; ŽK 3:4, diváků 100.

Strážov – Záhoří  2 : 0 (1 : 0)

Domácí vstoupli do utkání náporem ,ale první dvě velké brankové příležitosti Mayer neproměnil. V 11.minutě si vedl lépe Smolík který zakončil svůj průnik do pokutového území hostů z pravé strany střelou na druhou tyč 1:0. V 15.minutě mohou domácí děkovat svému brankáři Francovi  , který včasným vyběhnutím zlikvidoval hostům jejich největší brankovou šanci prvního poločasu. V dalším průběhu byl v permanenci více jeho protějšek v brance hostů, který musel likvidovat další střelecké pokusy domácích, když tu největší  Tomáše Matějky jen s námahou vyrazil.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí měli hru pod kontrolou  a v 50.minutě mohli zvýšit Smolíkem, ale ke štěstí hostů jeho prudká střela skončila těsně vedle tyče . Vzápětí  nedokázal dopravit z dobré pozice míč do sítě hostů Mayer a další střelecký pokus T.Matějky gólman hostů vyrazil na roh. V 56. minutě stálo štěstí na straně Strážova, když po akci hostů jen těsně míč mířil kolem tyče  Francovy branky. Odpor hostů (ne však sudího)definitivně zlomila 66.minuta ve které ideálním způsobem převzal míč v pokutovém území šikovný  Janka, pohotově se   uvolnil od strážícího obránce  a prudkou střelou prostřelil brankáře hostů 2:0. V závěru utkání hosté hru otevřeli a  domácí  mohli své vedení ještě navýšit , ale střídající Rejko ani Smolík své velké příležitosti brankou nezakončili. Kaňkou zápasu bylo tendenční rozhodování v neprospěch domácích delegovaného arbitra. Na jeho verdikty s přibývajícím časem  nevyvolávali u diváků i hráčů nevoli, ale spíše úsměv a politování nad tím, že se může rozhodčí k takovému vedení zápasu snížit!

Branky : Smolík, Janka

Rozhodčí: Kulhánek, diváků 150.

Sestava  Strážov: Franc - Paleček,Presl P. Čížek,Michel, Matějka V., Matějka T., Smolík, Vítovec, Janka, Mayer ( 73. Rejko )

Hrající trenér domácích Petr Presl : „Po minulém kole v Mochtíně jsme výrazně zlepšili hru v obranné fázi a pokryli jsme dobře Honzou Michelem nebezpečného střelce hostů Švece.Myslím, že jsme podali tentokrát solidní výkon s nasazením a vyhráli jsme hlavně kolektivním pojetím hry,což předčilo individuální výkony některých hráčů soupeře. Bohužel jsme opět nezužitkovali některé další vypracované vyložené příležitosti,které by přinesly klid do hry i větší spokojenost našich příznivců. K výkonu záměrně chybující rozhodčího dodávám , bez komentáře,“