DIVIZE - skupina A 13. kolo 27.-28.10.

D I V I Z E

KLATOVY PŘIVEZLY PRVNÍ BOD Z VENKU

První podzimní bod po předcházejícím pěti zápasovém půstu přivezly Klatovy ze hřiště soupeře. Klatovy byly v západočeském derby v Domažlicích blíže k vítězství než domácí nováček, který zachraňoval výsledek v 72.minutě kdy vyrovnal vedení hostů z prvního poločasu. Vedoucí branku za Klatovy vsítil jakoby symbolicky opět Hanzlík, který naposledy a stejně tak i jeho tým se radoval z branky na hřiště soupeře v 7.minutě zápasu hraném v Králově Dvoře. Klatované na tuto branku snad znamenající  obrat k lepšímu  čekali 388 minut.

Skórovat se podařilo venku po  třízápasovém brankovém výpadku také FK Horažďovice. Přesto neuhájily příznivý remízový stav z první půle 1:1 a odjely ze hřišti staronového účastníka divize FC Písek s prohrou 3:1.

Zajímavými výsledky 13.kola  se ještě více zamotala situace v druhé polovině tabulky. Horažďovice klesly na 13.místo a mají stejně jako Domažlice na 9.místě 16 bodů. Ještě o tři body méně mají Klatovy , které bude stát ve zbývajících dvou podzimních zápasech hodně úsilí, aby přezimovaly  v tabulce alespoň o nějaký stupínek výš.

Písek  - Horažďovice   3 : 1 (1 : 1)

Podrobnosti nehlášeny

Domažlice -  Klatovy  1 : 1 ( 0 : 1)

Karel Zedek

První body z půdy soupeře si přivezli Klatovští fotbalisté v sobotu ve 13. kole divize sk. A, když  v Domažlicích vedli po poločase 1:0, ale o vítězství přišli ve druhé půli.

Úvod zápasu patřil domácím, když se ve 4.min proháčkoval obranou Schötterl a jeho střelu z blízka Jarolím reflexivně lapil. V 5.min zahrávali domácí st. situaci ze 30.min, která skončila na tyči. Hosté poté hru vyrovnali a  se ke slovu dostali v 11. min, když střelu Hanzlíka musel vyrážet domácí brankář. Slabou chvilku si domácí vybrali ve 35.min. Po šatném odkopu se míč dostal k Hanzlíkovi a ten  chybu domácí obrany potrestal prvním gólem. Do konce první půle se již stav neměnil.

Ve druhém poločase byli hosté fotbalovější , ale doplatili na neproměňování šancí. V 52. min si na centr naběhnul Zedník, ale jeho hlava mířila doprostřed branky. V 52. min se do vápna domácích proháčkoval Mužík ,ale mířil těsně vedle. V 59. min poslal Zedník prudkou přihrávku před branku na Hanzlíka  , ale ten ve skluzu míč nezasáhnul. V 71. min přišla rychlá akce, kdy šli čtyři hráči Klatov na jednoho stopera domácích. Sýkora vedl míč, ale pokazil přihrávku na Bahledu, míč mu vypíchnul brankář a z následného protiútoku se prosadil Kotlan a vyrovnal na 1:1. Krásná ukázka nedáš dostaneš. Domácí se sice snažili o zvýšení svého skoré, ale Klatovy si již výsledek pohlídaly a tím si připsali první bod na hřišti soupeře. I když trenér Krejčí sledoval druhou půlku pouze z tribuny mohl být se svými svěřenci a předvedenou hrou spokojen.

Branky : 72. Kotlan - 35. Hanzlík

Rozhodčí : Čížek ; diváků 550 ; ŽK 4:3

Sestava Klatov: Jarolím - Kopp,Viktora,Sýkora,Cihlář - Bahleda,Brejcha (86.Hovorka), Mužík,Zedník - Hanzlík(90.šlechta),Presl(80.Vítovec)