DIVIZE - skupina A 12. kolo 20.-21.10.

D I V I Z E

BYL TO ZÁPAS PRO SILNÉ NERVY

Chladné a sychrané počasí a také série sedmi neúspěšných zápasů v divizi ,  které skončily pro Klatovy bez bodového zisku odradilo značný počet příznivců kopané od návštěvy dalšího divizního duelu v městě karafiátů. Ti kteří přišli , ale museli mít v průběhu utkání velice silné nervy. Na hře domácích byla evidentní snaha prolomit smůlu , ale ta se jich přesto držela jako klíště. V úvodních dvanácti minutách měli dvakrát  výhodu pokutového kopu a v obou případech  neskončil míč  v síti hostů  , ale jednou na brankáři Motorletu a jednou na tyči jeho branky!  I další slibné šance domácích  skončily bez brankového efektu, ale hostům stačil jediný útok k tomu, aby odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem. Druhý poločas vše v dobré z pohledu Klatov obrátil  a  doufejme, že vítězství pomohlo   reprezentantům Pošumaví před následujícím derby v Domažlicích  ztracenou sebedůvěru.

Inkasovat v průběhu jedné sezóny osm branek  jako se to stalo FK Horažďovice nestojí ani za další komentář. Po debaklu v Klatovech zatížil tímto přídělem  brankové konto Horažďovic  tentokráte dokonce v domácím prostředí zástupce Pošumaví  vedoucí celek  tabulky Viktoria Žižkov B  .

Klatovy – Motorlet Praha  2 : 1 (0:1)

RADMILA NAGOVSKÁ

Že se fotbalovému diviznímu týmu z Klatov podaří konečně prolomit smůlu a zvítězit nad soupeřem z Motorletu Praha, věřil ze 150 diváků, kteří navštívili sobotní zápas, jen málokdo. Nic totiž v úvodu hry nenasvědčovalo tomu, že se Klatovští konečně odpíchnou od konce tabulky a začnou zase vyhrávat.

V páté minutě nařídil hlavní rozhodčí po faulu na Hanzlíka penaltu, tu ale kapitán domácích Brejcha nedokázal proměnit. Uplynulo osm minut a hlavní rozhodčí nařídil druhou penaltu. Ani tentokrát se nepodařilo domácím zvrátit stav utkání ve svůj prospěch, Sýkora ji neproměnil. Přesně podle rčení Nedáš – dostaneš se odvíjely další minuty zápasu. Ve 32. minutě otevřel skóre hostující Majerčin a domácí znervózněli. Navíc ani ve 42. minutě Hanzlík nedokázal vyrovnat, míč odražený od   jeho nohy skončil v rukou hostujícího gólmana.

„Po prvním poločase jsem v šatně klukům neměl co říct. Neproměnili dvě penalty, ale jinak, myslím, hráli dobře, jen se jim nedařilo proměňovat šance,“ zhodnotil první poločas trenér klatovského týmu Karel Krejčí, který se v roli kouče divizního týmu představil poprvé domácímu publiku.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměněni. Na důraznosti přidali poté, co byl za dvě žluté karty vyloučen z hřiště hostující kapitán Prošek a sebevědomí Klatovanům narostlo poté, co v 65. minutě Sýkora vstřelil vyrovnávací gól. Uplynulo pouhých pět minut a byli to hosté z Motorletu, kdo se ocitli na lopatkách, to když druhou branku Klatov poslal za záda překvapeného gólmana Foferky Cihlář. Pak už si domácí svoji výhru pohlídali, i když hosté jim ještě dvakrát dokázali pořádně ´zatopit´.

„Neměl jsem příliš velký kádr na střídání, ale tvrdil jsem, že pokud budou kluci hrát jako v první půli, dokážou skóre utkání otočit. A povedlo se,“ nešetřil slovy chvály na adresu týmu nový kouč. Ačkoliv má Krejčí za sebou dvě utkání s novým týmem z města pod Černou věží, je přesvědčen o tom, že se jedná o kvalitní celek. „Tohle mužstvo se má pohybovat maximálně na třetím místě tabulky, nikoliv bojovat o záchranu,“ říká kouč. Hodně v tomto ohledu ale hraje psychický stav celého mužstva, a ten se, zdá se, po sobotní výhře opět zlepšil. Poté, co Krejčího oslovilo vedení klatovského klubu na post trenéra, prohlásil, že to bude jen do konce podzimu. „Ano, toto prohlášení trvá. Řekl jsem, že pomohu na pět závěrečných kol a pak se uvidí, co dál,“ prohlásil kouč.

Branky: 65. Sýkora, 70. Cihlář – 32. Majerčin. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (Prošek – 2 ŽK). Rozhodčí: Čmucha – Kotalík, Kubec. Diváků: 150.

Sestava TJ Klatovy: Jarolím – Cihlář, Viktora, Javůrek, Presl (75. Šlechta), Sýkora, Mužík, Hanzlík (87. Hovorka), Brejcha (60. Kopp), Bahleda, Zedník.

Horažďovice – Viktoria Žižkov B  0 : 8 (0 : 3)