ČESKÁ DIVIZE DOROSTU – starší , mladší 11. kolo 13.-14.10.

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

ZA ZTRÁTU KŘÍŽKA TŘI BODY JSOU SLABOU ZÁPLASTÍ

S bojovou náladou k dalšímu duelu v divizi odjížděli dorostenci TJ Klatovy do Prahy. V samotných duelech ani tak příliš nemrzí prohra starších dorostenců, ale velice mrzí ztráta kterou zde museli podstoupit jejich mladší kluboví vrstevníci. Ti sice na hřišti byli úspěšnější a přivezli si za výhru 0:2 tři body, ale přišli v tomto zápase o  zraněného spoluhráče a oporu týmu Křížka. V 72. minutě tento hráč unikl domácí obraně, kterého vyběhnuvší brankář fauloval na hranici vápna tak nešťastně, že mu způsobil vážné zranění a hráč skončil v nemocnici kde byl hospitalizován.

STARŠÍ   DOROST

Libuš – Klatovy   2 : 1 (1 : 0)

Jiří Toman

Hosté si vytvořili od počátku utkání převahu,šance Matějky D.a Rejthara však gólem neskončili.Byli to naopak domácí,kteří šli v 15.minutě do vedení,kdy si centr ze strany srazil do brány Bouberle.Ve 38.minutě trestný kop Adamky skončil na tyči.Ve druhém poločase v 65.min.udělal obrovskou chybu Bouberle a domácí šli do vedení 2:0.Hosté ve zbytku utkání vrhli všechny síly do útoku a v 75.minutě snížil Meszáros na 2:1.Hosté se snažili vyrovnat,velkou šanci neproměnil Matějka D.,který šel sám na brankáře.Do konce utkání se již nic nestalo.Rozhodčí Svoboda,který byl v tomto utkání nejslabším článkem vítězství domácím pohlídal.

Branky:Meszáros

Sestava:Lorenc- Bouberle (67.Křížek) Moser, Lávička, Adamka, Sýkora, Janda (57.Gyorgy), Meszáros, Matějka D. Rejthar, Pavlík (46.Zahradník)

Rozhodčí Svoboda ; ŽK 1:2

Tabulka po  9. kole

1. SK Motorlet        9    6  2   1   22: 10   20  (  5)

2. Rokycany           9    6  1   2   20: 10   19  (  7)

3. Meteor Praha       9    6  0   3   19: 13   18  (  6)

4. SK Strakonice      9    5  1   3   21: 12   16  (  1)

5. Spartak Příbram    9    5  1   3   20: 17   16  (  1)

6. T. Prachatice      9    5  0   4   21: 16   15  (  0)

7. Klatovy            9    5  0   4   22: 19   15  (  3)

8. SK Benešov         9    4  2   3   17: 17   14  ( -1)

9. Vejprnice          9    4  1   4   15: 13   13  (  1)

10. Libuš              9    3  1   5   10: 20   10  ( -2)

11. FK Tábor           9    2  2   5   13: 20    8  ( -4)

12. Slavoj Podolí      9    1  3   5   11: 19    6  ( -9)

13. SK ZČE Plzeň       9    2  0   7   10: 25    6  ( -6)

14. Prazdroj Plzeň     9    1  2   6   12: 22    5  (-10)

Jiří Skala

Utkání začalo náporem domácích, kteří si hned v 1. minutě vytvořili brankovou příležitost, obrana hostů gólovou střelu srazila na roh. Dalších 10 minut byli domácí lepší, hosté se rozehrávali pomalu. Obrat ve vývoji utkání nastal v 15. min. Urban vyslal do šance křížnou přihrávkou za obranu Kejhu, který sice šanci neproměnil, ale nastartoval hosty k výbornému výkonu. Klatovští ovládli na dlouhé minuty hru, dobře kombinovali a k ničemu domácí nepustili. Velké věci se děly v rozmezí 30. a 35. minuty. Nejprve Křížek po úniku přehazoval brankáře, téměř jistý gól na brankové čáře vykopl obětavě domácí obránce. Ve 31. min. Kološovu  pěknou střelu do horního rohu brankář jen s námahou vyrazil na roh. Ve 32. min. Urban z malého vápna hlavičkoval jen do brankáře, ve 33. min. po centru Schwarze přestřelil hlavou Křížek. Gólu se hosté dočkali v 35. min. Kološ z místa pravého obránce dlouhou přihrávkou našel na hranici velkého vápna Urbana, který přihrávku perfektně zpracoval,   uvolnil se mezi dvěma stopery a přesnou střelou k tyči skóroval. V poslední minutě prvního poločasu ještě mohl zvýšit Křížek. Výsledek prvního poločasu  byl pro domácí velmi lichotivý. Druhý poločas domácí opět začali náporem, který trval 15. min, hosté se jen bránili. Nedokázali míč udržet a zdálo, se, že je jen otázkou času, kdy domácí vyrovnají. Opak byl však pravdou, v 57. min. po brejku Jandův centr  našel ve vápně volného Křížka, který prudkou střelou ze 12 min stanovil na konečných 0: 2. Tento gól domácí zlomil, v závěru utkání  si hosté vítězství pohlídali. Utkání mělo nešťastný závěr. V 72. min. unikl domácí obraně Křížek, kterého vyběhnuvší brankář fauloval na hranici vápna tak nešťastně, že mu způsobil vážné zranění.

Branky za Klatovy:  Urban, Křížek

Rozhodčí : Svoboda; diváků 50

Sestava Klatovy : Korba -  Kološ, Kazmirčík, Janda, Jandečka/41. Rejthar/Kejha,  Čipera, Brož /65. Uruba/, Schwarz, Urban Křížek,

Trenér  Klatov Jiří Skala : „ Radost z vítězství nám zkazilo vážné zranění kapitána Karla Křížka, který patřil v průběhu podzimu k nejlepším hráčům. Budeme mu držet palce, aby se brzy na fotbalové trávníky vrátil, jeho absence bude v závěru podzimu velmi citelná, adekvátní náhradu za takového hráče nemáme“

1. Meteor Praha       9    7  2   0   31:  4   23  ( 11)

2. Slavoj Podolí      9    6  2   1   18:  7   20  (  5)

3. SK Motorlet        9    6  2   1   15:  8   20  (  5)

4. Vejprnice          8    5  1   2   19: 11   16  (  4)

5. T. Prachatice      8    4  2   2   18:  7   14  (  2)

6. Libuš              9    4  2   3   12: 17   14  (  2)

7. SK Strakonice      9    3  2   4    9:  8   11  ( -4)

8. Klatovy            9    3  2   4   16: 19   11  ( -1)

9. FK Tábor           9    3  2   4   13: 16   11  ( -1)

10. SK Benešov         9    3  0   6   20: 27    9  ( -6)