Krajský přebor, 1.A třída 11. kolo 13.-14.10.

S NOVÝM TRENÉREM ZÍSKALA SUŠICE  DŮLEŽITÉ  BODY

Poněkud optimističtější  je pohled na víkendové vystoupení třech zástupců Pošumaví v nejvyšší krajské soutěži. Přesvědčivé vítězství 4:0 v domácím prostředí nad  plzeňskými energetiky posunulo Chanos na 5.místo. S  novým trenérem sušických fotbalistů Vladimírem Lešetickým dorazily do Sušice důležité tři body i zlepšená hra celého mužstva. V duelu dvou sousedů v tabulce kteří nemají bodů na rozdávání vyhrála Sušice nad TJ Přeštice 1:0 a ztrácí v tabulce pouze jediný bod na páté Chanovice. V Klatovech proti sobě nastoupil první tým tabulky z Tachova proti poslednímu celku soutěže domácí divizní rezervě a podle očekávání zvítězili hosté 0:3. Situace TJ Klatovy B na konci s pouhým jediným  získaným  bodem je více než vážná.

Chanos Chanovice -  ZČE Plzeň   4 : 0 (1 : 0)

Branky : 6.  Kučera, 57. PK Varga, 72.  Kučera,88. PK Tafat

Rozhodčí : Dusil ; diváků 100; ŽK 2:4; ČK 0:1.

TJ Sušice-TJ Přeštice 1:0 (1:0)

Petr Kodýdek

Od první minuty hráči z města pod Svatoborem svého soupeře důsledně napadali a snažili se hrát fotbal,který má řád. V 10.min. Procházka z trestného kopu hodně zaměstnal hostujícího gólmana.V 17. min. se již měnilo skóre.Kodýdek krásným křížným pasem našel Hupku,který hlavou po vzoru Honzy Kollera připravil vyloženou příležitost pro Cihláře.Ten se,jak je jeho dobrým zvykem nemýlil, a zkušeně zavěsil-1:0.Přeštičtí poté přidali na obrátkách a domácím připravili několik horkých chvil.

Druhý poločas se stal festivalem neproměněných brankových příležitostí ze strany domácího týmu.Ovšem i hosté předvedli několik velice dobrých akcí,které si o gól v domácí svatyni říkaly.Za předvedenou hru si ovšem domácí tři body bezesporu zasloužili.

Branka:17.Cihlář ; 200 diváků ; ŽK  2:4

Rozhodčí:Niedermayer.

Sestava Sušice : Kindelmann- Kodýdek , Procházka,Klíma(88.Hoda),Sládek- Hupka (67.Junek), Hubáček,  Hrach,Prchlík – Cihlář(86.Chmelík), Kočí

Tabulka po  11. kole

1. Tachov       11    8  3   0   33:  4   27  (  9)

2. Holýšov      11    8  1   2   18:  8   25  (  7)

3. Chrást       11    6  5   0   40: 14   23  (  8)

4. Manětín      11    6  1   4   38: 23   19  (  4)

5. Chanovice    11    5  1   5   21: 15   16  (  1)

6. Zbůch        11    5  1   5   18: 17   16  (  1)

7. Rokycany     11    3  6   2   16: 13   15  ( -3)

8. M. Touškov   11    4  3   4   17: 16   15  (  0)

9. Bolevec      11    4  3   4   19: 22   15  (  0)

10. Sušice       11    4  3   4   17: 27   15  ( -3)

11. Stříbro      11    4  1   6   19: 22   13  ( -5)

12. Přeštice     11    4  1   6   10: 15   13  ( -5)

13. Horní Bříza  11    3  3   5   12: 26   12  ( -3)

14. Rapid Plzeň  11    3  2   6   20: 31   11  ( -7)

15. SK ZČE Plzeň 11    3  1   7   12: 22   10  ( -8)

16. Klatovy B    11    0  1  10    6: 41    1  (-14)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

LUBY PRODLOUŽILY VÍTĚZNOU SÉRII

Ze zisku tří bodů za vítězství se mohli v sobotu radovat fotbalisté Lub. Na domácím hřišti přivítali tentokrát soupeře VS Plzeň, kterému v prvním poločase nadělili jednu branku a ve druhém přidali ještě další dvě. Plzni se naopak skórovat nepodařilo ani jednou. Žichovice na domácím hřišti měly možnost v duelu dvou nováčků konečně prolomit sérii zápasů bez bodového zisku. Nestalo se tak a body si odvezl po výhře 0:3  soupeř do Losiné. Žichovice se opět posunuly v tabulce blíže k úplnému  dnu od kterého je dělí již pouze jediný bod.

Luby – VS Plzeň   3 : 0 (1 : 0)

RADMILA NAGOVSKÁ

Soupeř z Plzně zamířil do Lub letos už podruhé. Ale ani v předchozím utkání se mu nedařilo, neboť jej Lubští vyprovodili s pěti brankami. Podobná situace panovala i při sobotním utkání. Nejprve otevřel skóre už ve čtvrté minutě Adam Vondrovec. Hra se ale v prvním poločase přelévala z jedné strany na druhou a oba celky působily vyrovnaně. „Domácí byly střelecky nebezpečnější, ale byly to akce, kterým chybělo zakončení,“ zhodnotil první poločas trenér Lub Karel Šůs.

Druhý poločas se už nesl plně v režii domácích. Ti měli herně navrch, navíc z jejich strany bylo opět patrné víc střeleckých příležitostí, které úspěšně zakončili v 72. minutě Petr Hodl a v 85. minutě přidal třetí branku domácích Pavel Smolík. „Určitě jsme měli na víc branek. Soupeř nás ohrozil jednou, tuto střelu ale gólman Jan Kalaš úspěšně zlikvidoval,“ pochvaloval si lubský kouč. Tomu však stále schází v sestavě Radek Pikhart, který se zranil při hokeji a v mužstvu kopané nehrál už druhý zápas v řadě.

Branky: 4. Vondrovec, 72. Hodl, 85. P. Smolík. Rozhodčí: Jurčík – Petržilka, Hájek.

Sestava Lub: Kalaš – Turner, Novák, Vejskal, V. Smolík, Krotký, Hodl, Vondrovec (67. Papay), Voráček (83. Cupl), P. Smolík, Šůs.

Žichovice Losiná 0: 3 ( 0: 2)

Ani v souboji dvou nováčků se domácí  proti poslednímu týmu tabulky neprosadili  a rozdíl od posledního místa se snížil na pouhý jeden bod.

Branky: Šilhánek 2, Tančouz; ŽK: 3:3; diváků 150

Nepomuk -  T.Chodov 3: 2 ( 1: 1)

Branky: Herout, Racek, Ticháček - Fischer, Kobes; diváků 80.

Blovice  - Žákava 1: 1 ( 1: 0)

Branky: Žežula - Hladík; diváků 120

Chlumčany A -  Chotíkov 1: 3 ( 1: 1)

Branky: Benedikt - Dobrý 2, Karlíček; diváků 80.

Koloveč Křimice 2: 0 ( 0: 0)