1. B TŘÍDA - skupina B 8. kolo 6.-7.10. 07

1. B  T Ř Í D A  - skupina  B

ŠVIHOV NOVÝM LÍDREM 1.B TŘÍDY

Tři  z utkání 8.kola měla příchuť pošumavských derby.  Poprvé v 1.B třídě zajížděl Strážov do Pačejova . To že půjde v tomto duelu o boj na ostří nože potvrdil  i jeho vlastní průběh. Diváci viděli kvalitní utkání  , když nakonec šťastnější byli hosté kteří zvítězili 2:1.Vyrovnaný souboj se hrál  v dalším derby  v Mochtíně. V tomto zápase se předvedli ve velmi dobrém světle oba brankáři ,  i když větší štěstí stálo při strážci svatyně Dlouhé Vsi  Hanzlovi, kterého dvakrát ochránila nastřelená tyč jeho branky. Přesto se spravedlnosti domácí dočkali, když se jim podařilo vstřelit osm minut před koncem Černým  jediný gól který měl pro Mochtín hodnotu třech bodů.

Třetí derby se odehrávalo v Železné Rudě a diváci v něm viděli deset branek, z toho sedm v síti domácích! Vítězstvím v tomto derby se do čela tabulky probojoval Švihov kde vystřídal Nýrsko, které prohrálo v Chlumčanech s místní rezervou 1:0.

Po nevyrovnaných výkonech v posledních kolech  se podařilo Hradešicím  překvapit na hřišti dosud doma neporaženého  Záhoří, odkud si přivezly za těsné vítězství 1:0  tři cenné body které vrátily tento tým v tabulce mezi nejsilnější celky  této soutěže.

Pačejov  -  Strážov  1:2 (0:1)

V Pačejově se za příjemného podzimního počasí hrál oboustranně velmi pěkný fotbal. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany, spoléhali na rychlé brejky. Během prvního poločasu si oba celky vytvořily po jedné vyložené šanci. V 15.minutě svůj sólový nájezd domácí Václav Brůha neproměnil, hned z protiútoku se už Luděk Janka nemýlil. Pravidlo "Nedáš-dostaneš" se opět plně potvrdilo. Po změně stran si domácí vytvořili územní převahu a důrazněji se tlačili do koncovky. V 60.minutě vyrovnali Petrem Pavelcem z pokutového kopu. Z vedení se však neradovali dlouho. Hned v následující 61.minutě dostali možnost pokutového kopu i hosté a zkušený Petr Presl se nemýlil. Domácí svůj tlak v závěru ještě vystupňovali, ale skóre se již nezměnilo. Utkání, které se muselo jevit jako remízové, se štěstí pro tentokrát přiklonilo na stranu hostů. Divákům se přes prohru svých hráčů zápas musel líbit.

Branky : 60. Pavelec(PK) – 15. Janka, 61. Presl Petr (PK)

Rozhodčí Harmady, ŽK 1:2; 100 diváků

Sestava Strážov : Franc - Michel, Presl , P. Helm, Paleček, Matějka T., Smolík , Vítovec, Čížek ( 65. Rejko ), Janka,Presl Š.

Sokol Mochtín – Tatran Dlouhá Ves  1 : 0 (0 : 0)

Okresní derby přineslo divákům hodně zajímavých akcí a brankových příležitostí. V prvním poločase jich měli více domácí hráči , kteří dvakrát nastřelili břevno hostující branky. Ve druhé části hry se vícekrát do gólových šancí dostali naopak hráči Tatranu , ale domácí gólman Rajtmajer čaroval. Stejně tak výborný byl i brankář Dlouhé Vsi Radek Hanzl. Ten však kapituloval v 82.minutě , když křížná střela Petra Černého skončila za jeho zády v síti.

Branka : Černý Petr

Rozhodčí: Holeček; ˇYK 2:1; diváků 60

Záhoří – Hradešice   0 : 1 (0 : 0)

František Melka

Hosté přijeli do Záhoří z důvodu nemoci nebo zranění oslabeni o pět hráčů a těžko dávali dohromady základní jedenáctku. Přesto hráli v prvním poločase s domácími vyrovnanou partii a postupem času získávali mírnou převahu. Branku ale mohli dát domácí, kdy po chybě hostů uprostřed hřiště, se řítil sám na branku domácí hráč, ale na brankáře nevyzrál.

Druhý poločas už byli hosté jasně lepší, vytvářeli si dobré šance, ale v koncovce se stále nedokázali prosadit. V samostatných únicích se ocitli postupně D. Novák, J. Kopal a Z. Frančík, ale branku nikdo z nich vstřelit nedokázal. Vysvobození pro hosty přišlo v 75.min, kdy tečovaná střela M. Floriána konečně propadla za záda bezmocného brankáře domácích.

Branka za hosty :  75. M. Florián

Sestava Hradešice:  M. Šůs, P. Lávička, M. Hlaváč, V. Hlaváč, V. Kotiš/80.min M. Melka/, J. Kopal,  Z. Frančík, F. Šašek, P. Křesák, D. Novák, M. Florián

Trenér  Hradešic  František Melka : „ Pro nás velmi důležitý zápas jsme zvládli na výbornou. Kluci na rozdíl od posledních zápasů hráli disciplinovaně a naše vítězství je podle mého názoru zcela zasloužené. Pochválit musím Z. Frančíka, který odehrál výborný zápas“.

Ž.Ruda  - Švihov 3: 7 ( 0: 2)

Branky: Trejbal 2, Kroupa - Čížek 3, Biedermann 2, Brož, Kudjak;

ŽK: 3:1 ; diváků 80.

Chlumčany B  - Nýrsko 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Benedikt; ŽK: 3:5; diváků 100