ČESKÁ DIVIZE DOROSTU – starší , mladší 8. kolo 22.-23.9. 07

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

BODY ZŮSTALY POD HŮRKOU

V divizi dorostu bylo na programu šesté kolo  a v  něm měly Klatovy  výhodu domácího hřiště. Pro domácí kolektivy bylo toto kolo vítězné a body zůstaly na hřišti pod Hůrkou .Starší dorost  je v tabulce s 12 body na 5.místě, na  druhé místo ztrácí pouhý bod a od vedoucího Motorletu je dělí tři body. Mladší dorost je ve své věkové kategorii  se sedmi body na 9.místě

STARŠÍ   DOROST

KLATOVY – STRAKONICE   4 : 1 (2 : 0)

Domácí nastoupili do utkání v oslabené sestavě,přesto chtěli v domácím prostředí bodovat,což začali naplňovat již v 7.min.kdy byl ve vápně faulován Meszáros a nařízenou penaltu proměnil Matějka J.V 18.minutě  mohlo být vyrovnáno, ale domácího brankáře zastoupil na brankové čáře Lávička. Ve 20.minutě mohl skórovat Rejthar,proti byl však host.brankář.V 25.a 31.min.střílel Pavlík těsně nad. Ve 32.minutě  se na pravé straně uvolnil Rejthar,který přihrál Meszárosovi, který se v koncovce nemýlil. Hosté byli v prvním poločase aktivní do šancí je však domácí nepouštěli. V 50.min.hosté z brejku snížili na 2:1. Domácí však opět začali makat na plný plyn  a nejprve Pavlík střelou z vápna zvýšil na 3:1 a v závěru utkání po centru Křížka upravil výsledek hlavou Bouberle na konečných 4:1.

Branky:Matějka J., Meszáros, Pavlík, Bouberle

Sestava:Lorenc-Lávička,Rendl,Moser,Bouberle,-Sýkora(80.Křížek)Janda,Meszáros,Matějka J. (55.Voráček) -Rejthar, Pavlík (90.Kazmirčík)¨

Trenér Jiří Toman  :

"Musím kluky pochválit,hráli jsme dobře a zaslouženě zvítězili"

Tabulka po 6. kole

1. Meteor Praha       6    5  0   1   14:  6   15  (  9)

2. SK Motorlet        6    4  1   1   16:  6   13  (  1)

3. Rokycany           6    4  1   1   13:  5   13  (  4)

4. SK Strakonice      6    4  0   2   15:  8   12  (  3)

5. Klatovy            6    4  0   2   15: 11   12  (  3)

6. Spartak Příbram    6    3  1   2   12: 12   10  ( -2)

7. SK Benešov         6    3  1   2   10: 10   10  ( -2)

8. T. Prachatice      6    3  0   3   13: 11    9  (  0)

9. Vejprnice          6    2  1   3    9:  9    7  ( -2)

10. SK ZČE Plzeň       6    2  0   4    7: 15    6  (  0)

11. Libuš              6    2  0   4    6: 16    6  (  0)

12. FK Tábor           6    1  1   4    8: 15    4  ( -5)

13. Prazdroj Plzeň     6    1  0   5    8: 15    3  ( -6)

14. Slavoj Podolí      6    0  2   4    6: 13    2  ( -7)

Jiří Skála

Utkání začalo velkým náporem hostů, kteří svůj výborný výkon korunovali gólem v 10. min. pěknou střelou  z 20 m do horního rohu branky.  Ani v další části prvního poločasu hosté nepolevili, domácí se téměř k ničemu nedostali, pouze se bránili náporu hostů, kteří se ale již do větších šancí nedostali. Nevídaný obrat v utkání nastal po přestávce, na hřišti jako by byla jiná družstva. Hned v 41. min. se pěkně uvolnil ve vápně Urban a přihrál Křížkovi, který zblízka vyrovnal. Tento gól domácí vyburcoval k výbornému výkonu. Hráči začali více běhat, dobře bránili i kombinovali a začali být velmi nebezpeční. V 52. min. Křížek oplatil gólovou přihrávku Urbanovi, který sólový nájezd na branku s přehledem zakončil a upravil na 2 : 1. Další šance přišla v 15. min., opět šel do brejku Křížek, brankář hostů šanci chytil. V této fázi utkání hráli domácí velmi dobře, zlepšila se záloha, která začala zásobovat útočníky dobrými přihrávkami a hosté si nedovedli s agresivitou domácích poradit. V 59. min. si na pěknou přihrávku za obranu naběhl Kejha a zkušeně přehodil vyběhnuvšího brankáře - 3 : 1 . V závěru utkání si domácí již bezpečně vítězství pohlídali, zvláště když hosté dohrávali v 10. V 66. min. šel sám na branku Janda, hostující obránce jej před vápnem zastavil jen za cenu faulu a byl vyloučen.

Branky za Klatovy: Křížek, Urban, Kejha

Sestava Klatovy : Korba -  Kološ, Kazmirčík, Šnour,  Szabó Brož. M. /41. Janda/  Čipera, Kejha, Schwarz/ 75. Uruba/ Křížek, Rejthar /41. Urban/

Trenér Klatov Jiří Skála :„ Za druhý poločas zaslouží celý tým  pochvalu, hrál velmi dobře. Pomohly změny v sestavě, do zálohy přinesl přehled Janda a v útoku se výrazně prosadil Urban/