DIVIZE - skupina A 6. kolo 8.-9.9.2007

D I V I Z E

KLATOVY DOMA POPRVÉ PROHRÁLY

V podzimní části nového ročníku sehrály Klatovy ze šesti utkání čtyři v domácím prostředí. Po stoprocentně bodově úspěšných třech zápasech se čtvrtý duel nevydařil. Když km tomu přidáme dosud nulová bilance venku, není to mimo úletu v podobě vysoké výhry v derby nad FK Horažďovice žádná velká sláva. Klatovští  podali proti bývalému účastníku II.ligy  celku z Prachatic slabý výkon a dovolili soupeři si odvést první body z cizího hřiště. V prázdnou se z Třeboně vrátily rovněž Horažďovice, a jsou v tabulce s deseti body na 5.místě, o stupínek níže je s devíti  body  zatím celek TJ Klatovy.

Klatovy - Tatran Prachatice  0 : 1 (0 : 1)

RADMILA NAGOVSKÁ

Hosté vstoupili hned od začátku do hry aktivněji a už v prvních deseti minutách dokázali Klatovany potrápit dvěmi nebezpečenými střelami, pod které se podepsal Kováčik, autor jediného, ale vítězného gólu. Domácí gólman Míčka ale byl pokaždé připraven. I po celý první poločas si Prachatičtí přesněji přihrávali a  nepustili soupeře k žádným výrazným šancím. Naopak hru domácích charakterizovala celá řada nepřesných přihrávek. Ve 30. minutě se podařilo prokličkovat k bráně hostů Hanzlíkovi, přihrál nabíhajícímu Bahledovi, ale ten netrefil. Přesně podle rčení Nedáš – dostaneš se zachovali hosté ve 36. minutě. Prachatický Kováčik si naběhl k velkému vápnu, přihrál Nitrianskému, ten mu rychlou ale přesnou podehrávkou předal míč a proti sehrané dvojici neměl domácí gólman Míčka sebemenší šanci.

V úvodu druhého poločasu se v pěkné kombinační akci předvedli domácí Sýkora s Mužíkem, ale byli málo důrazní. Po faulu na Hanzlíka nařídil v 59. minutě hlavní rozhodčí penaltu. Sýkorovu střelu však brankář Rusina vyrazil. Ačkoliv se míč odrazil od jeho rukou a domácí se jej pokusili hlavičkou poslat do brány, akce skončila nastřelením břevna. Ani Vítovcova střela v 75. minutě nebyla natolik prudká, aby ji hostující gólman nedokázal úspěšně zlikvidovat. Do konce utkání ještě hosté dvakrát zahrozili v nebezpečné blízkosti domácího gólmana, ale ten byl vždy na svém místě a pokusy Prachatických zlikvidoval.

Branky: – 36. Kováčik. ŽK: 2:2. ČK: 0:0. Rozhodčí: Šístek – Ipser, Duchoň. Diváků: 430.

Sestava TJ Klatovy: Míčka – Cihlář (42. Vítovec), Viktora, Javůrek (46. Presl), Hovorka, Sýkora, Mužík, Hanzlík, Kopp, Bahleda, Zedník.

Třeboň – Horažďovice  3 : 0