OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 2. kolo 25.-26.8.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DEŠENICE A NEZAMYSLICE DEKLASOVALY NOVÝČKY

Rozdílným způsobem než v úvodním kole skončily zápasy obou nováčků okresního přeboru. Hory Matky Boží hrály  poprvé venku a dopadly neslavně, když v Dešenicích inkasovaly sedm branek, z toho pět z kopačky kanonýra Michala Poupy. Žihobce naopak hrály poprvé ve vyšší soutěži doma  V místním derby od sousedního Sokola  Nezamyslice inkasovaly šest branek a hattrickem se blýskl nejlepší střelec hostů Soutor.

Měčín  - V. Hydčice 1:3 (1:1)

Po úvodních minutách které patřili domácím se hra vyrovnala a tomu také odpovídal nerozhodný stav první půle. V druhé části zápasu již byli domácí výrazně lepší,  vytvořili si dostatek brankových příležitostí z níž tři neproměnil F.Šlais a úspěšní nebyli ani Vlček s Němcem. V závěru hru vabank hosté potrestali a jistili své překvapivé vítězství.

Branky:  28. Veselý Evžen(PK) – 35. Kropáček Ladislav, 75.Pintíř Radek, 90.Melišek Marek

Rozhodčí: Špitalský Milan ; ŽK: 3:1; Diváků : 50

Dešenice  - H. M. Boží 7:0 (4:0)

Radek Bernard

Zasloužená výhra domácích  v jehož dresu střelecky zářil autor pěti branek Michal Poupa. Hosté nezačali vůbec marně, když první 100% šance byla vidět na jejich kopačkách, ale J. Štefan v malém vápně prakticky před prázdnou polovinou branky síť nerozvlnil. Ovšem domácí pravé křídlo M. Poupa se zanedlouho na druhé straně nemýlil. Když po dalších brejcích přidali během dalších 10 minut domácí další dvě branky, bylo zřejmé, že oslabená sestava o zkušeného a nemocného stopera J. Brabce zde na body nedosáhne. Ve druhé půlce hosté vyrovnali hru a místy měli ve středu pole převahu, ale jejich produktivita byla žalostná, a tak domácí naopak přidali další tři branky a uštědřili hostům krutou vysokou prohru. Na tu by měli horáci rychle zapomenout a příští týden v derby s dalším nováčkem OP doma naplno bodovat.

Branky: Poupa Michal 5, Kubečka Dušan 2;

Rozhodčí: Javorský Josef; ŽK: 2:2 ; Diváků: 80.

Žihobce -  Nezamyslice 1:6 (0:1)

Favorizovaní hosté vstoupili do zápasu lépe a už v 5.min. se ujali vedení zásluhou Radka Vinického. Snahu domácích o vyrovnání ukončil v 52.min. Josef Burda, kdy zakončil svůj brejk po pravém křídle technickou střelou proti pohybu vybíhajícího brankaře domácích.

Když o dvě minuty později potrestal chybu domácí obrany třetím gólem Martin Soutor, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.

Branky: 90. Michal Foltýn - 5. Radek Vinický , 52. Josef Burda , 54.,73. a 84. Martin Soutor a 67. Jaroslav Pánek

Rozhodčí: Kurc Lubomír; ŽK: 1:1; Diváků : 110

Hrádek -  Luby B  3 : 0 (kontumačně)

Hosté k utkání nenastoupili. To že do Hrádku nepřijedou z důvodu malého počtu hráčů oznámili již s předstihem v  den konání zápasu.

Jelikož se jedná jednoznačně o porušení SŘ a RS ze strany  Startu Luby B je v tabulce započítán kontumační výsledek ve prospěch Svatoboru Hrádek. Toto je ale neoficiální a musí být schváleno řídící komisí.

Svéradice - Bezděkov 3:1 (2:0)

Branky: 41.Martínek Daniel, 45.Prokopec Zdeněk, 68.Makovec Stanislav - 84.Valečka Václav

Rozhodčí: Simbartl Václav, ŽK: 4:3, Diváků: 250

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Bouše, Kába, Marek, Martínek (89.Pánek) - Vlček, Vonášek, L.Soukup (80.Valach), Makovec - Šrámek (90.Vaněček), Prokopec

Horažďovice B  - Vrhaveč 0:2 (0:2)

Domácí nastoupili k zápasu pouze v devíti lidech a také v prvním poločase inkasovali dvě branky. V 8. minutě nešťastně tečoval střelu hostů domácí stoper Mazuch a hosté se rychle ujali vedení. Pak domácí drželi hosty na uzdě a  inkasovali až v poslední minutě, kdy si slabou chvilku vybral hrdina minulého zápasu Miroslav Lávička, který svým zaváháním nabídl hostům možnost skórovat a ti ji využili. Domácí do druhé půle doplnili mužstvo na plný počet 11 hráčů. Nastoupil nováček domácích fotbalistů cizinec Andrej z Moldávie a s bolavými zády i M.Forman st.. Domácí dokázali vyrovnat hru a ke konci se snažili alespoň o zkorigování nepříznivého výsledku , ale to se jim nepodařilo, a tak si tři body odvezli hosté z Vrhavče.

Branky:  8., 45. Fiala Karel;

Rozhodčí: Kurc Lubomír; ŽK: 4:3 ; Diváků: 25

Sušice B -  Janovice 3:0 (1:0)

První poločas zápasu 2.kola okresního přeboru mužů probíhal za trvalé převahy domácích, kteří nejprve zahodili dvě gólové příležitosti.Diváci si tak zakřičeli gól až ve 40.minutě,kdy se přesně trefil Holý.

Ve druhé půli se již naplno projevila technická převaha  domácích, kteří své vítězství pojistili brankami Holého a Pechka.

Branky: 40.a 60. Holý,67.Pechek

Rozhodčí:Bureš(velmi dobrý); ŽK:1:0(60.Kysilka) ; 70 diváků

Nejlepší hráč domácích:Kotrba

Sestava Sušice:Jelínek-Kysilka,Blažek ml.,Potužák,Šimeček(75.Vávra)-Holý(64.Novák), Mráz, Kotrba,L.Marek(25.Blažek st.)-Šlajs,Pechek

Branky: Holý Michal 2, Pechek Petr;

Rozhodčí: Bureš Jiří; ŽK: 1:0 ; Diváků :150

Tabulka po 2. kole

1. Nezamyslice        2    2  0   0    8:  1    6  (  3)

2. Hrádek             2    2  0   0    8:  3    6  (  0)

3. Sušice B           2    2  0   0    7:  2    6  (  3)

4. Svéradice          2    2  0   0    5:  1    6  (  3)

5. Vrhaveč            2    2  0   0    3:  0    6  (  3)

6. V. Hydčice         2    1  1   0    4:  2    4  (  4)

7. Dešenice           2    1  0   1    7:  2    3  (  0)

8. Bezděkov           2    1  0   1    6:  6    3  (  0)

9. H. M.  Boží        2    0  1   1    1:  8    1  ( -2)

10. Měčín              2    0  0   2    4:  8    0  ( -3)

11. Horažďovice B      2    0  0   2    3:  7    0  ( -3)

12. Luby B             2    0  0   2    2:  7    0  ( -3)

13. Janovice           2    0  0   2    0:  5    0  ( -3)

14. Žihobce            2    0  0   2    1:  7    0  ( -3)

Měčín            - V. Hydčice    1 :  3  (  1 :  1)

Dešenice         - H. M.  Boží   7 :  0  (  4 :  0)

Žihobce          - Nezamyslice   1 :  6  (  0 :  1)

Horažďovice B    - Vrhaveč       0 :  2  (  0 :  2)

Svéradice        - Bezděkov      3 :  1  (  2 :  0)

Sušice B         - Janovice      3 :  0  (  1 :  0)

Hrádek           - Luby B        3 :  0  kontumačně

DVĚ VÝHRY DOMA VYNESLY MYSLÍV DO ČELA TABULKY

Po dvou kolech se usadil na čele tabulky exúčastník okresního přeboru Sokol Myslív. Druhé místo si vystřílel vysokou výhrou v prvním kole jeden z nováčků  Sokol  Týnec, když ke dvanácti brankám v síti béčka Svatoboru přispěli hosté, kteří v tomto duelu hráli pouze s osmi hráči. Třetí příčka v tabulce  patří dalšímu sestupujícímu z OP béčku Sokola Mochtín a čtvrtý je druhý nováček z Malého Boru.

Kvasetice -  Hrádek B 3 : 2 (2:1)

Domácí na šance vedli 8:3, ale povinný zisk bodů se jim podařilo zajistit až dvě minuty před koncem, kdy se jim podařilo J. Hanzlíkem vstřelit vítěznou branku.

Branky: Hanzlík Josef 2, Ballý Pavel - Matějka Ondřej 2;

Rozhodčí:  Koura Radim ; ŽK: 1:1 ; Diváků : 40

Mochtín B  - Týnec 1 : 1 (1:0)

Zápas dvou rozdílných poločasů skončil smírnou remízou. V tom prvním byli lepší domácí hráči a zaslouženě vedli od 25.minuty 1:0 brankou Břečky. Hned po přestávce  nabídl chybnou rozehrávkou šanci hostům domácí kapitán Jiří Švátora. Kanonýr Týnce Václavíček jí dokonale využil , srovnal na 1:1. I v další části hry měli hosté více ze hry, vítězný gól se jim však vstřelit nepodařilo.

S přehledem zápas odřídil nestárnoucí Jan Veverka ze Sušice.

Branky: Břečka Miroslav - Václavíček Zdeněk;

Rozhodčí: Veverka Jan; ŽK: 3:3 ; Diváků : 100

Myslív -  Strážov B 1 : 0 (1:0)

Hra byla od počátku vyrovnaná, domácí se ve 14. ujali vedení po přesné střele Silovského. Ve 39. nastřelil z přímého kopu břevno strážovské branky M. Bláha. V druhém poločase hosté převzali iniciativu. V 63. vyrazil Beran nebezpečný přímý kop. Celý druhý poločas byli hosté lepší, ale domácí svůj náskok uhájili.

Branky: 14.Silovský Josef;

Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 3:0 ;Diváků : 80

Nalž. Hory -  Měcholupy  1 : 2 (1:1)

V prvním kole vyšly oba týmy bodově naprázdno: Zatím co hostům se ztrátu bodů z domácího hřiště prohrou s Mochtínem B podařilo vynahradit, domácí zůstávají  nadále bez bodového zisku.

Branky: 29. Štěch Petr – 3. Virus Ladislav,  53. Votava Josef;

Rozhodčí : Šafránek Jan; ŽK: 1:1 ;Diváků : 50

Velhartice -  Neznašovy   3 : 1  (0:1)

Hostům vydrželo  jednobrankové vedení z úvodu zápasu až do 75.minuty, kdy  podařilo domácím dvěma slepenými brankami skóre otočit .

Branky: 75. Pruner Milan , 77. Poledník Pavel 83. Bejvl Josef, ,– 17. Mundl Martin;

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana; ŽK: 2:1 ;Diváků : 100

Veřechov  - Kolinec   3 : 2 (1:0)

Kanonýr domácích Pavel Raška přestože musel v tentokráte zaskakovat na postu stopera poslal svůj tým dvě minuty před přestávkou do vedení. Kolinec po přestávce nejen vyrovnal, ale v 75.minutě se ujal vedení.  Veřechov je pověstný tím, že bojuje do poslední minuty a i tentokráte se mu to vyplatilo a zkušený Šimko čtyři minuty před koncem  dokázal úsilí domácích korunovat vítěznou trefou.

Branky: 43. Raška Pavel, 82. Podzimek Josef, 86. Šimko Anton -  53. Holeček Michal, 75. Dolejší Roman, Rozhodčí: Husník Václav; ŽK: 2:2 ;Diváků : 80

Hradešice B -  Malý Bor  1 : 1 (1:0)

V místním derby   vidělo 150 diváků  rozdílné dva poločasy. Ten první patřil domácím a jejich převahy vyústila ve vedoucí úspěch který dal v 27.minutě Fořt. Nováček z Malého Boru po přestávce přidal , měl více ze hry a po čtyřech minutách druhé půle zařídil jejich kanonýr Vaněk vyrovnání.V dalším průběhu měli hosté více ze hry a byli i blíže k vítězství, když v 80.minutě stálo při domácí rezervě štětí do střele která orazítkovala břevno jejich branky.

Branky : 27. Fořt Ondřej – 49. Vaněk Luděk;

Rozhodčí: Cihlář Jan; Delegát: Havlík Václav; ŽK: 3:3 ; Diváků : 150

1. Myslív             2    2  0   0    4:  1    6  (  0)

2. Týnec              2    1  1   0   13:  1    4  (  1)

3. Mochtín B          2    1  1   0    4:  2    4  (  1)

4. Malý Bor           2    1  1   0    3:  2    4  (  1)

5. Kolinec            2    1  0   1    5:  4    3  (  0)

6. Strážov B          2    1  0   1    2:  1    3  (  0)

7. Neznašovy          2    1  0   1    5:  5    3  (  0)

8. Velhartice         2    1  0   1    4:  4    3  (  0)