DIVIZE sk.A 4. kolo 25.-26.8.

D I V I Z E

TĚŽKÝ DEBAKL  HORAŽĎOVIC

Pozici druhého týmu  fotbalové divizní tabulky ztratily po sobotním derby utkání Horažďovice. Soupeř z Klatov jim nastřílel osm branek.

Divizní lahůdka v Klatovech: osm gólů do brány Horažďovic

Klatovy – Horažďovice   8 : 1 (4 : 0)

RADMILA NAGOVSKÁ

Domácí dravým způsobem hry dávali hned od úvodního hvizdu najevo, kdo bude na hřišti pánem. Už v 5. minutě hlavičkoval v malém vápně kapitán domácích Zedník. V 10. minutě byl stejný hráč v šanci podruhé a o dvě minuty později znovu Zedníkova střela těsně minula bránu hostů. V 15. minutě poslal míč přímo do rukou horažďovického gólmana Věnečka klatovský Bahleda. V 21. minutě kapituloval brankář hostů poprvé, to když Sýkora poslal prudkou střelu z velkého vápna a nezastavila ji ani noha nabíhajícího hostujícího obránce. O pět minut později zachytil dlouhý míč Bahleda a doklepl jej za Věnečkova záda. Pěknou kličkou se blýskl ve 30. minutě Hanzlík a opět byl úspěšný – 3:0. Ještě těsně před odchodem do šaten se do seznamu střelců branek  připsal Mužík, který dostal přihrávku do uličky a pak zamířil přímo proti horažďovickému gólmanovi.

Hosté ani na začátku druhého poločasu nezrychlili tempo, a tak to byli znovu domácí, kdo i ve druhé pětačtyřicetiminutovce udávali styl hry. Několik neúspěšných střeleckých pokusů proměnil v 56. minutě Zedník, který nastřelil míč směrem k Věnečkovi a mířil přesně. V 62. minutě se poprvé střelecky prosadili i hosté, ale Pavlíkova střela nebyla příliš důrazná. V 63. minutě přidal šestý gól domácích Kopp a diváci začali skandovat ´desítku´. Na 7:0 upravil skóre v 66. minutě Hanzlík. Čestný gól zaznamenaly Horažďovice v 84. minutě zásluhou Balouška. Na konečných 8:1 upravil v 86. minutě kapitán Zedník.

Poločas: 4:0. Branky: 21. Sýkora, 26. Bahleda, 30. Hanzlík, 45. Mužík, 56., 86. Zedník, 63. Kopp, 66. Hanzlík – 84. Baloušek. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Košan – Kříž, Janoch. Diváků: 580.

Sestavy: TJ Klatovy: Míčka – Cihlář (78. Adamka), Viktora, Javůrek, Hovorka, Sýkora, Mužík (75. Brejcha), Hanzlík, Kopp, Bahleda (66. Presl), Zedník. FK Horažďovice: Věneček – Krejčí, Klůc (80. Bouda), Baloušek, Jůda, Zámeček (60. Deleu), Beránek, Smíšek (50. Pavlík), Vaigl, Pícka, Horváth.