KLATOVSKÝ DIVIZNÍ DOROST PO SOUSTŘEDĚNÍ ZAČÍNÁ LADIT FORMU

Staňkov - Klatovy 2 : 7  (1:3) (starší dorost)

Václav  Zahradník

Hosté absolvovali přípravné utkání ve Staňkově ihned po skončeném soustředění v Plánici . Domácí se snažili první poločas být rovnocenným soupeřem , ale postupem času ovládli hřiště plně hosté . Od druhého poločasu domácí odpadli i fyzicky a výsledek plně neodpovídá množství vypracovaných příležitostí hostů .

Branky za Klatovy :  5.,43.,87. Matějka Jiří , 47.,79. Sýkora Václav , 42. Rejthar Jiří , 85. Pavlík Jan .

Sestava  Klatovy :  Lorenc (46´- Riška ) - Voráček (Přemek),Rendl,Moser, Veselka (Lávička) - Bouberle, Meszáros (György), Matějka Daniel, Matějka Jiří (Zazvonil ) - Rejthar, Pavlík (Sýkora )

Branky Matějka Jiří 3 ,Sýkora  Václav 2, Rejthar Jiří ,Pavlík Jan.

Staňkov - Klatovy 4:2 (1:0)(mladší dorost)

Jiří Skala

Druhé přípravné utkání nové sezóny se hrálo na pěkném hřišti ve Staňkově. Na hráčích Klatov se projevila únava po náročném soustředění, proto dostali příležitost všichni hráči kádru, kteří byli k dispozici. Začátek utkání patřil techničtějším hráčům Klatov, první velkou šanci hned v první minutě neproměnil Urban. Soupeř odpověděl šancí v 10. min., pěknou střelu vyrazil Korba na roh. Do 20. minuty byla hra vyrovnaná, domácí využili zaváhání levé strany obrany hostů ve 22. min. kdy se ujali vedení 1:0. Do poločasu mohli hosté několikrát vyrovnat, několik nadějných akcí se nepodařilo dotáhnout do konce.

Druhý poločas hráli domácí důrazný a jednoduchý fotbal, získali převahu, kterou klatovští často řešili jen za cenu faulů, několik trestných kopů domácí zahodili. V 15. min. proto přišel trest – po technické střele Skaly do tyče se míč odrazil k Jandovi, který vyrovnal. Domácí poté zvýšili tlak, unavení hosté začali fyzicky zaostávat a výsledkem byly rychlé branky v 30. a 34. min. na 3:1. Hosté se v posledních minutách zlepšili, nejprve byl v gólové šanci faulován Schwarz, ale rozhodčí jasnou penaltu neodpískal, následovaly další šance a v 38. min. snížil na 3:2 pěknou střelou Schwarz. Závěrečný tlak Klatov přinesl volnější prostor pro důrazné domácí, kteří v poslední minutě po rychlé akci pečetili výsledek na 4:2. Výhra domácích byla zasloužená.

Sestava Klatovy :Korba/41.Kovařík/,  Jandečka/41. Brož Martin/Kološ,Kazmirčík, Braun,Uruba /55. min. Brož Jan/ Janda,  Šnour, Schwarz, Urban, Vlček/41. Skala/

Branky za Klatovy  : Janda, Schwarz