ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ – sk. A: 9. – 10.6.

DIVIZE – ŽÁCI

ROZLOUČILI SE REMÍZOU

Posledním domácím soupeřem v divizní soutěži žáků byl už s jistotou postupující tým SK Hořovice. Tým hostů který na jaře pouze jednou odešel ze hřiště s prohrou prokázal i přesto, že se mu nepodařil první poločas svojí sílu a  dokázal po změně stran zlikvidovat slibný dvoubrankový náskok domácích. Starší žáci Klatov se s tímto ročníkem na domácím hřišti rozloučili remízou. Úspěšnější byli jejich mladší kluboví spoluhráči kteří si naopak připsali na své konto výrazné vítězství.

STARŠÍ  ŽÁCI

Klatovy – Hořovice  3 : 3 (3 : 1)

Ludvík Fremut

Posledním domácím soupeřem v divizní soutěži žáků byl už s jistotou postupující tým SK Hořovice. Hostům, kteří v jarní části soutěže pouze jednou prohráli, se nepovedl první poločas a v 25 minutě prohrávali již 3:0. Domácí se ujali vedení již v 4 minutě. Po faulu na Lukeše byl nařízen přímí kop, kterého využil Mundl. Druhou branku přidaly Klatovy v 9 minutě. Braun zatáhl míč na levé straně, jeho centr srazil před brankářem Hora a míč do prázdné branky doklepl Šneberk. Klatovy hráli i nadále velice rychlý fotbal, aktivně napadali soupeře už na jeho polovině což vyvrcholilo třetí brankou. Mundl kolmou přihrávkou poslal Brauna, ten opět míč zatáhl na levé křídlo a centr tentokrát přímo zužitkoval Hora. Hostům se podařilo po chybě Ulrycha a brankáře Korby snížit ještě před odchodem do kabin.

V druhém poločase došli domácím síly a hosté ukázali proč jsou v tabulce první. Velice jednoduchými a přímočarými útoky začali stále častěji ohrožovat branku až se jim podařilo v 46 a 49 minutě vyrovnat. Z tlaku se domácí tým dostal až ke konci utkání, mohl ještě strhnout vítězství na svou stranu, ale Hora Brož a Šneberk neměli potřebnou sílu k zakončení a tak se Klatovy rozloučili na domácím hřišti remízou.

Branky : Mundl, Šneberk, Hora

Rozhodčí : Košan Martin, diváků 60.

Sestava:Korba (51. Kovařík), Zedek, Ulrych, Forst, Mundl, Kadlec (51. Raišl), Skala, Lukeš, Braun, Hora (66. Brož Martin), Šneberk

Klatovy – Hořovice  5 : 1 (4 : 0)

Mladší žáci rozhodli zápas již v prvním poločase, soupeře zatlačili k jeho brance a podařilo se jim využít vytvořené šance. V druhém poločase si domácí ještě počátku udrželi tlak, který korunovali pátou brankou. Závěr zápasu však patřil hostům, vytvořili si několik šancí, ale využili jen jednu,a tak Klatovy získaly tři bodu do jarní tabulky.

Branky: Bureš, Kurc, Chasin 2x, Bláha

Rozhodci : Košan Martin, diváků : 30

Sestava:Mazanec (50. Opl Václav), Thomayer, Rendl, Černý, Matejka (40. Opl Vojtěch), Vrbecký, Kurc, Bureš, Bláha (44. Hrudička), Ráb, Chasin