Krajský přebor a KS – dorost : 26.-27.5

KRAJSKÝ PŘEBOR – DOROST o záchranu

VOLNA SI UŽÍVALI  NA OTAVA CUP 2007

V sedmém kole nástavbové části krajského přeboru dorostu měli reprezentanti města na Otavě volno kterého využili ke startu na domácím mezinárodním turnaji Otava Cup 2007.

DERBY  SVÝM  PRŮBĚHEM  NEZKLAMALO

Derby dvou v popředí hrajících celků v Mochtíně kde domácí hostili svého rivala z Lub nezklamalo diváky průběhem zápasu,ani množstvím vstřelených branek. Vítězně z místního derby v Horažďovicích vyšli domácí dorostenci kteří se tak dostali z kalných sestupových vod. Naopak vysokou prohrou  v Nýřanech  se do nich hluboko ponořil nováček soutěže z Pačejova.

Mochtín – Luby  3 : 3 (2 : 1)

Voráč Jan

Hosté začali aktivněji a už ve 3. minutě zahodil tutovku Bošek. V 6. minutě Břečka atakoval brankáře Hromadu a ten v nouzi odkopl jen na Voráče, jehož přihrávku s přehledem proměnil Šťastný. Ve 14. minutě se dostal po chybě hostující obrany do brejku Břečka, který tyto situace umí. 2 - 0. Domácí pak polevili a nechali aktivitu na kopačkách hostů. To se jim ve 42. min nevyplatilo, Křížek vstřelil důležitou kontaktní branku. Druhý poločas začal poměrně vyrovnaně, ale to platilo jen do vyloučení domácího Zoubka po druhé ž. kartě.

Hosté zvýšili tlak, ale zmrazila je branka Pláničky z přímého kopu z poloviny hřiště, která skončila po odrazu za zády překvapeného brankáře. Hosté však nepolevili a dvěma slepenými brankami střídajícího Jonáše vyrovnali. Po závěrečném hvizdu se soupeři rozešli v rozpacích po spravedlivé remíze.

Branky : 6.Šťastný, 14.Břečka 70.Plánička – 42. Křížek 42.min, 73. a 76. Jonáš .

Rozhodčí : Hájek,  diváků 50, ŽK 4:1, ČK 1:0.

Nýřany – Pačejov     7 : 1 (3 : 0)

Horažďovice – Svéradice   2 : 0 (0 : 0)

(převzato z webových stránek FK Horažďovice)

Domácí celek musel v tomto utkání na plno bodovat, pokuď si chtěl zachovat příslušnost v této soutěži. Po opatrném začátku z obou stran přebírali aktivitu domácí. Jasné golové příležitosti Rejška, Macha a Melky zůstaly nevyužity. Po přestávce se scénář zápasu neměnil. Domácí měli více ze hry a hostující gólman Větrovec likvidoval další ložené šance. V 62. minutě kopali domácí přímí kop, jejich střelec J. Sova se nemýlil a umístěnou střelou k tyči nedal hostujícímu golmanovi šanci. Domácí dál pokračovali v aktivitě, což jim vyneslo dvougolové vedení. V 78. minutě byl faulován P. Korda a pokutový kop proměnil J. Sova. V závěrečné desetiminutovce hosté přidali a hru vyrovnali, ale výsledek zápasu se už nezměnil.

Branky: Sova 2 (+ PK),

Sestava: Forman - Želíska, Pavlovský, Trubač, Michálek - Melka, Korda, Sova, Hnojský - Mach, Rejšek Střídali: Augustýn, Greger, Hlaváč, Forman J.

Švihov – Přeštice               1 : 4 (1 : 1)