Česká divize dorostu - skupina A : 28.-29.4.

DIVIZE – DOROST   skupina A

ŠESTÉ KOLO  PŘERUŠILO ÚSPĚŠNOU SÉRII

Každá série jednou končí a ne jinak tomu bylo i v případě té úspěšné kterou předvedli v divizi na jaře starší dorostenci TJ Klatovy. V předcházejících pěti zápasech byli vždy bodově stoprocentně úspěšní a až duel v Milevsku ve kterém se museli obejít bez své opory Antonína Presla (ten debutoval ve stejný den v divizním utkání za první tým mužů ve Voticích ) vyšli bodově naprázdno. Po vyhraném prvním poločase se zdálo, že tento výpadek nahradí mladší dorostenci, ale ani těm domácí tuto radost nedopřáli a stejným výsledkem jakoby psaným přes kopírák  skončil i jejich šesté jarní divizní vystoupení.

STARŠÍ DOROST

Milevsko – Klatovy  2 : 1 (2:0)

Václav Zahradník

Hosté nastupovali k dalšímu utkání v Milevsku oslabeni o Antonína Presla. Utkání bylo od začátku vyrovnané. Jako první však zahrozili domácí v  9´ , kdy po rohovém kopu prošel míč až do vápna , ale střela šla naštěstí vedle. Domácí však vše napravili v 11´ kdy po chybě obrany se k odraženému míči dostal  Císař a nedal brankáři šanci - 1 : 0 . Hosté byli tak trochu zaskočeni a tak první příležitost přišla až ve 25´- když odražený míč před vápnem střílí Čeleda vysoko  nad. Ihned v následující minutě prošel ideálně po levé straně Veselka až do pokutového území , ale těsně před střelou na branku byl dostižen domácími obránci , kteří jeho pokus zblokovali . Domácí opět zahrozili ve 29´po rohovém kopu , ale střela hlavou opět minula levou tyčku hostující branky. Ve 34´ opět chybovala hostující obrana a Vodňanský se štěstím zvyšoval na  2 : 0 . Hosté se však nevzdávali . V 38´po centru Pavlíka netrefil ideálně míč Matějka a jeho hlavičku do protipohybu stačil brankář domácích konečky prstů ještě vytlačit mimo branku. Ve 42´po Čeledově přihrávce hlavičkoval Voráček těsně mimo branku . Do druhého poločasu již nenastoupil Jirka Čeleda , který se zranil o obrubník  atletické dráhy a tak ho nahradil Petr Zazvonil . Ihned po rozehrání měli domácí příležitost ke skórování , ale střela skončila opět vysoko nad brankou . Hosté se čím dál tím více tlačili k domácí brance , ale chyběl potřebný klid k zakončení . V 51´ po centru Žitníka střílí Matějka opět těsně vedle levé tyčky. V 67´vyrobili domácí hrubku , když zahráli v tísni malou domů. Domácí brankář tedy vyrážel prsama před sebe , ale dobíhající Voráček netrefil ideálně tento odražený míč - dále byla již jen prázdná branka . Domácí se již jen soustřeďovali na bránění a vyráželi na ojedinělé protiútoky po dlouhých pasech po straně hřiště. V 70´po jednom takovém protiútoku z prava střelu bezpečně zlikvidoval brankář Lorenc . Následující 71´ přinesla závar před domácí brankou , když po TK z prava hosté dvakrát hlavičkovali na branku , ale byl z toho jen roh. V 78´hlavičkoval Veselka , ale domácí brankář stačil vyrazit na roh. Hosté se nakonec přeci jen dočkali v 80´- kdy po centru Čejky skóroval Rendl - 2 : 1.Hosté se do konce utkání již nedostali k tomu , aby mohli svoji převahu zužitkovat a srovnat skóre v utkání , neboť domácí se snažili seč mohli o zdržování již vlastně celý druhý poločas.