Česká divize dorostu - skupina A : 21.-22.4.

DIVIZE – DOROST   skupina A

Z KONCE TABULKY MEZI NEJLEPŠÍ

K pátému jarnímu utkání nastoupili domácí s cílem prodloužit svojí jarní sérii a pokusit se v duelu s druhým týmem  o páté vítězství za sebou. Po prohraném prvním poločase vedla cesta na splněním tohoto cíle přes rychlou branku v úvodu druhé půle kterou dal Presl a byla zakončena devět minut před koncem vítěznou trefou Meszárose . Hvězdná jarní série nováčka divize v podobě pěti výher a impozantního skóre 13:2 má tudíž další pokračování. Klatovy se rázem proměnily z týmu bojující ještě před zahájením jarní sezóny o sestup v celek který s 27 body je v tabulce mezi nejlepšími prvními pěti kolektivy divize !

STARŠÍ DOROST

Klatovy – Motorlet  B    2 : 1 (0 : 1)

Jiří Toman

Domácí chtěli navázat na šňůru čtyř vítězných zápasů,čekal je však těžký soupeř,který je v tabulce na druhém místě.Do první šance se dostal domácí Čeleda,který po tr.kopu ze strany hlavičkoval těsně vedle.Hosté měli dvě velké šance v 9. a 10.min.první zlikvidoval brankář Lorenc a druhá skončila vysoko nad bránou.Ve 13.min opět po tr.kopu ze strany Meszáros hlavou vedle.V 15.min.střílel Meszáros z dobré pozice do boční sítě.Domácí měli ještě dvě dobré šance,v obou se ocitl Rendl,nejprve hlavou dal vedle,ve druhem případě jeho střelu zlikvidoval host.brankář.Udeřilo však na druhé straně,kdy po chybě domácí obrany šel sám na brankáře host.Jirků a s přehledem skóroval a tak skončil první pol. Do druhé půli nastoupil do útoku místo Pavlíka Čejka ,který hru v útočné fázi rozhýbal.Už v 15.vteřině druhé půli našel 50 metrovým křížným pasem Čeleda rozběhnutého Presla,který střelou do protipohybu brankáře srovnal na 1:1.Hosté mohli srovnat v 59.min.domácí však podržel brankář Lorenc.V 63.min.poslal Čejka do vyložené šance Presla,kterého vychytal host.brankář.V 72.min.po trestném kopu Rendl střílel hlavou jen do brankáře.V 73.min střela hostů ze 30 m šla těsně nad.V 77.min. se ocitl sám před brankářem Voráček,kterého vychytal host.brankář.Host.brankář se vyznamenal v 79.min,kdy nejprve zlikvidoval střelu Meszárose a poradil si i z dorážkou Žitníka.Domácí však dál dřeli a dočkali se vítězné branky v 81.min,kdy po centru Čeledy se ve vápně prosadil Meszáros a střelou k tyči tak prodloužil sérii pěti vítězných zápasů v řadě.

Trenér TJ Klatovy Jiří Toman :

"Vítězství si moc cením,protože jsme hráli s výborným mužstvem,které je právem na druhém místě.Poprvé jsme na jaře prohrávali po prvním poločase mužstvo však ukázalo,že má bojového ducha a svoji kvalitu a ve druhém poločase přehrálo host.mužstvo o čemž svědčí i poměr ŽK ve druh části utkání  1:5 a ČK 0:1.Jsme však stále při zemi,protože soutěž je hodně vyrovnaná,když budeme  pokračovat v dobrých výkonech,tak věřím,že česká divize dorostu  v Klatovech zůstane.“

Branky: 46. Presl Antonín, 81. Meszáros - Jirků ;

Rozhodčí : Špoták, diváků 100, ŽK: 1 : 5, ČK 0 : 1 (85.Lauer)

Sestava:Lorenc-Čeleda,Rendl,Moser,Veselka-Žitník,Meszáros,Voráček(77.Zazvonil)Matějka D.-Presl,Pavlík(46.Čejka)

Tabulka  STARŠÍ DOROST   po  18 .kole

1. Bohemians "B"     18   12  5   1   43: 17   41  ( 14)

2. Motorlet  "B"     18    9  4   5   47: 23   31  (  4)

3. SK Benešov        18    8  4   6   34: 38   28  (  1)

4. Klatovy           18    8  3   7   37: 28   27  (  0)

5. Prazdroj          18    8  3   7   30: 24   27  (  0)

6. SK Strakonice     18    8  3   7   24: 28   27  (  0)

7. Vejprnice         18    7  5   6   24: 20   26  ( -1)

8. Dukla Praha       18    7  4   7   26: 31   25  ( -2)

9. Milevsko          18    7  3   8   25: 33   24  ( -3)

10. Libuš             18    6  4   8   22: 29   22  ( -5)

11. Xaverov           18    6  1  11   30: 39   19  ( -8)

12. Sez. Ústí         18    5  4   9   27: 38   19  ( -8)

13. FK Tábor          18    5  4   9   19: 30   19  ( -8)

14. SK ZČE Plzeň      18    4  5   9   21: 31   17  (-10)

Klatovy - Motorlet B 0 : 1 (0 : 1)

V prvním poločase bylo utkání vyrovnané a hosté se již ve 4.minutě se ujali vedení brankou Procházky.Ve druhém poločase získali  výraznou převahu ale ani vyložené šance neproměnili.Hostům se podařilo ubránit jednobrankové vítězství.

Branka: Procházka

Rozhodčí : Špoták, diváků 50, ŽK 2:2

Sestava Klatov:Riška,Kazmirčík(21 min.Oliva),Lávička,Zazvonil,Zahradník(54.Kološ)Sýkora,Janda,Rejthar,Matějka,Výtisk,Křížek