ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ – sk. A: 21.-22.4.

DIVIZE – ŽÁCI  - SK. „A“

DIVIZNÍ  ŽÁCI ZVLÁDLI DULE V ROKYCANECH NA JEDNIČKU

K pátému jarnímu zápasu v boji o záchranu divize zajížděli žáci Klatov na horkou půdu FC Rokycan. Soupeř měl v tabulce o tři body více  a jelikož se pohybuje stejně jako Klatovy  v sestupových vodách, byl to zápas  o šest bodů. K radosti hostů dopadl podle jejich představ a v tabulce se při rovnosti bodů již  posunuli před svého nedělního soupeře..

STARŠÍ  ŽÁCI

Rokycany – Klatovy   1 : 4 (0:2)

Fremut Ludvík

Miroslav Sedlmaier

Hostům se vydařil vstup do zápasu a již v prvních pěti minutách skórovat  Šneberk a Lukeš. Domácí hru vyrovnali ,hrálo se více na polovině Klatov, ale obrana hostí však pracovala velice pozorně. Klatovští  hrozili z brejkových situací a  dvou využili k získání slibného náskoku. V 16 minutě využil přesnou přihrávku Hory a Lukeše Braun a o tři minuty zase kolmici Skaly Šneberk. Domácí v posledních deseti minutách zatlačili Klatovy před jejich branku, zahrávali několik standardních situací, ale ani jednu se jim nepodařilo využít. Největší šanci minutu před koncem prvního poločasu zlikvidoval výborným zákrokem brankář hostí Korba.

Po přestávce se hra se vyrovnala a Klatovy se začaly tlačit více do útoku. Ve  40. minutě vyslal chytrou přihrávkou směrem k brance domácích Mundl Kadlece, který překonal potřetí brankáře domácích Veselého. Tři minuty po té mohl Kadlec skórovat podruhé, když vystihl chybné rozehrání domácích, ale tentokrát minul rokycanskou branku jen o pár centimetrů. V 48. minutě se zaskvěl v ve svatyni hostů brankář Korba, kdy napravil chybu svých obránců a Giňovi předvedl dva výborné zákroky během několika sekund a zlikvidoval velkou šanci domácích. Protiútok hostů vedený Šneberkem byl pak zastaven nedovoleně a z pokutového kopu zvýšil na rozdíl čtyř branek Lukeš. Hosté začali hodně útočit a zapomněli na zadní vrátka. Toho využil v 60.minutě Giňa a vstřelil čestný úspěch domácích. V závěru utkání zahodili trestuhodně hráči Klatov několik dobrých příležitostí, což naštěstí již na úspěšný výsledek nemělo vliv..

Trenér TJ Klatovy Ján Gašpár:

"V zápase jsem pozorně bránili a snažili se využít rychlosti naších ofenzivních hráčů. Tyto cíle se nám podařilo dosáhnout a z brejků jsme také několikrát skórovali. Mrzí mne nevyužité příležitosti mohli jsme vstřelit o tři či čtyři branky více. Starosti nám přidělalo další zranění. Šest minut před koncem zápasu jsme museli střídat Horu, který si z Rokycan přivezl sádrový obal na pravé noze."

Branky : Giňa Milan - Braun, Šneberk, Kadlec, Lukeš

Rozhodčí : Rauch Pavel, diváků 70

Sestava: Korba, Uruba (52´Rendl), Forst, Mundl, Brož Martin (56´Raišl), Šneberk, Hora (64´Jelínek), Kadlec, Braun, Lukeš, Skala

Tabulka   STARŠÍ   ŽÁCI   po 18  .kole

1. SK Hořovice       18   15  2   1   76: 20   47  ( 20)

2. Vikt. Žižkov      18   13  0   5   47: 22   39  ( 12)

3. Sedlčany          18   12  2   4   53: 21   38  ( 11)

4. Slavia Praha B    18   11  3   4   59: 29   36  (  9)

5. FK Tábor          18    7  5   6   34: 27   26  ( -1)

6. Vikt. Plzeň B     18    8  2   8   29: 28   26  ( -1)

7. SK Č. Budějovice  18    7  3   8   26: 34   24  ( -3)

8. SK Čtyři Dvory    18    6  4   8   30: 33   22  ( -5)

9. Vejprnice         18    6  4   8   24: 37   22  ( -5)

10. Klatovy           18    6  2  10   20: 41   20  ( -7)

11. Rokycany          18    6  2  10   37: 59   20  ( -7)

12. Č. Krumlov        18    5  4   9   23: 29   19  ( -8)

13. SK ZČE Plzeň      18    5  2  11   17: 49   17  (-10)

14. SK Strakonice     18    0  3  15   16: 62    3  (-24)

FC Rokycany – Klatovy  3 : 2

Mladší kolegové vstoupili stejně úspěšně do utkání stejně jako starší. Již v páté minutě využil uvolnění a přihrávky Rába Chasin a otevřel skóre. Vedení však neudrželi, domácí otočili zápas brankami v 9 a 18 minutě a zatlačili hosty do konce prvního poločasu k brance. Druhý poločas vstřelily oba týmy po jedné brance a když ani jeden tým nevyužil své další šance, získali tři body ve svůj prospěch domácí. Za Klatovy vstřelil svou premiérovou branku György z pokutového kopu.

Branky za hosty : Chasin, György

Rozhodčí : Rauch Pavel, diváků 50

Sestava Klatovy :Opl Václav, (31´Mazanec), Thomayer, Rendl, Flodr, Hrudička, Černý, Vrbecký, György, Bureš (52´Kratochvíl), Chasin (41´Matějka), Ráb