.

.

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ – ŽÁKŮ, skupina  B  ročník 2006-2007

DERBY PRO LÍDRA SOUTĚŽE

Vítězstvím v pošumavském derby na domácím hřišti si udrželi žáci  Okuly Nýrsko  své vedení v krajské soutěži. V tomto kole překvapil předposlední Svatobor Hrádek, který dokázal přivést bod ze hřiště pátého družstva tabulky Sokola Blovice. Tomu vděčí svému kapitánovi Jakubu Švelchovi, který dvěma góly zachránil pro svůj tým nečekaný a cenný bod. Nováček z Chanovic neuspěl na hřišti posledního celku tabulky a společně s Hrádkem budou  mít oba velké starosti, aby se v této soutěži udržely

Nýrsko – Klatovy B   4 : 1 (2 : 1)

Od začátku zápasu byli domácí lepším týmem. Hosty držel v zápase brankář Korba, na kterém končily všechny šance domácích, přesto neodolal tlaku domácích a musel poprvé kapitulovat ve 28.minutě. Hosté za čtyři minuty Jelínkem  vyrovnali, to však bylo vše co v zápase předvedli. Druhý poločase se hrál v režii domácích, který zcela zaslouženě vyhráli a upevnili si první místo v tabulce krajské soutěže.

Branky : 2 Flor, Reisner, Kováč – Jelínek

Blovice  – Hrádek   2 : 2 (1:0)

Hosté dvakrát prohrávali a dvakrát vzal otěže zodpovědnosti na svá bedra kapitán hostů Schvelch. Na 1:1 vyrovnal střelou z trestného kopu z 50 metrů(!) a  minutu před koncem vyrovnal na 2:2

Branky za Hrádek : 2  Švelch

TJ Sušice "B"  -  Start VD Luby   1 : 0  (1 : 0)

Branka:  Chudý J.

Holýšov – Horažďovice  2 : 1 (1:0)

Michael Forman

V zápase dvou sousedů v tabulce rozhodla nakonec o vítězství domácích jejich lepší hra v prvním poločase, kdy v jeho závěru vstřelili první gól. Hra hostů byla ovlivněna neúčastí dvou hráčů základní sestavy , což se projevilo zvláště v již zmíněné první půli, kdy si domácí vytvořili několik dobrých šancí a naopak hosté ohrozili domácí branku jen sporadicky. Do druhého poločasu horažďovičtí poslali do hry uzdraveného navrátilce ze Strakonic Vaška Šmata a ten si hned svojí rychlostí a důraznou hrou  vytvořil gólovou šanci, kterou mu však domácí gólman zneškodnil. Naopak byli to domácí, kteří využili nedorozumění obrany hostů a v pohodě zvýšili na dva nula. V tu chvíli musel ještě ošetřit krvácející nos Dan Vonášek a tak hosté 8 minut prožívali krušné chvíle. Nakonec se po příchodu Vonáška osmělili a začali se odvážnější hrou tlačit před domácí branku a z rohového kopu snížili na rozdíl jediné branky. Další dvě brankové příležitosti Vaškovi Šmatovi zlikvidoval domácí   gólman a tak už hosté nestačili vybojovat alespoň remízu.

Branka za hosty:: 58´-Butnaru

Chotěšov -  Chanovice    2 : 1 (0 : 0)

Nováček z Chanovic nedosáhl l body ani na hřišti posledního celku soutěže.