Krajská soutěž žáků sk. B : 30.3.-1.4.

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ – ŽÁKŮ skupina A

NÝRSKO  UDRŽELO VEDENÍ

V úvodním jarním kole krajské soutěže žáků zajížděla nýrská Okula do Mrákova kde uhrála remízu a udržela si s jednobodovým náskokem vedení v tabulce. Povinného vítězství dosáhli doma Horažďovice které hostili poslední Chotěšov. Posilněná klatovská rezerva uhrála pouze doma pouze bod s Holešovem. Radost svému klubu udělali žáci Svatoboru Hrádek kteří v místním derby na svém hřišti zdolali své vrstevníky hájící barvy béčka TJ Sušice.

Výsledky  :

Oficiální výsledky řídící komise STK PKFS Plzeň  Klikni zde

Horažďovice – Chotěšov  5 : 0  (0:0)

Michal Forman

Horažďovičtí nastoupili k prvnímu jarnímu zápasu s odhodláním získat první tři body, ale cestu k nim neměli v prvním poločase vůbec lehkou. Nástup do zápasu měli lepší hosté, ale domácí brzy hru vyrovnali a vytvořili si i první brankovou příležitost, ale Ion Butnaru ji nedokázal proměnit. Hosté nezůstávali domácím nic dlužni a podnikali nebezpečné protiútoky, které však nedokázali proměnit. Za domácí nedal gól ani kapitán Alex Vachuška, jehož střelu zastavilo břevno. Do druhého poločasu domácí nastoupili s větším důrazem a s Naušem na pravém křídle a právě jeho akce byla na začátku úvodního gólu domácích. Pepa Nauš zatáhl míč po pravé straně, poslal přízemní přihrávku před branku a tam do protipohybu brankaře dobře zakončil Ion Butnaru. Domácí gól povzbudil a začali mít herní převahu, kterou zužitkovali po dalších 8 minutách , když se krásnou křížnou střelou z rohu velkého vápna prosadil Lukáš Zdichynec. Závěr utkání už byl plně v režii domácích což potvrdili další  mi třemi brankami. Nejprve se po centru Jana Sovy hlavou trefil Butnaru a za dalších 6 minut měla tato dvojice na kontě další branku. Hostující brankář neudržel střelu Honzy Sovy a Butnaru pohodlně dorazil na 4-0. Poslední gól dal hlavou Jakub Forman , který tak zužitkoval rohový kop aktivně hrajícího Jana Sovy. Domácí tak získali zaslouženě první jarní body.

Branky : 38.,54. a 60.  Butnaru, 43. Zdichynec, 70. Forman

Rozhodčí : Špitálský ; diváků 50 ; ŽK 0:2

Klatovy B - FK Holýšov  1 : 1 (0 : 0)

Po nevydařeném zápase divizních áček se nepodařilo zvítězit ani B týmu starších žáků v oblastní soutěži. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ani jeden tým se nedostal do výrazné šance. Největší šanci využil v 68 minutě Lužný, kterého do brejku poslal kolmou přihrávkou Uruba. Domácí však za minutu podcenili útok Holýšova a ten minutu před koncem zápasu vyrovnal.

Střelec branky  za domácí :  Lužný

Rozhodčí : Hájek

Sestava: Kovařík, Jandečka, Szabó (36´Raišl), Brož Martin, Vališ, Brož Jan (36´Kurc), Jelínek, Uruba, Valeš, Vlček (45´ Rendl), Lužný