ŽÁCI VYŠŠÍ SOUTĚŽE - Divize –sk. A, 23.-24.3.

DIVIZE – ŽÁCI , skupina A

VÝBORNÉ VYKROČENÍ DIVIZNÍCH ŽÁKŮ

Za záchranou v divizní soutěži vykročili starší žáci TJ Klatovy tím nejlepším způsobem. V domácím prostředí porazili rezervu ligové  SK Slávie Praha 5:2. Ve stínu svých starších klubových spoluhráčů nezůstali ani mladší žáci, kteří se za svojí jarní premiéru s velice kvalitním soupeřem nemusí stydět.

STARŠÍ  ŽÁCI

Klatovy - SK Slavia Praha B   5 : 2 (3 : 2)

Fremut Ludvík

Domácí do zápasu vstoupili se zbytečným respektem ze soupeře zvučnějšího jméno. Jejich úzkostlivost je jim nevyplatila již v 7 min. Strážce domácí branky Korba fauloval pronikajícího útočníka hostí a nařízený pokutový kop proměnil Hůrka Martin. Domácí brankář si navíc vysloužil na protesty žlutou kartu. Ani tato branka domácí nenastartovala a Slávisté měli pořád ve hře navíc, druhé branky se však nedočkali. Obrat v zápase nastal v 19 min. Domácí hráč Braun pronikl z levé strany do pokutového území, byl však zastaven nedovoleně. Pokutový kop však neproměnil Karel Mundl, který přestřelil branku. Za dvě minuty zpracoval přihrávku Skaly Braun, proháčkoval se obranou a prostřelil hotujícího brankáře Velebila a zavelel k obratu zápasu. Do třetice úřadoval zase Braun. Zatáhl míč opět po levé straně, před branku hostí poslal centr, který trefil krásně rybičkou Ho  ra. Hosté začali hrát velice zakřiknutě, domácí je dostali pod tlak a v 29 minutě opět zúřadoval Braun, po individuální akci zvýšil na 3:1. Hostům se podařilo snížit minutu před koncem poločasu střelou z 20 metrů přímo do pravého rohu branky.

Trenéři v kabině nabádali domácí k aktivitě hlavně na začátku prvního poločasu. To se také Klatovům vyplatilo. Místo náporu Slávie dokázali rychle přidat dvě branky v 41 a 43 minutě. Čtvrtou branku přidal Skala, po přihrávce Hory. Milan Hora přidal za dvě minuty pátou branku domácích z pokutového kopu, který byl nařízen opět za faul na Brauna. V 45 min mohl přidal šestou branku domácích Brož, první pokus zastavila tyč a druhý brankář Velebil.

Do konce zápasu se pak již rozdávali jen karty. V 49 min i obdržel za faul Mundl, v 58 min za stejný prohřešek Zedek. Za oplácení odešel do šatny ve stejné minutě sešívaný Martin Hůrka. Kartový účet zakončil střídající Szabó v 68 minutě.

Branky : 21.a 29 Braun, 23.a 43. Hora,41. Skala – 7.a 35. Hurka

Rozhodčí : Janoch Marek;  Diváků : 100 ; ŽK 3 : 1; ČK: 0:1 Hurka

Sestava:Korba, Zedek, Ulrych, Forst, Mundl, Braun, Skala, Raišl, Brož (62´ Szabó), Vlček (55´Jelínek), Hora

Po utkání se nechal slyšet  trenér Ján Gašpár:

" Z kluků bylo vidět, že na začátku utkání měli velký respekt ze soupeře, ale postupem času z nich tréma spadla a svého soupeře přehrávali na všech pozicích. Jsem rád, že posily, které v zimní přípravě přišly, splnily svůj úkol a stoprocentně zapadly do mužstva. Kluci zvládli utkání na jedničku a jen doufám, že stejný výkon budou předvádět i v následujících utkáních."

Tabulka   STARŠÍ   ŽÁCI   po 14 .kole

1.  SK Hořovice       14  12   2   0   57: 13    38 ( 17)

2.  Vikt. Žižkov      14  11   0   3   38: 12    33 ( 12)

3.  Sedlčany          14  10   1   3   44: 16    31 ( 10)

4.  Slavia Praha B    14   8   2   4   40: 25    26 (  5)

5.  Vikt. Plzeň B     14   7   2   5   22: 17    23 (  2)

6.  FK Tábor          14   5   4   5   29: 24    19 ( -2)

7.  Vejprnice         14   5   3   6   20: 29    18 ( -3)

8.  Č. Krumlov        14   5   2   7   23: 23    17 ( -4)

9.  Rokycany          14   5   2   7   35: 40    17 ( -4)

10.  SK Čtyři Dvory    14   5   2   7   22: 27    17 ( -4)

11.  SK Č. Budějovice  14   5   1   8   21: 32    16 ( -5)

12.  Klatovy           14   4   1   9   12: 35    13 ( -8)

13.  SK ZČE Plzeň      14   4   0  10   14: 46    12 ( -9)

14.  SK Strakonice     14   0   2  12   12: 50     2 (-19)

Klatovy - SK Slavia Praha   0 : 2

I když soupeř od prvním minut více kontroloval míč, vedení se mohl ujmou domácí. Michal Ráb šel v  12´a následně 14´ sám na brankáře, ale ani jednou neuspěl. První šanci hosté v 20 minutě využili a ujali se vedení. Druhý poločas měl stejný průběh. Slávie kontrolovala hru, ale branku se ji výrazně nepodařilo ohrozit. V 44 minutě si Ráb zopakoval své neúspěšné sólo z prvního poločasu. Hosté pak vyvinuli drtivý tlak, vytvořili si několik šancí a podařilo se jim zvýšit na 0 : 2 a odvést tři body do Prahy.

Branky : Petržilka, Fialka

Sestava Klatov: Opl Václav, Bláha (46´Matějka), Rendl, Flodr, Hrudička, Bureš (51´ Diviš), Černý, György, Kurc, Vrbecký (39´ Chasin), Ráb