Krajská soutěž dorostu ,sk. A : 21.-22.10.

KRAJ.SOUTĚŽ DOROSTU

skupina „ A “

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

DERBY PRO SVÉRADICE A MOCHTÍN

V 10.kole krajské soutěže dorostu si v místních derby braly týmy z Pošumaví vzájemně body. Tak se stalo, že nováček z Mochtín připravil zklamání Startu Luby na jejich hřišti odkud si odvezl tři cenné body. Na Horažďovicku byly v derby na domácím hřišti úspěšnější Svéradice  tak neztratily možnost bojovat o čelo tabulky. Nečekané body si přivezl i Švihov z Přeštic.

Pačejov - Nýřany     2 : 1

Cihlář Jan

Původně delegovaný rozhodčí se na utkání nedostavil a tak se funkce hlavního rozhodčího ujal přítomný rozhodčí Miroslav Holeček . Domácí začali velmi aktivně,ale své šance nedokázali proměnit. Naopak hosté hned z první šance skórovali když hostující Ďurina svou přesnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři Kučerovi šanci. 0:1. Domácí se ale zvedli a svůj tlak zužitkovali brankou Zajíce,který se sám před brankářem hostí nemýlil. 1:1. Deset minut po té  zahrávali domácí pokutový kop a Němec s přehledem proměnil. 2:1. Druhý poločas se hrál vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Hosté si nakonec mohli odvést bod, když po chybném odkopu Kučery měli možnost jít sami  na bránu, ale domácí brankář své zaváhání napravil skvělým zákrokem.

Poločas: 2 : 1 ; Rozhodčí: Holeček  ; ŽK 1 : 2.

Branky : Zajíc, Němec (PK) – Dutina

Luby – Mochtín   1 : 3

Poločas: 1 : 1 ; Rozhočí: Petržilka Jiří;  ŽK : 0 : 2; Diváků: 30.

Branky : Podaný - Voráč, Zoubek, Břečka

FK Svéradice - FK Horažďovice 2 : 1

Vácalv Dušek

Hosté měli lepší vstup do utkání, ale první šance přišla až téměř po půlhodině hry, když hosté dostali možnost zahrávat pokutový kop, který Sova proměnil. Horažďovice byly lepším celkem i nadále a těsně před přestávkou nastřelili tyč Větrovcovi branky. Ve druhém poločase se však iniciativa postupně přenesla na kopačky domácích mladíků, přesto velkou šanci zvýšit skóre měli znovu hosté, ale Větrovec domácí podržel. S ubývajícím časem se blížil hektický závěr. Domácí stupňovali svou přavehu a sedm minut před koncem utekl po levé straně Pavlovský Želískovi, zvládl ideální servírování Vlčkovi, který už si se zakončením věděl rady. Svéradice vyrovnávací gól povzbudil ještě více a jejich drtivý nápor pokračoval. V 90. minutě pak zahrál horažďovický stoper Trubač ve skrumáži před brankovou čarou rukou a možnost zahrávat penaltu dostali i domácí a kapitán Prokopec jejím proměněním nasměroval mužstvo za vítězstvím. V 94.minutě ještě Michálek likvidačním zákrokem zlikvidoval právě svéradického kapitána Prokopce a ten samý hráč hostí se pak v 97.minutě dostal do velké příležitosti, ale míč poslal jen do ochranné sítě.

Sestava FK Svéradice: Větrovec - Valach, Š.Kulhánek, Tichý, Martínek - Vlček, M.Polena, Prokopec (90+5.Krejčí), Bartuška (86.M.Makovec) - O.Prokopius (76.Kandra), L.Pavlovský

Poločas: 0 : 1; Rozhodčí: Petržilka Jiří, ŽK: 1:1, Diváků: 70

Branky: 83. Vlček Jakub, 90. Prokopec Zdeněk (PK) - 28. Sova Jiří (PK)

Přeštice – švihov  0 : 2

Poločas: 0 : 0