KP dorostu starší + mladší NÁSTAVBA 10 .kolo : 17.-18.6.

KP DOROST  o 1.-5. místo– ročník  2005/2006

KLATOVY SLAVILY POSTUP ,

SUŠICE  ZAKONČILA VÍTĚZSTVÍM

Nástavbová část krajského přeboru patří minulosti. Letošní  ročník nejvyšší krajské dorostenecké soutěže byl významný tím, že se v něm po návratu k krajské soutěže udržely dorostenecké kolektivy TJ Sušice a pro klatovský fotbal přinesl historický úspěch v podobě celkového vítězství a postupu do divize ! Konečný bodový náskok zásluhou starších dorostenců činil  21 bodů a to jen dokumentuje impozantní působení klatovských dorostenců v krajském přeboru.

Oba reprezentanti Pošumaví si i v posledním kole vedli úspěšně, snad jen prohra mladšího dorostu TJ Klatovy sic od zdatného soupeře v přímém souboji o první místo v této věkové kategorii  se nečekala.

KP DOROST  o 1.-5. místo STARŠÍ

Klatovy - Domažlice 4 : 1 (1 : 1)

K poslednímu utkání v krajském přeboru nastoupili domácí starší dorostenci proti svému soupeři z Domažlic s jistotou zajištěného postupu do divize. V utkání šlo již jen prakticky o výsledek a potvrzení tohoto postupu samozřejmě pokud možno vítězstvím. Začátek utkání byl vyrovnaný , hrálo se většinou ve středu hřiště. Okolo 8´utkání došlo na přání hráčů k prohození obrany s útokem  a tak novou stoperskou dvojicí byl Presl s Benešem a v útoku hráli Vacovský s Moserem. Po nedorozumění v obraně se hosté dostali ve 12´do vedení 0 : 1. Z toho se však neradovali dlouho , protože již ve 14´po přihrávce Daniela Matějky vyrovnal Lukáš Moser 1 : 1. Další šance na obou stranách zůstali do konce prvního poločasu nevyužité. Druhý poločas zahájili domácí již opět klasickým rozestavením a rozhodujícím pro utkání byla 60´. To poslal Fait do ideálního brejku Beneše , který všem ukázal záda a dostal domácí do vedení  2 : 1. Ihned na to v 62´ téměř stejným způsobem poslal Presl opět B  eneše do dalšího brejku a ten opět nezaváhal  3 : 1 .Postupně se vystřídali na hřišti všichni hráči z lavičky .Do utkání zasáhl také náhradní brankář Michal Riška , kterému se podařilo v 82´vstřelit branku a upravit tak stav na konečných 4 : 1 . Další své příležitosti již nevyužil . Byl to krásný závěr tohoto zápasu a důvod k oslavě zaslouženého postupu do divize.

Sestava TJ Klatovy: Blumentritt - Čeleda,Vacovský(88´Bouberle ),Moser,Zoubek - Sysel, Votípka, D.Matějka (75´Čejka),Popelka (59´Fait ) - Beneš (80´Riška ),Presl. Trenéři: J.Toman – V.Zahradník.

Branky : Beneš 2, Moser, Riška - Čermák

Rozhodčí : Lažánek, Diváků : 50

Jeden dvojice trenérů Václav Zahradník si pochvaloval, že jejich svěřenci  k zápasu přistoupili zodpovědně: „Kluci se chtěli rozloučit vítězstvím. Koncentrace na utkání byla dost těžká , neboť již o nic vlastně nešlo . Z tohoto důvodu jsme na přání hráčů nechali v prvním poločase prohodit obranu s útokem a když to vezmu tak to nebylo zase tak špatné“. Zároveň si Václav Zahradník posteskl : „ Škoda , že se tohoto posledního zápasu nemohli zúčastnit Petr Hamhalter, Tomáš Matějka a Jakub Tribula kteří hráli KP s béčkem mužů v Manětíně.“

Sušice – Bolevec   4 : 2 (2 : 2)

V prvním poločase se podařilo hostům dvakrát dotáhnout jednobrankové vedení domácích. V 63.minutě Nauš opět získal jednobrankový náskok na  stranu Sušice. Hosté  ve snaze opět vyrovnat hru otevřeli a sušičtí pět minut před koncem Pavlíkem do otevřené obrany Pavlíkem jistili cennou výhru.

Sestava Sušice:  Forejt – Kysilka T., Klíma V.(63.Otta), Blažko, Šíma, Nauš(70.Rohan), Bošek, Šimáček, Pavlík, Pohořal(63.Míčkal), Klíma  Vl.

Branky : 9.Šíma, 31.Pohořal, 63.Nauš, 85.Pavlík  - 12. a 40. Scheiner

Rozhodčí: Lehečka Josef, ŽK: 2:2, ČK:  1:0 (75.min. Klíma)

Konečná tabulka KP staršího dorostu

1. TJ Klatovy          8    7   1   0  37 :  7    69 ( 10)

2. 1.FC Plzeň          8    3   1   4  16 : 18    49 ( -2)

3. Jiskra Domažlice    8    4   1   3  15 : 13    48 (  1)

4. SSC Bolevec         8    3   1   4  13 : 21    37 ( -2)

5. TJ Sušice           8    1   0   7   9 : 31    19 ( -9)

KP DOROST  o 1.-5.místo   MLADŠÍ

Klatovy - Domažlice  0 : 2 (0 : 1)

Přímý boj o první místo v tabulce vyzněl lépe pro hosty z Domažlic.

Branky : Šot, Zlámal

Sušice – Bolevec   6 : 1 (4 : 0)

Zápas hraný za výrazné převahy domácích kteří ještě další možnosti zvýšení skóre nevyužili.

Sestava Sušice:  Čížek – Wolf, Otta, Bešta, Klíma V(58.Kubů), Míčkal Kysilka, Brož, Tuček (67. Rohan), Farták, Chmelík..

Branky : 4.,28.Mičkal, 22.Otta, 32.Chmelík, 67.Tuček, 70.Brož. – 72.Zítek