KP dorostu starší + mladší NÁSTAVBA 5.kolo : 12.-14.5.

KP DOROST  o 1.-5. místo STARŠÍ

– ročník  2005/2006

SEN O POSTUPU SE ZNOVU PŘIBLÍŽIL

V pátém kole opět svedl los proti sobě největší dva favority na postup do dorostenecké divize. Přestože součtem bodů z tohoto duelu vyšel lépe domácí klub , nezískal plný počet bodů a to je voda na mlýn hostům. Klatovy jsou tak zase o krůček blíže ke svému snu a tím je postup. K tomu jim postačí v dalších čtyřech dvojzápasech uhrát z 24 možných bodů pouze třináct a mohou slavit !

Dorostenci z města na Otavě hráli v Plzni na Bolevci. Z očekávaných zisku nejméně čtyř bodů přivezli tři a to zásluhou mladších dorostenců kteří lépe zvládli průběh celého utkání než jejich starší kluboví vrstevníci.

J.Domažlice – Klatovy  1 : 1 (0 : 1)

Velice důležité utkání předehrávali klatovští dorostenci v Domažlicích s druhým celkem tabulky.Utkání bylo již před zahájením ze strany domácích dost " vyhecované ". Začlo se velice zostra . Hned ve 3´- Voráček pálí ve vápně volejem z otočky pouze do domácích obránců.Domácí kontrovali v 6´- po uklouznutí Vacovského se dostali ke střele z rohu vápna ,ale Hamhalter vyráží na roh. v 9´- se prvně mění skóre , když Tomáš Matějka usměrňuje levou nohou k pravé tyčce odražený míč domácí obranou - 0 : 1.. Hosty tato branka uklidňuje , ale dál si vytvářejí brankové příležitosti.Domácí vystrkují drápky při dalekonosné střele v 15´- kterou Hamhalter bezpečně kryje.Hraje se tvrdě s rychlým přechodem do útoku na obou stranách .Bohužel chybí klid při zakončování a tak Presl ,Beneš a hlavně Voráček několikrát nevyužívají své téměř stoprocentní šance ke změně skóre .Domácí se dostávali ke střelám jen ojediněle a tak zůstává v poločase stav stále 0 : 1 pro hosty. Druhý poločas se od  odehrával většinou ve středu hřiště , šance ojediněle na obou stranách a časté závary před brankou .Potrestání přišlo v 75´,kdy po jednom takovém závaru před hostující brankou a několika pokusech o vstřelení branky se míč dostal k levé tyčce a po nedostatečném odhlavičkování se k míči dostali domácí a nekompromisně zakončili - 1 : 1 .Ihned z následujícího protiútoku se ocitl domácí hráč po centru z leva úplně volný ve vápně, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou.Hosté měli možnost změnit skóre Vacovským a Preslem , ale střely buďto obětavě vyráželi domácí a nebo končili těsně vedle branky .Největší šance však přišla v 90´, kdy po rohu zprava si naběhl Vacovský na zadní tyč a hlavou střílí vedle branky , bohužel za ním stál lépe postavený Moser , ale nezakřičel si . brankář

v té době byl na opačné straně branky.

Branka za Klatovy :9.min. Matějka T.
Rozhodčí : Jurčík
Diváků : 50, ŽK 0:1
Sestava Klatov: Sestava:  Hamhalter - Čeleda,Moser,Vacovský,Votípka - Voráček,Matějka T.,Sysel, Popelka (84´-Bouberle) - Beneš (46´-Tribula),Presl (připraveni ještě :Zoubek,Čejka,Blumentritt)

Jeden z dvojice  trenérů Toman-Zahradník úspěšných klatovských dorostenců  Václav Zahradník k utkání dodal : „  Škoda nevyužitých příležitostí , hlavně Voráčka v prvních 25 minutách ,mohlo se utkání dohrávat v poklidu. Vyrovnávací branka byla polovlastní,když jsme nedokázali odkopnout na několikráte míč ze svého pokutového území.Závěr už byla vlastně křeč , ale takováhle šance v 90´se musí proměňovat .Musíme rychle zapomenout na tento zápas a připravit se odpovědně na další utkání a udělat co nejdříve ten poslední chybějící krok ,který bývá nejtěžší.“

Bolevec – Sušice   2 : 1 (0 : 1)

Utkání probíhalo podle papírových předpokladů. Hosté vedli v poločase brankou Fartáka. Druhý poločas vyzněl lépe pro domácí a těm se podařilo skóre otočit v jejich prospěch.

Branka za hosty : Farták

Tabulka po 5.kole

1. TJ Klatovy          4    3   1   0  19 :  2    57 (  4)

2. Jiskra Domažlice    4    3   1   0  10 :  4    45 (  4)

3. 1.FC Plzeň          4    1   1   2   8 :  9    43 ( -2)

4. SSC Bolevec         4    1   1   2   2 :  9    31 ( -2)

5. TJ Sušice           4    0   0   4   3 : 18    16 ( -6)

KP DOROST  o 1.-5.místo   MLADŠÍ

Domažlice – Klatovy  1 : 0 (1 : 0)

Utkání na obou stranách slabé úrovně,hráči Klatov se neprosadili a domácí dali šťastný gól po chybě brankáře,který vyrazil míč na hlavu hráče Domažlic.Domažlice měly větší chuť do hry a vůli po vítězství .
Diváků : 50,

Sestava Klatov:Riška,Veselka,Hořký,Zazvonil, Meszáros,Matějkka D.Lávička,Sýkora,Bouberle, Pavlík, Čejka.

Bolevec – Sušice   0 : 2 (0 : 1)

Hráčská kvalita i kvalita hry byla na straně hostů. Vítězství pečetil kanonýr Farták, který k jedné brance za starší dorost přidal i obě branky za za mužstvo do které svojí věkovou kategorie patří.

Branky:  Farták, Míčkal

1. TJ Klatovy          4    2   0   2   9 :  4    50 (  0)           44

2. Jiskra Domažlice    4    1   2   1   3 :  3    49 ( -1)           44

3. TJ Sušice           4    3   0   1   6 :  3    40 (  3)           31

4. 1.FC Plzeň          4    2   1   1   5 :  4    39 (  1)           32

5. SSC Bolevec         4    0   1   3   1 : 10    28 ( -5)           27

Společná tabulka  – KPD  NÁSTAVBA  o postup :  mladší  + starší  po 5 . kole