KP dorostu starší + mladší NÁSTAVBA 2 .kolo : 29.-30.4.

KP DOROST  o 1.-5. místo STARŠÍ  – ročník  2005/2006

KLATOVSKÝ DOROST ZA DALŠÍ PŘEKÁŽKOU

K dalšímu 3.kolu nadstavby krajského přeboru zajížděli dorostenci TJ Klatovy do Plzně k utkání s 1.FC . Tento nepříjemný soupeř připravil starším dorostencům jedinou porážku v základní části. Vzhledem k tomu , že zranění,nemoc a disciplinární trest neumožnily nastoupení 4 hráčů ,panovalo před tímto zápasem určité napětí.

1.FC Plzeň – TJ Klatovy   1 : 4 (0 : 1)

Václav Zahradník

Samotné utkání však mělo velice rychlý úvod .Již ve 2´- poslal Presl po pravé straně Voráčka a jeho střelu zachraňoval domácí brankář až napodruhé . V následující 3´- zahrával Beneš z prava trestný kop a jeho centr našel Vacovského , který otevřel skóre zápasu- 0 : 1.
Domácí však zahrozili v 6´- kdy po chybě Faita se dostal domácí Vosyka z levé strany až do pokutového území a jeho střelu vyrazil Hamhalter na roh.Po rozehrání rohového kopu z pravé strany neudržel vybíhající brankář Hamhalter míč ve svých rukavicích , míč se dostal na malé vápno a střelu domácích zachraňoval na brankové čáře Dan Matějka. Míč se mu však odrazil od kolena do ramene , ale rozhodčí Komanec nařídil nekompromisně pokutový kop . Při něm zcela napravil svoji předcházející chybu brankář Hamhalter , když střelu domácího hráče vyrazil na břevno a odražený míč již domácí nestačili dorazit. Hosté potom do konce poločasu nevyužili ani jednu z příležitostí , které měli postupně Vacovský, Presl, Beneš a Moser ke vstřelení další branky. Domácí hrozili jen z ojedinělých protiútoků , ale jejich snažení končilo před pokutovým územím a nebo v rukou brankáře Hamhaltera. To co se nepovedlo v poločase prvním ,přišlo na začátku druhého .Ve 47´- poslal Votípka Tomáše Matějku do brejk
 u . Ten však při přehazování vybíhajícího domácího brankáře mířil ještě těsně vedle . Radost přinesla však 52´- kdy Beneš zahrával téměř od rohového praporku zprava trestný kop a opět jeho centr našel ideálně postaveného Vacovského , který upravil na 0 : 2 . Naplnění pořekadla nedáš - dostaneš přišlo v 58´. To se vydal Beneš na své sólo téměř přes celé hřiště a o míč jej domácí připravili až na hranici pokutového území . Z následujícího rychlého protiútoku , udělala obrana chybu a domácí Vosyka se ocitl sám před brankářem a bohužel se nemýlil - 1 : 2 . Domácí se tímto gólem dostali opět do hry a utkání dostalo opět svůj nový náboj. Hosté však šli cílevědomě za svým dalším vítězstvím a nechtěli připustit případnou ztrátu bodů. V 63´-našel Presl nabíhajícího Tomáše Matějku a toho domácí obrana zastavila až v pokutovém území a to za cenu faulu . Nařízený pokutový kop se štěstím ,střelou k tyči na kterou si domácí brankář Berger sáhl, proměnil Presl - 1 : 3. Další branky v síti   domácích jsme se dočkali v 72´- kdy Presl po samostatné akci z levé strany podstřelil proti němu vybíhajícího brankáře domácích - 1 : 4 .Od této chvíle se  utkání již prakticky jen dohrávalo , neboť hosté již nepřipustili další změnu ve skóre utkání a pohlídali si plný bodový zisk ze hřiště soupeře.

Branky:  58. Vosáka -  3.Vacovský,52.Vacovský, 63. Presl z PK, 72. Presl
Rozhodčí : Komanec  Petr  , Diváků : 50, ŽK 1:1
Sestava :  Hamhalter -Fait(81´-Zoubek),Vacovský, Moser,Duchek - Voráček,Matějka Tomáš,Matějka Daniel,Votípka - Presl (85´- Čejka),Beneš

Jeden z dvojice trenérů Václava Zahradník :  „V nadstavbové části již nejsou lehká utkání a při vyrovnanosti soupeřů rozhoduje , kdo vstřelí první branku .Nám se povedly první minuty obou poločasů a mohli jsme hrát svoji hru. Kluci dnes šli s větší vůlí za vítězstvími a to rozhodlo.Nerad hodnotím výkon rozhodčího , ale pan Komanec velice přispěl ke klidnému průběhu tohoto utkání.“

Bolevec – Domažlice   0 : 1 (0 : 0)

Sušice -   volno

Tabulka KPSD po 2.kole

1. TJ Klatovy          2    2   0   0  11 :  1    53 (  3)

2. Jiskra Domažlice    2    2   0   0   5 :  2    41 (  3)

3. 1.FC Plzeň          2    0   0   2   3 :  8    39 ( -3)

4. SSC Bolevec         1    0   0   1   0 :  1    27 ( -3)

5. TJ Sušice           1    0   0   1   0 :  7    16 (  0)

KP DOROST  o 1.-5.místo   MLADŠÍ   – ročník  2005/2006

1.FC Plzeň – TJ Klatovy   2 : 1 (1 : 0)

Domácí se dostali do v první části zápasu do vedení . Klatovy měly řadu šancí,ale i přes převahu se nepodařilo vyrovnat, naopak inkasovali druhou branku a tento náskok si domácí pohlídali k zisku tří bodů .

Sestava Klatovy: Riška,Veselka/Oliva/,Hořký,Zazvonil,Meszáros,Jaroš,Lavička, Boubrle, Čejka,Pavlík,Sýkora/Matějka/