V krajském poháru o postupu rozhodly pokutové kopy

V poháru rozhodovaly až pokutové kopy

V prvním kole krajského poháru do kterého bylo  přihlášeno mezi 32 kolektivy z našeho regionu  nechybělo ani šestice  týmů z Pošumaví. Los je svedl ve třech zápasech ke vzájemnému měření sil.  V sobotu se zrodilo překvapení v Měčíně, kde o postupujícím rozhodly až pokutové kopy a zásluhou domácího Korčíka se na hřišti v Bílukách radovali z postupu měčínští fotbalisté. Také v Hrádku o postupu domácích rozhodl až rozstřel na penalty ve kterém domácím vychytal postup brankář Sládek. O největší překvapení se ale postaral lídr tabulky okresního přeboru TJ Bezděkov který vyřadil z dalších pohárových bojů Okulu Nýrsko.

Měčín – Hradešice   2 : 2  (0 : 0) na PK 7:6.

První poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Po Úvodní čtvrthodince  druhé půle převzali iniciativu hostující Hradešice  a získaly dvoubrankové vedení. Domácím se zvýšeným úsilím podařilo vyrovnat. V 70.minutě po rohovém kopu ze závaru před brankou hostů snížil Kroupa a o pět minut později po úniku Vlčka přízemní střelou vyrovnal Plas. Ke konečné remíze Měčínu výrazně přispěl brankář Šimek, který dokázal v rozhodujících okamžicích svůj tým podržet.

Na řadu přišly po skončení tohoto duelu pokutové kopy které rozhodly o tom, že do druhého kola postupuje Měčín . Rozhodující  penaltu proměnil za stavu 6:6 zkušený Korčík.

Branky : Kroupa, Plas - Fořt, Kotiš

Rozhodčí  Zbyněk Cupl

Sv. Hrádek – Sušice   2 : 2 (1 : 0) na PK 4:2

Hosté přijeli podle očekávání do Hrádku  s B týmem. Dvoubrankové vedení se jim podařilo srovnat. Domácí dohrávali o deseti bez vyloučeného Kutila, ale rozhodující souboj na pokutové kopy přesto  vyhráli,  když se v jejich brance blýskl úspěšnými zákroky bývalý spoluhráč hostů Sládek.

Branky: Kutil, Riepl  - Lerch, Šimeček . žk 3:2, čk 1:0

Rozhodčí  Josef Blaheta.

Bezděkov –Nýrsko  2 : 1 (0 : 0)

Na hřišti v Bílukách se zrodilo v neděli překvapení v podobě vítězství lídra okresního přeboru TJ Bedzěkov , který v pohárovém klání vyřadil z dalších bojů účastníka krajského přeboru nýrskou Okulu.

Branky : Bača, Šlégl - Rubáš
Rozhodčí Mazán , ŽK 2:0.