Přípravný fotbal : Cenný skalp divizních Klatov

Klatovy v zimní přípravě opět  vítězně.

Karel Zedek

Další přípravné utkání sehráli v sobotu 14.1.2006 klatovští fotbalisté v Praze na umělé trávě se soupeřem FC Břevnov,  hrající ČFL. Za domácí nastoupil i Vlado Chovan, který je zde z Klatov  na hostování.  Trenér Kovacs, který  měl  již k dispozici Horňáka a Rešetára, postavil do každého poločasu jinou sestavu, když zkoušel různé varianty rozestavení hráčů.

Utkání mělo vyrovnaný průběh s minimum šancí na obou stranách.  Dvě šance zahodil Kotáb, když v první mířil mimo branku a ve druhé po přihrávce z pravé strany od Zedníka před brankou zaváhal a o míč přišel.

Ve druhém poločase si vedly lépe Klatovy a přišli i pěkné branky. V 65.minutě zahrával Kulhánek rohový kop, na který si do malého vápna naběhnul Král a před vybíhajícím domácím brankářem poslal hlavou míč do jeho sítě. Poté domácí převzali iniciativu, ale obrana hostů byla pozorná. Pěkná fotbalová akce přišla v 80.minutě, když míč na vlastní půlce převzal Rešetár,  posunul ho na nabíhajícího Kotába, který se zbavil dvou obránců a podél vybíhajícího brankáře zvýšil na 2:0.

Trenér Kovasc mohl být spokojen nejen s výsledkem, ale i s přístupem hráčů a jejich předvedenou hrou.

FC Břevnov (ČFL)  -   Klatovy  0 : 2  (0:0)
Branky: 65.min Král, 80.min Kotáb