Krajská soutěž dorostu ,sk. A 10 . kolo : 22.-23.10.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ  DOROST-„A“– podzim 2005

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

SVATOBOR TAKÉ DALŠÍ DERBY NEZVLÁDL

V krátkém časovém období čekal dorostence Svatoboru Hrádek na domácím hřišti další Pošumavské derby. Po prohře s Horažďovicemi se nepoučili , přenechali  iniciativu v prvním poločase soupeři  ten si i v oslabení odvezl body do Švihova. Doma se nechal zaskočit v první poločase rovněž Strážov a ani v závěru drtivý finiš mu nestačil na víc než remízu. Nečekané tři body přivezli horažďovičtí dorostenci kteří dokázali získat plný počet bodů na hřišti druhého týmu tabulky  v Dobřanech.

Strážov – Kdyně   1 : 1 (0 : 1)

Ve prvním poločase byli aktivnější hosté a ujali se po půlhodině hry vedení.Největší šanci v závěru první půle na vyrovnání měl Čermák, ale ve výhodné pozici nezasáhl míč hlavou.  Po změně stran se domácí zlepšili a po té když šli z důvodu vyloučení do deseti zabojovali, vytvořili si převahu a s ní přišly i brankové příležitosti. Vyrovnání zařídil agilní Čermák a tentýž hráč měl na svých kopačkách i vítězné trefy,  když jedna jeho střela skončila na tyči a další gólovou odvracel soupeř  v hodině dvanácté vykopnutím míče z brankové čáry. Za  bojovnost a nasazení si domácí tři body zasloužili, ale vedle  nejlepšímu výkonu podzimu měli méně štěstí než jeho soupeř.

Sestava Strážov : Koloros(46.Vaněk L.) - Šlégl, Velíšek(46.Koloros), Koláček, Kolář M., Chaluš, Podaný, Lorenc, Kalista K.(70.Hosnedl), Kalista R.(85.Kalista J.), Čermák
Rozhodčí : Lažánek L., ŽK 0:3, ČK 1:0.

Diváků : 40

Branky :  69.Čermák -  31. Vávra

Hrádek – Švihov 0 : 1 (0 : 1)

V první části zápasu to byli hosté kteří měli více ze hry čtyři  brankové příležitosti ke kterým  chybělo jen lepší zakončení. Až tu pátou ve 40.minutě po chybě domácí obrany proměnil Cihelka, který s míčem prošel prakticky až do „kuchyně“.

Po změně stran se obraz hry změnil. Byli to domácí kteří si vytvořili převahu který vyústila až v drtivý tlak.Hosté kteří hráli od 26.minuty bez zraněného Patočky  pouze o deseti je do vyložených šancí nepřipustili.

Branku dal ve 40.min. Cihelka.

Rozhodčí: Vizingr, ŽK 2:1.

Diváků§: 20.

Hrádek : Schmirler T. -  Kodýdek, Šmíd, Kolář, Matějka, Oliva, Kul, Noha, Moravec, Schmirler D, Adamec. Střídali : Vlček, Král. Trenér : Novák P., asistent Schmirler J.

VD Luby  -  Postřekov 2:0 (2:0)

Branky : Vondrovec, Popelík

Svéradice - Mrákov 3:2 (2:1)

Václav Dušek

Domácí vedení staronovým trenérem Petrem Doležalem začali utkání aktivněji a již ve 2. minutě měl velmi dobrou příležitost Lukáš Pavlovský, ale mrákovský brankář skvěle zachránil. První radost Svéradic přišla v 19. minutě, kdy skóroval Zdeněk Prokopec, a ten samý hráč o minutu později přidal i druhou trefu domácích. Hosté všal disponovali velmi kvalitním hráčským kádrem a drobné zaváhání domácích stačilo ke vstřelení kontaktní branky ve 37. minutě, jejímž autorem byl Kámen. Po čtvrthodině druhého poločasu však domácím dvoubrankový náskok zajistil kdo jiný než Prokopec, tektokrát klidným proměněním pokutového kopu. Další možnost zahrávat penaltu pak domácí dostali deset minut před koncem, ale Pavlovský tentokrát trefil jen břevno. O dramatický závěr se tak postaral v 86. minutě vydařenou střelou z přímého kopu Forst, ale závěr si již domácí pohlídali. Svéradický

celek se tak po zásluze dočkal prvního vítězství v probíhající sezóně.

Branky: 18. Prokopec Zdeněk, 19. Prokopec Zdeněk, 59. Prokopec Zdeněk (PK) - 37. Kámen, 86. Forst

Rozhodčí: Abraham Josef, ŽK: 1:4, Diváci: 50

Dobřany  - Horažďovice 0:3 (0:0)

Dobřanští dorostenci v 1. poločase nepříjemně ohrožovali branku hostů, hostující brankář Forman byl ale pro domácí velkou překážkou. Vychytal i samostatný nájezd dobřanského útočníka. Ve druhém poločase se horažďovičtí dorostenci neuvěřitelně proměnili v nadšeně bojující celek. Krásnými, i když trochu šťastnými, brankami rozhodli zápas pro sebe. V 58 min. zdálky krásným lobem vsítil Sova. V 65 min., kdy už domácí hráli v desíti, hlavičkoval do šibenice Baloun (0:2) a v závěru podtrhl bojovnost hostů Hlaváč (0:3). U hostů vynikli nad průměr brankář Forman, dále Baloun, Michálek, Sova, Pavlovský, Jůda a Václavek.
Sestava hostů: Forman - Pavlovský, Kolařík, Václavek, Baloun, Trubač, Sova, Michálek (Hlaváč),Melka (Želiska), Jůda, Mach (Valenta).

Branky : Sova,Baloun,Hlaváč
Rozhodčí : Velíšek, ČK 1:0.

Ostatní výsledky : Holýšov  - Staňkov 0:0 (0:0), Přeštice Nepomuk 1:2 (0:1)